Sayfa 337/405 İlkİlk ... 237287327335336337338339347387 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 2,689 - 2,696 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,977
    Çok Doğru düsünüyorsun , baska hikayeleride var Alkimin ama
    insanda keyif birakmadi yazasi gelmiyor...
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,707
     Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku

Sen genede yaz umut fakirim ekmeğiymiş.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

3.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Sayın Dvk_Psh, ben hisseye yeni girdim. Diğer hikayeler neler paylaşabilir misiniz?

4. Bilançodan çok umutlanmayın der gibi hali var. Yada ters köşemi yapacak acep. Genelde göstere göstere yapıyor, her ne yapacaksa.
    Yukarıda yazdıklarım sesiz düşüncemin klavyeye dökülmüş halidir. Kesinlikle, al sat tut tavsiyesi niteliğinde değildir. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer.

5. Potasyum sülfat üretimi ve satışı hikayesi , bizim gibi bireysel yatırımcıların alkime yatırım yapma etkenlerinde en önemlilerden biriydi. Ancak şirketin 09.03.2022 tarihli kap duyurusu ile bildirdiği ve belarustan temin edeceği potasyum klorürü savaş koşulları nedeniyle temin edememe nedeniyle potasyum sülfat üretiminin durdurulması ve aradan geçen yaklaşık beş aylık süreçteki iletişimsizliği biz yatırımcılar üzerinde hayal kırıklığı oluşturdu. Son dönemde şirket yatırımcı ilişkileri yaptığım görüşmede savaş devam ettiği için hammadde temin edemediklerini tekrarlamak dışında başka bir bilgi vermediler.
    Dış piyasada potash olarak geçen potasyum klorürü belarus dışındaki kaynaklardan fiyat yüksekliği nedeniyle ithal etmediklerini düşünüyorum, ancak bu yüksek fiyatlara rağmen neden tesisi açık tutmak ve pazar payı edinmek amacıyla dahi olsa üretim yapılmadığını anlamıyorum.
    Bu beş aylık süreç sonunda, Belarus'tan potash ithalatının kap ta belirtilen savaş koşulları dışında da başka nedenleri olduğunu düşünüyorum. Bunu düşünme sebebi ise, yönetim kurulu incelendiğinde sn. Svitlana Kora'nın yönetim kurulunda olup, kiev üniversitesi mezunu bir ukranyalı olması. Aynı şekilde sn. Arkın Kora'nın twitter hesabındada görülebileceği üzere ukranya bayraklı profili ve ukranya lehine olan paylaşımları.( profilden anlaşıldığı kadarıyla Ukraynalı kökenli biriyle evlidir).
    Yönetim kurulunda ukranya konusunda bu kadar hassasiyet mevcut iken, belarus'tan ithal yapmamamın tek nedenin kap'ta belirtilen şekilde olduğunu şahsen artık düşünmüyorum. potasyum sülfat tesisini eğer bu şekilde devam ederlerse krom madeni işine çevirme ihtimalleri yüksek, umarım bu konu bir an önce çözülür.
    syg.

6. Potasyum sülfat üretimi ve satışı hikayesi , bizim gibi bireysel yatırımcıların alkime yatırım yapma etkenlerinde en önemlilerden biriydi. Ancak şirketin 09.03.2022 tarihli kap duyurusu ile bildirdiği ve belarustan temin edeceği potasyum klorürü savaş koşulları nedeniyle temin edememe nedeniyle potasyum sülfat üretiminin durdurulması ve aradan geçen yaklaşık beş aylık süreçteki iletişimsizliği biz yatırımcılar üzerinde hayal kırıklığı oluşturdu. Son dönemde şirket yatırımcı ilişkileri yaptığım görüşmede savaş devam ettiği için hammadde temin edemediklerini tekrarlamak dışında başka bir bilgi vermediler.
    Dış piyasada potash olarak geçen potasyum klorürü belarus dışındaki kaynaklardan fiyat yüksekliği nedeniyle ithal etmediklerini düşünüyorum, ancak bu yüksek fiyatlara rağmen neden tesisi açık tutmak ve pazar payı edinmek amacıyla dahi olsa üretim yapılmadığını anlamıyorum.
    Bu beş aylık süreç sonunda, Belarus'tan potash ithalatının kap ta belirtilen savaş koşulları dışında da başka nedenleri olduğunu düşünüyorum. Bunu düşünme sebebi ise, yönetim kurulu incelendiğinde sn. Svitlana Kora'nın yönetim kurulunda olup, kiev üniversitesi mezunu bir ukranyalı olması. Aynı şekilde sn. Arkın Kora'nın twitter hesabındada görülebileceği üzere ukranya bayraklı profili ve ukranya lehine olan paylaşımları.( profilden anlaşıldığı kadarıyla Ukraynalı kökenli biriyle evlidir).
    Yönetim kurulunda ukranya konusunda bu kadar hassasiyet mevcut iken, belarus'tan ithal yapmamamın tek nedenin kap'ta belirtilen şekilde olduğunu şahsen artık düşünmüyorum. potasyum sülfat tesisini eğer bu şekilde devam ederlerse krom madeni işine çevirme ihtimalleri yüksek, umarım bu konu bir an önce çözülür.
    syg.

7. Bu kadar yatırımı eşinin ülkesi savaşa girdi atıla çıkarmaları çok ilginç.
    Harbiden her başarılı erkeğin ve her batan şirketin arkasında bir kadın varmış.

Bilançoya bakarım kötüyse satarım ki kötü geleceğini düşünüyorum.

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

8. Günlüğü m.ktan

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

Sayfa 337/405 İlkİlk ... 237287327335336337338339347387 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •