Sayfa 439/993 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

1. Mazot fiyatları nedeniyle balığa çıkamadığını anlatan bir balıkçı, İnsan evine bakamaz, ekmek götüremez mi? Biz böyle değildik. Neden bizi bu duruma düşürdüler? Balıkçılıktan nefret ettim. Bu yaşımda gebere gebere çalışıyorum, çalışmaktan da korkmuyorum. Çalışırım her zaman ama karşılığını alamıyorum dedi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiy...Slider%20Haber

Hakiki köy tavuğu yumurtası yiyen biri, çiftlik yumurtası farkını hemen anlar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yanlız artık köylü de takviye olarak sanayi yemi vermek zorunda kalıyor.Yoksa o tavukların yumurtası kendine bile yetmez.
    Gerçek köy yumurtası (sanayi tipi yem takviyesi yemeyen) bulmak imkansız gibi birşey.

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Şu anda köylerde bile malesef çiftlik yemi veriyorlar.
    Bi arkadaşın gezen tavuk çiftliği var gittim baktım kışın hqyvanlar full kapalı yazın ise 2000 tavuk 400 metrekare açık alana salınıyor. Ne eşelenip bulacakları solucan ne yeşillik. Yemleri ise çiftlik tavuğu yemi. Normal yumurta 70 kuruşken 1 tl ye satıyordu.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Şu anda köylerde bile malesef çiftlik yemi veriyorlar.
    Bi arkadaşın gezen tavuk çiftliği var gittim baktım kışın hqyvanlar full kapalı yazın ise 2000 tavuk 400 metrekare açık alana salınıyor. Ne eşelenip bulacakları solucan ne yeşillik. Yemleri ise çiftlik tavuğu yemi. Normal yumurta 70 kuruşken 1 tl ye satıyordu.
    Benim buralarda orman yolları üzerinde köy kahvaltısı veren yerlerde ancak yenebilir, adamın 40-50 tavuğu var görüyorsun zaten tavukları gezinip duruyorlar, gerisi fasa fisodur.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    tanesi 6 lira idi dağ köyü yumurtasının en son

Benim tavuklarım.
    Genişçe bir zeytin ve meyve bahçesinde ev yemek artığı, yeşillik, ot, börtü böcek buğday, kırık mısır ne bulursa yiyorlar. Gezen tavuksa benim kiler kadar gezeni yoktur.

Kaplumbağa hızınla gelen...tavşan hızınla gidiyor.

8. Bizim arakadaş İstanbul merkezde evin çatısına kurdu organik yumurta üretiyordu .

Pazarda arta kalan tüm yeşillikleri veriyordu günde 30-40 yumurta alıyordu bakkal dükkanında da satıyordu .

Sonra bir daireyi mütaahit alıp çürük raporu aldırdı ev yıkıldı o kadar tavuğu ne yaptı acaba bugün kuzeni uğradı da soramadım

Sayfa 439/993 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •