Sayfa 915/1002 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925965 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,313 - 7,320 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - VI

Piyasalar FEDin kararını bekliyor

Temkinli hareket etmesi beklenen Fedin faiz artırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ancak, piyasaların hazır olduğu bu kararın sarsıcı bir etki yaratması beklenmiyor.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımı için harekete geçmesi bekleniyor.

Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi (FOMC) bugün uzun süredir beklenen faiz kararını duyuracak.

Uzun bir süre enflasyonun geçici olacağını savunan, bu yüzden bilanço büyüterek likidite yaratmaya devam eden Fed'in, ABD'de enflasyonun yüzde 7.5 ile son 40 yılın zirvesine çıkmasından sonra Rusya-Ukrayna savaşına rağmen faiz artırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yıl içinde hemen her FOMC toplantısında faiz artırması beklenmesine karşın analistler, Fed yetkililerinin uzun süredir piyasaları sözlü yönlendirmelerle hazırladığını ve yüzde 0.25'lik faiz artışının sarsıcı etkisinin olmayacağının altını çizdi.

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonom...=sol_surmanset

Yorumum ve eleştirim.

Fed uzun zamandır enflasyonda %2 üzerini bekledi ve baz aldı.

Salgın başlayıncada gevşek davrandı.Korktu.

Geç kaldı faiz artırmakta.

Benim beklentim.0.50 baz.

Para bastı ve dünyayı çizgisinden çıkardı.

Toparlamakda zor olacaktır.YTD.

Abd faizini %10 üzeri görürsek bizim ÜLKE ne yapar?

Abd borsaları kar al yaparmı?

Faizmi?Borsamı?Emtiamı?
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Alıntı Originally Posted by MKA55 Yazıyı Oku
    Zat

KIRIM BOMBARDIMANI

süslü bi acitasyon yaptı...

Ya hu yok öyle bi şey

yalandan da olsa bi paylaşım yap

dedik,

Yanıt vermek yetine kıvırdıkça kıvırdı.

Şimdi de

çok istiyorsan git Rusyada yaşa

diyor...

Çok şükür LENİN dostu MUSTAFA KEMALin ülkesi burası...

Kimlerin gideceği çok açık..,

Bu arada ben burada yapılan siyasal paylaşımlara görüşümü paylaşıyorum...

Varsa SİYASET iddianız buyurun aşağıya diğer üyeleri rahatsız etmeyelim diyorum...

Ama o başlıkta biriken ansiklopedik bilgiler ödünüzü patlatıyor ki kaçıyorsunuz.

Şeytan arkadaşım,

Bana bu başkanlar, topal Osman torunları, pitstoplar hafif gelir..,

En ağırı sensin, çünkü kaçmıyorsun...)))
    Ölen insan üzerinden anlattığım hikayeye ajitasyon diyecek kadar küçük birisin. Kırım ilhakına en çok karşı çıkanlar Kırım tatarları. Anlattığım kişi de kırım tatarı. Onlar bu süreçte eziyet görmüyor olsalar neden Türkiye'ye gelirdi.
    Senden kaçtığım falan yok sadece senin kadar bol vaktim yok 24 saat yazmıyorum.
    seni engelliyorum ve görmek dahi istemiyorum çünkü ölmüş biri ile ilgili anlattığım gerçek hikayeye bile ajitasyon diyecek kadar çapsız bir rus sevicisisin.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Piyasalar FEDin kararını bekliyor

Temkinli hareket etmesi beklenen Fedin faiz artırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ancak, piyasaların hazır olduğu bu kararın sarsıcı bir etki yaratması beklenmiyor.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımı için harekete geçmesi bekleniyor.

Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi (FOMC) bugün uzun süredir beklenen faiz kararını duyuracak.

Uzun bir süre enflasyonun geçici olacağını savunan, bu yüzden bilanço büyüterek likidite yaratmaya devam eden Fed'in, ABD'de enflasyonun yüzde 7.5 ile son 40 yılın zirvesine çıkmasından sonra Rusya-Ukrayna savaşına rağmen faiz artırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yıl içinde hemen her FOMC toplantısında faiz artırması beklenmesine karşın analistler, Fed yetkililerinin uzun süredir piyasaları sözlü yönlendirmelerle hazırladığını ve yüzde 0.25'lik faiz artışının sarsıcı etkisinin olmayacağının altını çizdi.

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonom...=sol_surmanset

Yorumum ve eleştirim.

Fed uzun zamandır enflasyonda %2 üzerini bekledi ve baz aldı.

Salgın başlayıncada gevşek davrandı.Korktu.

Geç kaldı faiz artırmakta.

Benim beklentim.0.50 baz.

Para bastı ve dünyayı çizgisinden çıkardı.

Toparlamakda zor olacaktır.YTD.

Abd faizini %10 üzeri görürsek bizim ÜLKE ne yapar?

Abd borsaları kar al yaparmı?

Faizmi?Borsamı?Emtiamı?

https://twitter.com/SantManukyan/status/1503933077776650243?s=20&t=hgtKI2NszkSaZGozyC0XVA

Şant Manukyan'ın bu tweetti belki soruna cevap olabilir.!

Death cross beni hep çok endişelendirir, tabi geri çevirmeleri de mümkün.!!

Benim düşüncem yukarı son bir tepki yükselişi sonra sağlam bir düşüş.

Bol kazançlar.

Saygılar
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

4. günaydınlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,623
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Ya gözünü rus postal sevgisi bürümüş arkadaş sana bilfiil olanları oradan gelen Kırım tatarı akrabamızdan dinledim diyorum. Gel sana da anlatsın. Rusya gibi açık! gazetecilik yapılabilen ülkelerde kırımda veya başka yerde yaşananların videosu olsa olsa Rus milli tv sinde olur.
    Buarada başın sağolsun dün sizinkilerin generallerinden birini indirmiş ukraynalılar. Twitterda var resimleri bir bak istersen. Ruhuna fatiha okursun
    Ruslar kincidir ama kinini belli etmez,içlerinden en iyisi Lenin,oda çıkarı içindi kurtuluş savaşında,hani bana laf çatıyorya zat osman ağa torunu diye,o osmanağa kurtuluş savaşında 5000 kişilik 42-47 alayda ülkenin kurtulmasında en büyük faktördü,dedem yaveri,Atatürkünde korumasıydı,2 alaydan geriye 300 kişi geri gelebildi,osmanağa bize yardım etmedi diye Trabzonlular bize hala kızgın,trabzon,akçabat katliamı kırımdanda çok daha kötüydü,bolşevik isyanından sonra Osmanağa havza.batum arasında mekik dokudu,atatürk havzada osmanağa ile buluştu arkasını sağlama aldı,cumhuriyet kuruluşuna kdar atamızın korumalığını yaptı,hilafet,cumhuriyet kavgasında ilk şehit düşendi,vs ben herşeyi biliyorum,öyle kitap falan vız gelir bu konuda bana,bende çok okudum ve araştırdım,dedemin dibinde yaşadım 16 sene herşeyi bize söylerdi,kendiside rüştiyeliydi neyse,fazla uzatmanın gereği yok defalarca yazdım öceden,bu lavuk sadece kitaptan değil herşeyi gogleden bulup cevap veriyor,bırak yazsın,Atamıza bile Atatürk diyemiyor M.Kemal diyor,buda size kimden tanıdık geliyor ?,zaten Stalin yüzünden natoya girdik,rus bitmişti canlandıran ABD olmuştu ikinci dünya savaşından sonra,içinde karma türkte çoktur,kök atillaya kuzey hun imparatorluğuna dayanır,osmanlı rus savaşında türklerin birleşimi ile ruslara yenilmiştir osmanlı,orada mühüm bir hadise vardır,türklerin yada gücü kullanılmıştır,zaten osmanlı devşirmedir hepimiz biliyoruz,fatih haricindende hepsi bilime düşmandır sonuda ondan olmuştur...yönetim şeklinin savunsam bile,halkını ezen bir idareden insanlığa felaket getirir,yani işin özü bu savaş ABD-Rus savaşıdır,yani güç gösterisidir dnya paylaşımı meselesidir ikiside insanlık için çok kötü faktördür,savaş demek zaten cinayettir,cinayet işleyeninde sonu ölümdür,insanlık primatımsı varlıktır bu kabuktan kurtulması zordur bu nedenlrden.

6.  Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    https://twitter.com/SantManukyan/status/1503933077776650243?s=20&t=hgtKI2NszkSaZGozyC0XVA

Şant Manukyan'ın bu tweetti belki soruna cevap olabilir.!

Death cross beni hep çok endişelendirir, tabi geri çevirmeleri de mümkün.!!

Benim düşüncem yukarı son bir tepki yükselişi sonra sağlam bir düşüş.

Bol kazançlar.

Saygılar
    10% luk bır dusus hem dji hem bist icin son derece makul gıbı gorunuyor... mesele yukselıs nereye kadar surebılır, vırus artık haber bıle yapılmıyor, olası bır ateskes, anlasma olumlu havayı devam ettırır, ıhtımaller cok lakın, cogunlugun bekledıgının hep tersı olmustur. bır daha 1800 ler gorulecektır, ordan donup kalıcı bır yukselıs beklerım ben...

7. Fed Faizleri 2002 % 1 iken, 2006 da % 5 e kadar çıktı, 3 yılda 5 kat arttı faizler
    Kimseye bir şey olmadı, Bizde dolar 2002 de 1,45 tl iken, 2006 da 1,35 tl idi

Yani bu fed faiz artırınca dolar uçacak algısı nerden çıkıyor ?
    Fed in faizleri indirdiği ve sıfıra dayadığı dönemde ise dolar tl bazlı 3 e 5 e katlamış

8.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Fed Faizleri 2002 % 1 iken, 2006 da % 5 e kadar çıktı, 3 yılda 5 kat arttı faizler
    Kimseye bir şey olmadı, Bizde dolar 2002 de 1,45 tl iken, 2006 da 1,35 tl idi

Yani bu fed faiz artırınca dolar uçacak algısı nerden çıkıyor ?
    Fed in faizleri indirdiği ve sıfıra dayadığı dönemde ise dolar tl bazlı 3 e 5 e katlamış
    konjonkture gore degısır, 2002 de enkaz sonrası yenı yonetım ve mevut sıyasıler geldı, sımdı ıse daha degısım bıle olmadı, fılmı gerı sarın, 2000 lerdekı gıbı bır olusumda gıbıyız, mıadını dolduran gıdecek, hemen olmaz, belkı once 2000 rallısı gıbı bır rallı olur, sonra gum dıbe ordan da yenı bır yonetım ve baslangıc... ıste o vakıt usd ındıgı yerde sabıt kalır 3-5 sene.

Sayfa 915/1002 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925965 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •