Sayfa 879/1000 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,025 - 7,032 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    evet çokta şeyetmemek lazım .

geçen sene 7500 dolar alsak vergi çıkmaz diyorduk

Bu sene 4500 dolar alsak vergi çıkmaz diyoruz

Seneye belki 3000 dolar diyeceğiz
    İsterse limiti sıfır yapar. Engel yok ki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,298
    Gelir vergisi beyan süresi bugün doluyor

Gerçek kişiler tarafından 2021'de elde edilen ticari, zirai, serbest meslek kazancı, ücret geliri gibi kazançlar için yıllık gelir vergisi beyannamesinin verilme süresi bugün sona erecek.

Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, geçen yıl elde edilen ticari kazanç, zirai kazanç, ücret geliri, serbest meslek kazancı, gayrimenkul sermaye iradı, menkul sermaye iradı ile değer artışı kazancı ve arızi kazançlar için yıllık gelir vergisi beyannamesi verilmesi gerekiyor.

Gelir vergisi beyanında, ticari, zirai ve mesleki faaliyetinden dolayı gerçek usulde vergilendirilen gelir vergisi mükellefleri yıllık gelir vergisi beyannamelerini elektronik ortamda gönderiyor.

Sadece kira geliri, ücret geliri, menkul sermaye iradı veya diğer kazanç ve iratların biri veya birkaçından oluşan mükellefler yıllık gelir vergisi beyannamelerini, kendileri için önceden hazırlanmış Hazır Beyan Sistemi üzerinden vergi dairesine gitmeden hızlı ve güvenli şekilde beyan ederek tahakkuk eden vergiyi ödeyebiliyor.

Hazır Beyan Sistemi'ne "www.gib.gov.tr" üzerinden ulaşılabiliyor. Söz konusu beyannameyi verme süresi bugün doluyor.

- İlk taksit ödemelerinde son gün

Ayrıca, 2021 yılı kazançlarına ilişkin olarak verilecek yıllık gelir vergisi beyannamesi üzerinden hesaplanan gelir vergisinin, mart ve temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenmesi gerekiyor. Birinci taksitin damga vergisi ile birlikte ödeme süresi bugün sona erecek. İkinci taksitte ise süre 1 Ağustos'ta doluyor. Mükellefler vergilerini, Başkanlığa ait www.gib.gov.tr internet adresinde yer alan anlaşmalı bankalardan ve tüm vergi dairelerinden ödeyebiliyor.

Hazır Beyan Sistemi ile beyan edilen kira geliri, ücret geliri, menkul sermaye iradı, diğer kazanç ve iratlardan kaynaklı gelir vergisi ödemeleri, Hazır Beyan Sistemi üzerinden "Anlaşmalı Banka Kartı-Kredi Kartı ile Ödeme" bölümünden banka kartı veya kredi kartı ile 02.00-23.45 saatlerinde yapılabiliyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. bişeyi yanlışmi yaptim? beyanneme verdim ödeme yapamıyorum normal mi

Aşağıda yer alan borçlarınız, 31/03/2022 11:54:56 itibariyle hesaplanmıştır.
    Bu sayfadaki veriler bilgi amaçlı olup vergi dairesindeki kayıtlar esastır.
    Toplam Borçlar

Güncel Borçlar

Vadesi gelmiş veya vadesi geçmiş borç bilgisi bulunamamıştır.

4. interaktif vergi dairesine girerek ödeniyormuş

5.  Alıntı Originally Posted by cleta Yazıyı Oku
    Eurobond almak istiyorum, yurt disinda yasiyorum, hic vergi odemeyecek miyim ?
    Ve en uygun fiyatla islem yaptiginiz bankalar hangisi, yapikredi, hsbc, teb, akbank hesaplarim var, bankaci arkadaslar onlinedaki fiyatlar cok pahalidir hazineyi aramak lazim dedi, ama benim oyle buyuk bir param yok. yaklasik 30 bin usd yatiracagim. Ayrica hazine disinda ozel sektor bonolarindan da almak istiyorum, pegasus, ulker gibi, bunlari nasil alirim ? Simdiden cok tesekkurler ustadlar.
    sn dudu ilkine cevap vermiş ben de sonuncusuna vereyim. özel sektör eurobondlarında minimum alım miktarı 200.000 nominal.

Odemeyi banka niz kk ile yapin belki 3-4 taksit imkani da sunar size,
    saygilarimla..

Alıntı Originally Posted by aykut32 Yazıyı Oku
    interaktif vergi dairesine girerek ödeniyormuş
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7. Eurobond başlığında mart ayını beyanname soruları ile tamamladık, devletimiz bol bol yeni vergi mükellefi kazandı
    Bu sene beyandan yırtan arkadaşlara tebrikler. Seneye beyan limitini geçmemek için getiri ne kadar cazip olsa da vergiyi de düşünüp ona göre hareket etmeliyiz. Sınırda olan veya doların artışıyla sınırı geçme ihtimali olanlar belki ellerindeki portfoyü azaltmayı bile düşünmeli derim.

8.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Eurobond başlığında mart ayını beyanname soruları ile tamamladık, devletimiz bol bol yeni vergi mükellefi kazandı
    Bu sene beyandan yırtan arkadaşlara tebrikler. Seneye beyan limitini geçmemek için getiri ne kadar cazip olsa da vergiyi de düşünüp ona göre hareket etmeliyiz. Sınırda olan veya doların artışıyla sınırı geçme ihtimali olanlar belki ellerindeki portfoyü azaltmayı bile düşünmeli derim.
    Azalırsa bu sefer alım satımdan vergi geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 879/1000 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •