Sayfa 285/329 İlkİlk ... 185235275283284285286287295 ... SonSon
Arama sonucu : 2630 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

Alıntı Originally Posted by blood Yazıyı Oku
    Bugün uzun zaman sonra 4.70 üzerinde kapanış yapıldı, ancak ak yatırım üzerinde gelen 560.000 lotluk satışın fon satışı olup olmadığını takasta takip etmekte fayda olduğunu düşünüyorum, son dönemde hisse hareketinde yabancı alımı ve yatırım fonlarının ilgisi mevcuttu. Piyasanın da gelecek bilançoları tahmin etmekte zorlandığını düşünüyorum. Şirketin gelecek beklentisi paylaşmaması da bu belirsizliği artırıyor.
    bugünün aracı kurum dağılımı: Ek 28516
    Şirket 2022/12 Aylık faaliyet raporunda geleceğe dönük gayet net bilgiler vermiş. İlgimi çeken İfadeleri aynen alıntılıyorum

Konfrut AG Tarım A.Ş.’nin %100 payla sahiplenilmesi sayesinde, konsolide satışlarımız 2021 yılında bir
    önceki yıla göre %197,4 oranında artış göstererek 272.828.610 TL’den 811.448.972 TL’ye çıkmıştır.

Gelir tablosunun incelenmesinden de anlaşılacağı gibi, Şirketimizin 2020 yılında döneminde esas faaliyet
    karı 48.784.916 TL iken, 2021 yılında 94.480.259 TL olarak gerçekleşmiştir. Dönem karı ise 2020 ve
    2021 yılları için sırasıyla 24.407.282 TL ve 50.712.077 TL olarak kaydedilmiştir.

2020 Eylül ayında faaliyetlerine 8 kişi ile başlayan iştirakimiz Konfrut AG Tarım A.Ş. kadrosundaki 52
    çalışanla,
    2021 yılı ilk yarısında solo bazda 93.885.041 TL olan satışlarını 2021 Aralık itibarıyla
    658.204.910 TL’ye yükseltmiştir.

2021 yılı içerisinde başlatılan
    organik çilek projesinden elde edilen ürünler kendi araçlarımızla, soğuk zincir korunarak üreticilere
    ulaştırılmıştır. Şirketimiz, İzmir Torbalı’da 60.540 m2 arsa üzerinde depo ve lojistik filosu ile bu iş birimi
    altında yatırımlarına devam etmeyi planlamaktadır.

2. sayın playmaker, değerli bilgiler için teşekkürler. şirketin değerini mevcut fiyatlama bence yansıtmamakta, fiyatlamada önümüzdeki bilançonun belirleyici olacağını düşünüyorum. Konfrut tarım ag ile işe alım ilanlarında yakın zamanda dört ilan görmüştüm. Tarım ürünü alım personeli ve muhasebe ile ilgili idi. Döhler gıdanın konfrunt haricinde, izmir ve karamanda da fabrikaları mevcut. Bu fabrikalarının hammadde ihtiyaçlarının bir kısmı da konfrut tarım ag tarafından karşılanacaktır. Buradaki ilişkili taraf işlemi olması nedeniyle kar marjları, üçüncü taraf işlemlere göre daha düşük kalabilir ancak piyasaya fiyatlarının çok altında olması durumunda şirket üzerindeki baskı devam edebilir. Umarım üçüncü taraflara satışlarda bir an önce artarak devam eder.

syg.

yatırım tavsiyesi değildir.

Son çeyrekte 50 milyon üzerinde faaliyet karı edilmiş olması değerli.
    Ancak fiyata yansıması için süreklilik arzetmesi gerekir.

İlk çeyrek bilançoya kadar beleyelim bakalım.
    Bugün 4.65 ortalama ile güzel alım yaptım. Belki daha da alacağım ama henüz tam karar veremedim.
    Frigo ve Konfurta portföyümün yüzde 25 i ile girdim. Frigo daha fazla. Ancak bundan sonra KNFRT a biraz daha ağırlık verebilirim.

4. haftalık aylık ve yıllık meyve suyu fiyatı bu şekilde artarken senin yerinde sayman pek mantıklı gelmiyor

5. konfrut tarım olarak istanbul teknik üniversitesi sürdürülebilir ekosistemi günleri toplantısında, 'sürdürülebilir tarım ve geleceğin gıdaları' konulu sunum konfrut tarım yöneticileri tarafından yapılmış. şirkete sorduğumda yayının youtube a yükleneceği söylenmişti ancak ben bulamadım. şirket gelecek projeksiyonları hakkında bilgi edinmek oldukça zor bence. faaliyet raporunda soğuk zincirin öneminde ve şirketin lojistik alanında gelişeceğinde bahsetmişlerdi. Ancak bilançoda taşıtlar kısmında herhangi bir duran varlık göremedim. Sanırım bu konuda bir ilerleme henüz olmadı.

syg.

6. Tarım ve gıdanın önemi bu kadar ön plana çıkmışken ister istemez bu tür şirketleri de ön plana çıkarıyor, epey zaman oldu takip etmiyorum tutti konfruttiyi, tarım işine de girmiş meğer, parayı ürüne yani stoka bağlamışsa iyi olur, ilk çeyrek sonuçlarında beli olur, biraz takip edelim bakalım.
    İnsan betonun ve paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak bir gün.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

7. Aklımız ile dalga geçiyor malasef kağıt

8.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Tarım ve gıdanın önemi bu kadar ön plana çıkmışken ister istemez bu tür şirketleri de ön plana çıkarıyor, epey zaman oldu takip etmiyorum tutti konfruttiyi, tarım işine de girmiş meğer, parayı ürüne yani stoka bağlamışsa iyi olur, ilk çeyrek sonuçlarında beli olur, biraz takip edelim bakalım.
    İnsan betonun ve paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak bir gün.
    Bu piyasa gidip Ereğli alır başka bir şeyden anladığı yok yada ben bilmiyorum hiç bir şey

Sayfa 285/329 İlkİlk ... 185235275283284285286287295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •