Sayfa 160/964 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. yahu 4 yıldır üretmeyen şirkete OLUMLU OY veren BAĞIMSIZ DENETİM şirketine GĞÜVENOYU verecek kadar GENİŞL olmadık...

sanırım sizin şirket her yıl KAR PAYI dağıtıyordu

2.  Alıntı Originally Posted by drtusss Yazıyı Oku
    Senin kafa basmaz.... bak biz GK da BAĞIMSIZ DENETÇİYİ seçmeyince....

SORUMLULUK şirkete geçmiş oldu... YK sorumluluğunda BAĞIMSIZ DENETÇİ seçimi...

ELMA ile ARMUTU karıştırma...

YK sorumluluğunu anladı... TTK ve SPK nın emirlerini uyguladı TİC. MAK. başvurdu YENİ bi BAĞIMSIZ DENETÇİ seçilecek...

YASAL süre devam ediyor...

ENİNDE SONUNDA Bİ BAĞIMSIZ ŞİRKET seçilecek....

ANLADIĞINI zannetmem...

SPK diyorki... KAP da YK hazırladığı BAĞIMSIZ DENETİMDEN geçmeyen tabloları yayınlama görevin var... Bizimkisi bunu bile yapmadı... Yapmazsan KIŞINA TEKMEYİ yersin...

ANLADIN mı...

Sana göre anlattım PROSEDÜRÜ...
    sen de başvurabiliyordun niye başvurmadın. Onu diyorum ne anladım o zaman denetçiyi seçtirmemenizden. Seçtirseydiniz adam da bilançoyu gönderseydi. Siz de denetçi raporundan neler yaptıklarını öğrenseydiniz... Yani havanda su dövdünüz. Davayı sen açsaydın helal olsun derdim....

3. Senin IQ kaç...

YK sorumluluğundaki bir şeyi ben niye seçtireyim... Sen koş seç EVET oyu ver...

Şirketin yapma zorunluluğu olan GK sen yaptır nede olsa çok ZENGİNSİN...

Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    sen de başvurabiliyordun niye başvurmadın. Onu diyorum ne anladım o zaman denetçiyi seçtirmemenizden. Seçtirseydiniz adam da bilançoyu gönderseydi. Siz de denetçi raporundan neler yaptıklarını öğrenseydiniz... Yani havanda su dövdünüz. Davayı sen açsaydın helal olsun derdim....

4. OKU....

Finansal raporlarda sorumluluk beyanları
    MADDE 9 – (1) Yıllık ve ara dönem finansal raporların, bu Tebliğ hükümlerine uygun olarak hazırlanmasından, sunulmasından ve gerçeğe uygunluğu ile doğruluğundan işletme ile kusurlarına ve durumun gereklerine göre işletmenin yönetim kurulu üyeleri sorumludur. İşletme yönetim kurulunun, bu Tebliğ kapsamında hazırlanacak finansal tablo ve faaliyet raporlarının kabulüne dair ayrı bir karar alması gerekir.
    (2) İşletme yönetim kurulu, Kurumsal Yönetim İlkeleri uyarınca seçilecek denetim komitesini, denetim komitesi bulunmaması halinde ise üyeleri arasından en az bir üyeyi, finansal raporlamadan sorumlu olarak belirler. Ancak bu husus, yönetim kurulunun finansal raporların hazırlanması, sunulması ve gerçeğe uygunluğuna ilişkin sorumluluğunu ortadan kaldırmaz.
    (3) Kamuya açıklanacak yıllık ve ara dönem finansal raporlara, finansal tablo ve faaliyet raporları ile birlikte; finansal raporlamadan sorumlu yönetim kurulu üyeleri ile işletme genel müdürü veya finansal raporlamadan sorumlu yöneticinin aşağıdaki açıklamaları içeren beyanları eklenir;
    a) Finansal tablo ve faaliyet raporunun kendileri tarafından incelendiği,
    b) İşletmedeki görev ve sorumluluk alanında sahip oldukları bilgiler çerçevesinde, finansal tablo ve faaliyet raporunun önemli konularda gerçeğe aykırı bir açıklama veya açıklamanın yapıldığı tarih itibarıyla yanıltıcı olması sonucunu doğurabilecek herhangi bir eksiklik içermediği,
    c) İşletmedeki görev ve sorumluluk alanında sahip oldukları bilgiler çerçevesinde, bu Tebliğ uyarınca hazırlanmış finansal tabloların -varsa konsolidasyon kapsamındakilerle birlikte-işletmenin aktifleri, pasifleri, finansal durumu ve kâr ve zararı ile ilgili gerçeği dürüst bir biçimde yansıttığı ve faaliyet raporunun işin gelişimi ve performansını ve -varsa konsolidasyon kapsamındakilerle birlikte- işletmenin finansal durumunu, karşı karşıya olunan önemli riskler ve belirsizliklerle birlikte, dürüstçe yansıttığı.
    (4) İşletme yönetim kurulu; finansal tablo ve faaliyet raporlarını imzalamakla yükümlü olan görevlilerin, işletmeyle ve konsolide finansal tablolar kapsamına giren bağlı ortaklıklar, iştirakler ve iş ortaklıkları ile ilgili önemli bilgilere ulaşmasını sağlayacak tedbirleri almakla yükümlüdür. İmza yükümlüsü görevliler, gerek işletmenin iç kontrol sistemiyle, gerekse kendilerinin bilgiye ulaşma sistemiyle ilgili eleştiri ve önerilerini işletme yönetim kuruluna, denetimden sorumlu komiteye, işletmenin denetimini yapmakta olan bağımsız denetim kuruluşuna bildirmekle ve raporu incelemeleri sırasında kullandıkları iç kontrol sistemi hakkında bilgi vermekle yükümlüdürler.
    (5) Özel mevzuatta yer alan sorumluluk beyanına ilişkin hükümler saklıdır.

5. KOŞARAK YK nuın hazırladığı tabloları çok beğenen OLUMLU OY veren BAĞIMSIZ DENETÇİ raporuna EVET oyu ver...

2016 yılı için BAĞIMSIZ DENETÇİYE GÜVENOYU ver...

SPK kanunu aç oku sonra bir daha DÜŞÜN be cancağızım...

KİMLERİN İPİYLE KUYUYA indiğini anlarsın....

AÇTIN mı...

6.  Alıntı Originally Posted by drtusss Yazıyı Oku
    yahu 4 yıldır üretmeyen şirkete OLUMLU OY veren BAĞIMSIZ DENETİM şirketine GĞÜVENOYU verecek kadar GENİŞL olmadık...

sanırım sizin şirket her yıl KAR PAYI dağıtıyordu
    Eyyy Doktor güven oyu vermiyorsun bak hala elma ile armutu karıştırıyorsun. Seçiyorsun seçiyorsun

13. Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Yönetim Kurulu tarafından yapılan 2015 yılı için Bağımsız Denetleme Kuruluşu seçiminin onaylanması,

sen paylaştın yaaaa böyle yazar diye

İbra finansal raporların ibrasında gerçekleşir kaç kere yapıştırayım be doktor anla artık

MADDE 424– (1) Bilançonun onaylanmasına ilişkin genel kurul kararı, kararda aksine açıklık bulunmadığı takdirde, yönetim kurulu üyelerinin, yöneticilerin ve denetçilerin ibrası sonucunu doğurur. Bununla beraber, bilançoda bazı hususlar hiç veya gereği gibi belirtilmemişse veya bilanço şirketin gerçek durumunun görülmesine engel olacak bazı hususları içeriyorsa ve bu hususta bilinçli hareket edilmişse onama ibra etkisini doğurmaz.

seçerdiniz baktınız adam iyi denetlememiş bir daha ki genel kurulda ibra etmezdiniz Allah Allah

Ya da bu maddeyi uygulardınız...

(5) (Ek: 28/3/2013-6455/80 md.) Dördüncü fıkra kapsamı dışında kalan anonim şirketler ile 4572 sayılı Kanun kapsamındaki kooperatifler ve bunların bağımsız denetime tabi olmayan üst kuruluşları bu fıkra hükümlerine göre denetlenir. Denetime ilişkin usul ve esaslar ile bu fıkra uyarınca denetim yapacak denetçilerin niteliklerine, uyacakları etik ilkelere, görev ve yetkilerine, seçilmelerine, görevden alınmalarına veya ayrılmalarına; denetimin ve denetim raporlarının içeriğine ve raporun genel kurula sunulmasına ilişkin hususlar Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan ve Bakanlar Kurulunca çıkarılacak yönetmelikle düzenlenir. Kanunun denetçinin sorumluluğuna ilişkin hükümleri, bu fıkra uyarınca denetim yapacak denetçilere de kıyasen uygulanır.[4]

7.  Alıntı Originally Posted by drtusss Yazıyı Oku
    KOŞARAK YK nuın hazırladığı tabloları çok beğenen OLUMLU OY veren BAĞIMSIZ DENETÇİ raporuna EVET oyu ver...

2016 yılı için BAĞIMSIZ DENETÇİYE GÜVENOYU ver...

SPK kanunu aç oku sonra bir daha DÜŞÜN be cancağızım...

KİMLERİN İPİYLE KUYUYA indiğini anlarsın....

AÇTIN mı...
    Yav kim veriyor Türkçe yazıyorum ibra etmeyeceğiz diyorum. Daha genel kurul olmamış güven oyu ver diyor ya... uykusuzluk başına vurdu galiba. İyice saçmalamaya başladın...

Sayfa 160/964 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •