Sayfa 562/1312 İlkİlk ... 624625125525605615625635645726126621062 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,489 - 4,496 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Sayın ressam, sizin oğlunuz tıp okuyordu değil mi?
    İnsanlar tedaviye ucuza ulaşabilsin diye oğlunuz asgari ücretle çalışır mı?
    Tabi ki hayır.
    Çünkü her emeğin bir bedeli var. Zor bulunanın da bedeli daha yüksektir.
    Oğlunuz tıp okuyup emek vermiş, zerre ders çalışmayan haylazlardan daha fazla maaş almak hakkı. Emeğinin karşılığını isteyecek tabi.
    Köpek gibi çalışıp istanbuldan ev alan kişinin de, yozgattakinden daha fazla kira istemek hakkıdır.
    İyilik miyilik falan diyorsunuz, işin ucu hep bizi düdüklemeye dayanıyor.
    Her şeyi iyilik kılıfına sokup şirinleştirirsek, aklımızı mantığımızı rafa kaldırmış oluruz. Hak gaspını da meşrulaştırmış oluruz.
    Kıymetliyi ucuza verirseniz, orada olacak izdiham sizi pişman eder.. Oğlunuzun uygun fiyata iyi bir evde oturmasını istemeniz doğal, ama lütfen biraz da mantık..
    Üç tane dam diyerek insanların ömür boyu harcadığı emeği küçümsemeyin.
    Biri de sizin oğlunuzun emeklerini küçümser, zorunuza gider.

2.  Alıntı Originally Posted by beklemeli Yazıyı Oku
    Kentsel dönüşüm mü aman uzak durun mütahit otoparka inen asansör koymuş iniyorsun 4 duvar asansör dışında çıkışı olmayan hücreye meğer depo diye başkasına satmış evin salonunun duvarında ortada camsız bir vasistas pencere dışarı görülmüyor açıyorsun aşağıdaki pide fırınının aliminyum bacası karşında mutfak amerikan tipi bir tek tesisat! bulaşık makinası mı koyacaksın çamaşır makinesi mi evde başka tesisat yok balkona klima tesisatı koymuş kuruldumu balkonda ayakta bile duramazsın 800 az istemiş 1000 istiyor niçin mi karşısındaki iki binanın arasındaki açıklıktan dere görülüyor muş kesinlikle bu fiyat eder alsanda almasanda eder her dişsiz atın bir kör alıcısı vardır sonuçta bu arada el-it site birde aylık aidatı yakıt dışında 1000 tl bulunur bulunur kör alıcı bulunur 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
    Burada bir şey eksik yazdım alırken tapuyada dikkat ilk 10 kat kat mülkiyeti sonraki 10 kat kat irtifaklı olmasın olursa son 10 kat ,şantiye elektrik suyu öder gibi fatura öder, anlaşmazlık durumundada kanun işlemez paranla rezil olmak buna derler ...🤔🤔

3. kiraları düşürene, ev sahiplerini zorlayana kadar doları düşürsünler 750 $ kira aldığım daireden bugün 220 $ kira alıyorum tl pul oldu rezalet, TUIK enflasyonu yalan kira artışları enflasyonu karşılamıyor. Evi satıp altına gömeceğim böyle giderse.

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Burada bazı insanların hırsını ( kin derecesinde ) gördükçe kendi halime şükrediyorum. 3-4 tane kıytırık damı olanlar bile insanları aşağılamaya, sürgüne, açlığa layık görebiliyor. İyi ki bu tiplerin elinde süper marketler, holdingler vb. yok. ALLAH , dağına göre kış verir demiş atalarımız. ALLAH böyle tehlikeli bencil insanlardan korusun.

Kimse elindeki mala, paraya güvenerek karakterini zehirlemesin. En önemli şey akıl ve vücut sağlığıdır. Her şey 1 dakikada değişebilir. Ne insanlar geldi geçti..... İyilik, iyi düşünmek insanlara mahsustur ve kaybedilmemelidir. Yolda trafik kazası görüpte yardım etmeyen, kendisinin başına geldiğinde yardım beklemesin....

Bu form, şirazesinden kaymıştır. Artık keskin bıçak gibi önüne geleni doğruyorlar.....
    elinize, ağzınıza sağlık konuyu çok güzel özetlemişsiniz

toplumumuzda genelde empati diye bir şey yoktur ama bu forumda bile bunun zerresinin kalmadığı ınsanları görmek gerçekten çok acı.

yatırımlarımın büyük kısmı doviz ve borsada , borsa yükseldiğinde seviniyorum bunun kimseye zararı yok hatta ekonomiye faydası var ama döviz yükseldiğinde inanın sevinmiyorum, üzülüyorum. neyse "........malda yalan mülkte yalan gel birazda sen oyalan"

5. Hükümet, kiralarda tavan fiyat uygulamasına geçerek belirlenen tavan fiyatın üzerinde kira alınmasını engelmeye hazırlanıyor.

saçma üstünü elden alırlar...

yine sebeplerle değil sonuçlarla uğraşılıyor malesef
    - kredi genişlemesi
    - %50nin üzerinde negatif reel faiz
    - mülteci sorunu
    - maliyetlerin artması
    bu tarz müdahalelerin istenilen sonuca ulaşması mümkün değil... evi kiraya vermiyorum boş kalsın derse ne olacak
    ikinci evi bilmiyorum ancak mümkünse ilk ev alınarak barınma ihtiyacının maliyeti sabitlenebilir ... bundan çocuklar da yararlanabilir .. ytd
    Son düzenleme : HATAKE; 25-05-2022 saat: 14:27.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

7.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Hükümet, kiralarda tavan fiyat uygulamasına geçerek belirlenen tavan fiyatın üzerinde kira alınmasını engelmeye hazırlanıyor.

saçma üstünü elden alırlar...
    böyle salakça bir karar alınırsa aidat sıkıntısı olmayan yerler boş kalır insanlar kiraya vermezler, yüksek aidatı olan yerlerde anında satışa çıkar. kendi elleriyle konut balonunu patlatırlar.

https://eksisozluk.com/entry/136441374
    farklı bir bakış açısı
    Son düzenleme : HATAKE; 25-05-2022 saat: 15:25.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Sayfa 562/1312 İlkİlk ... 624625125525605615625635645726126621062 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •