Sayfa 751/993 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    ABD Temsilciler Meclisinin Türkiye ye F 16 satışını reddetmesi. Yeni bir Gri kuğu oluşturdu.
    Askeri açıdan Türkiye nin bölgede daha fazla hava üstünlüğü elde etmesini istemediklerini artık belli etmiş oldular.

Ekonomik krizin bitmesi için benim ilk ve önemli gördüğüm gri kuğu.
    Ukrayna-Rusya savaşı.
    Ukrayna ve Avrupa nın son harita üzerindeki Rusya nın durumunu kabullenip görüşmelere başlaması.
    Rusya enerji kartını kullanarak bu kış Avrupa ya durumu kabul edin diyecek artık.
    Derin Rusya nın Avrupa içindeki etkileri de Başkan ve Hükümetleri şimdiden sarsmaya başladı.
    Yeni gelecek olanlar Rusya nın Ukraynadaki son pozisyonunu kabul edecek olanlar derim.

Türkiye içinde cari acık acılarına karşı morfin tedavisi devam ediyor. Seçimlere kadar bu tedavi sürecek gözüküyor.

Bu iki gri kuğudan hangisi önce sonuçlanırsa pozisyonumu nakitten hisse senedine kaydırabilirim.
    Yoksa dışarıdan izlemeye devam.

Black Swan, Grey Swan Event & White Swan Event: Predictable to Unpredictable|Economics of Recession
    https://www.youtube.com/watch?v=7RKGBUlKY6Y
    Savaşın kısa sürede biteceği şeklinde beklenti içinde olunmaması için iyi olmayan yeni bir haber geldi.Ukrayna savaşı bir kademe daha yükseltecek.Rusya bu sefer büyük olasılıkla Ukraynadan geçen hatlar dahil gazı keser.

Ukrayna, Batı'dan menzili 300 kilometreye ulaşan HIMARS füze sistemi için roket bekliyor

Ukrayna, Batı'dan menzili 300 kilometreye ulaşan HIMARS füze sistemi için roket bekliyor

KİEV (AA) - Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, Batı'dan menzili 300 kilometreye kadar ulaşan Yüksek Performanslı Topçu Roket Sistemleri (HIMARS) için roket beklediklerini belirtti.

Reznikov, yaptığı açıklamada, Batılı ortakların Ukrayna'ya 300 kilometre mesafedeki hedefleri vurabilen HIMARS füze sistemleri için roket sağlayacağından emin olduğunu ifade ederek "Bence bu, adım adım bir hareket. Bu silahları mükemmel bir şekilde kullanabileceğimizi ve hedefleri isabetli şekilde vurabileceğimizi kanıtlıyoruz ve daha uzun menzilli daha fazla silah alabileceğiz." dedi.

HIMARS'ı hedeflere isabet etmesi ve uzun menzilli olmasından dolayı öven Reznikov, bu silahların Ukrayna silahlı kuvvetlerinin Donbas'taki zayiatını azaltmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Reznikov, Ukrayna kuvvetlerinin herhangi bir karşı saldırı girişimi için daha fazla roket ve top sistemlerine ihtiyaç duyduğunu belirterek "Bu yılın sonunda, savaş alanında Ukrayna lehine büyük değişiklikler olacak. Umarım bu yıl karşı saldırı düzenleyeceğiz ve bu başarılı olur." diye konuştu.

ABD'nin gönderdiği Yüksek Performanslı Topçu Roket Sistemleri (HIMARS) geçen ay Ukrayna'ya ulaşmıştı.

Orta menzilli güdümlü roket sistemi HIMARS'nin, Rus ordusunu savaşta önemli ölçüde yıpratabileceği ve ilerleyişini yavaşlatabileceği ifade ediliyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

Özelde de devlette de % 90 iyi hekimlere denk geldim, yalnız Acıbademde fıtık için gittiğim son profesör kasap çıktı hemen direkt ameliyat dedi, şimdi Kütahyada yine özelde iğne ile tedavi olmaya çalışıyorum
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Birileri ne demişti.?
    Paramız var ki ,ithal ürün alabiliyoruz..!
    Şimdi o birileri, Kışın Rusya'dan gaz alabilmek için,Alman Bankasından 930 milyon dolar borç para istemiş..!!
    Hatırlıyor musunuz.?
    Parasını verdiğimiz halde F35 uçaklarını alamadık, alamıyoruz..
    Ukrayna'dan yağ, Rusya'dan buğday alabildigimiz için mi marketlerde kuyruk oldu..?
    Parasını verdim,özel sigorta yaptırdım diye övünmeyin..Hastaneye vardığınızda doktor bulamadığınız zaman,o sigorta poliçesini cigara yapar içmek durumunda kalırsınız..!!!
    Sözün özü;; mesleğe ve insana değer vermek,paradan öncelikli olmalı..

4. Anneannem hemşireydi. Annem, babam doktordu. Ben ve eşim doktor. Oğlum uzman doktor. Kızım tıpta okuyor.
    Almanya bana hemen gel 15000-20000 euro vereyim diyor. Keza eşime de öyle.
    Konu para olsa çoktan terk etmiştik ülkemizi. Ama burdayız, bu tiplere inat da gitmeyeceğiz.
    Konu insanca yaşam ve mesleğimizi yapmak. Kimseyi de %100 iyileştiririz demiyoruz. Elimizden geldiğince, bilgimiz yettiğince, gerektiğinde tekrar öğrenince.
    Ama yani saygıyı hak ediyoruz. Çünkü biz de saygı ve sevgi gösteriyoruz.
    Ama aşağılanmayı hak etmiyoruz be kardeşim.
    Birileri öyle böyle yaptı diye.
    Toptan yargılama sürekli yapıyor herkes sürekli olarak.
    Bu ne be. Yeter kardeşim yeter.

5.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Bugün Doların dayak sırası Altına gelmiş gözüküyor.
    Onsu 1715 dolarda şu sıralar.
    Sıra ile herkesi pataklıyor.
    %1 daha düştümü welcome to 1600 ler.
    1600 lere Altın merhaba dedi.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

6.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    1600 lere Altın merhaba dedi.
    1640 dan girerim hiç kusura bakmasin fed

Rusyadan SU-37 alayım demekle olmuyor bu işler, 70 senedir NATO'dayız sistemlerimizin hepsi NATO temelli ne radarı uyar ne de mermisi, askerî işler 3-5 yıllık değil 50 yıllık düşünülür, düşünün ki 1960 model F-4'leri sik... pardon seve seve 2030 yılına kadar uçuracağız.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,946
    Yetkiyi alınca faizle de dolarla da çok iyi mücadele etmiş...

FAİZ GİDERLERİ: 2016 – 2021 yılları arasında geçen 6 yılda merkezi yönetim faaliyetleri sonucu 815 milyar lira faiz ödemesi gerçekleşti. Faiz giderleri yıllar itibariyle şöyle oldu:

2016: 60.1 milyar
    2017: 77.9 milyar
    2018: 131.1 milyar
    2019: 117.8 milyar
    2020: 175 milyar
    2021: 253 milyar

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonom...uyudu-7250081/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 751/993 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları