Sayfa 182/634 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282 ... SonSon
Arama sonucu : 5066 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    F-35'leri kötüleyerek Aselsan'ı yüceltemeye çalışmak ne kadar sağlıklı?

F-35' projesine geri dönebilmek için israil'den diplomatik destek istediğimizi Haaretz- Israel News yazmıştı. Paylaşmıştım. Forumun geçmiş sayfalarında var. sayın Kalın önderliğindeki Dış işleri heyetinin ziyareti sırasında.

Türkiye'den bir yalanlama da gelmemişti bu haber üzerine hatırlarsanız.

Gün olur devran döner. Sonra 'F-35 ne kadar güzel uçaksın sen böyle!' güzellemeleri olur mu? Kim bilir?

Not: Haberdeki gibi Uçak çöp olduğu için değil Uçakların pilot fırlatma koltuklarının devreye girmesi ile ilgili yazılım güncellemesi gerektiği için çağrılıyor uçaklar.

35 yılı geçmiş. Dile kolay. 1987'de ilk Türk F-16'sı üretildiğinde 'uçan tabut' 'bi halta yaramaz' vs. vs. neler duyu bu kulaklar.
    Uçan tabut lakabı 104 ler için söylenen birşeydi,biz f 16 ları aldığımızda kendini çoktan kanıtlamış tasarım harikası bir şeydi,ve halada öyle

2. F-35 i kötüleyerek güzelleme falan yapmıyorum ben. Ben onu ASELSAN ın iç.ne edilmiş ya ona karşılık attım.

Aksine alınabilse bize lazım değil ama MMU da daha hızlı ilerlerdik.F-35 in alınamaması savunma sanayiindeki tüm şirketlere olumsuz etkisi oldu.Ne yapalım vermediler ağlayalım mı şimdi.

Bir diğer konu F-35 yerine F-16 ları alabilirsek bize fazlasıyla yeterli olur.

O yüzden Aokan1973 herkesi kendin gibi zannetme.

Burada yazma sebebimde bilgimin zekatı olsun.Karalar bağlatılan madur edilen elinde olan yatırımcıya biraz umut olsun.

Bu operasyonu her kim yapıyorsa her kim buna yol veriyorsa yatacak yerleri yok. Kısır çekişmeler ile zerre işim olmaz.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. Arşivimden, sadece şunu bırakıp gideyim o halde. Forumu gereksiz işgal etmeylim. Diğer arkadaşlara saygısızlık etmeyelim.

1987 yılında Eskişehir uçak fabrikasında montajı tamamlanan ilk F-16 uçağımız ve problemleri hakkında Akis Dergisinde yayınlanan yazı: "F-16 Bulmacası: Şahin mi Tabut mu?"

Savaş uçağı mı, Kaz mı?

Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

4.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Arşivimden, sadece şunu bırakıp gideyim o halde. Forumu gereksiz işgal etmeylim. Diğer arkadaşlara saygısızlık etmeyelim.

1987 yılında Eskişehir uçak fabrikasında montajı tamamlanan ilk F-16 uçağımız ve problemleri hakkında Akis Dergisinde yayınlanan yazı: "F-16 Bulmacası: Şahin mi Tabut mu?"

Savaş uçağı mı, Kaz mı?

Bunu görmemiştim tabi ama haberi o zamanın şartlarında abartmışlar bence.1978 de ilk yapıldığında kambur sırtlı hatta kalkış bile yapamıyordu.her uçak ilk üretim aşamalarında sayısız hata çıkarabilir bu hemen her uçakta yaşanırdı.adamlar 400 lü üretim rakamlarına geldiğinde sıfır hatalı f 16 yı çıkarabilmeye başlamışlardı,biz 23.de.tabi hak vermek lazım sonuçta icadın sahibi adamlar.ama kaynak için tşler bende görmüş oldum.

5.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    2008 yılından beri ilk defa Temmuz ayı dolar kapanış fiyatı ile aylık 200 üssel kapanış değerinin altında açıkça bir kapanış yaptı.....Buna rağmen Ağustos ayında bosada yukarı bir hareket Aselsanın ise endexten çok daha güçlü bir yukarı hareket yapmasını bekliyorum...
    Tebrikler sn.abartin.
    aselsan bugun sizin tespitiniz yönünde iyi bir çıkış yaptı. Umarım devamı gelir.
    Öğrenmek maksatlı soruyorum
    Bu hissiyat nasıl oluştu.? Hangi analiz yönetimini kullanıyorsunuz. Aydınlatırsanız memnun olurum.

Şahsi fikirlerimdir beni bağlar.

6.  Alıntı Originally Posted by Star@1 Yazıyı Oku
    Tebrikler sn.abartin.
    aselsan bugun sizin tespitiniz yönünde iyi bir çıkış yaptı. Umarım devamı gelir.
    Öğrenmek maksatlı soruyorum
    Bu hissiyat nasıl oluştu.? Hangi analiz yönetimini kullanıyorsunuz. Aydınlatırsanız memnun olurum.

Şahsi fikirlerimdir beni bağlar.
    Dayanağım Tamamen teknik analizdir....Aselsan analizi en zor Bist30 hissesidir...Son 2-3 yıldan beri bir çok üstad dahil herkesi ters köşeye yatırdı..........Üzerine büyük bir baskı kurup çok geçiktirilmiş olsa bile 2022 de iyi bir çıkış ve iyi bir yıl sonu kapanış yapmasını bekliyorum...

Bir çok uzman 2030 yılı hisseleri ile ilgili Sasa, Eregli vs gibi bir kaç hisse üzerinde yorum yapiyorlar......Benim beklentim ise 2030 yılı hissesinin açık ara Aselsan olacağı yönündedir...Ama tahtada bir şeyler döndüğü kesindir...Ya Varlık Fonu Yabancıların hisseden çıkmaya zorluyor yada tahta sahipleri uzun vadeli yeni büyük bir yükseliş trendin hazırlıklarını yapiyorlar.....Bu sürecin bitmesinin çok yakın olduğu olduğu kanısındayım....

7. 23-23.20 aralığı geçilmeden temkinli olunmalıdır.

8.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Grafiklerde yanlış anlaşılma olmasın, ilk grafik Mayıs ayının 13 te 108. sayfadaki grafik o zaman mavi trend 21.72 ye denk geliyordu.
    Şuan o trend 22 tl civarı buranın altında HAFTALIK kapanışlar iyi olmaz.

Bu şekilde

Bayram sonrası iki işlem gününde mavi trend altında kapanış yaptırdılar ama iki işlem gününü 1 haftaya mal etmek olmaz.
    Onun harici mavi trend altı haftalık kapanış olmadı.Şu an mavi trend 22.26 seviyesinde.

Sayfa 182/634 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •