Sayfa 25/91 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon
Arama sonucu : 723 madde; 193 - 200 arası.

Konu: KONKA Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Maalesef paranın olduğu yerde her türlü oyun vardır ve daima olacaktır. Ama parada paranın çok olduğu yerde kazanılır.Eğer borsada yatırım yapıyorsak bunlardan kaçınmak zor ama imkânsızda değildir. Bu yüzden bunları kabul etmekle beraber bunları artık normal kabul edip aşmanın yollarını bulmaya çalışıyorum.
    Borsada daima genel kanaatin aksi oluyor. Konkanın en iyi bilançoyu getirmesine rağmen gitmemesi enteresandır. Esas faal. ve favök büyümesi 8 kat,net satışlar büyümesi 3,5 kat , net kârı 10 kat artmıştır. Dahada önemlisi bir sanayi şirketi olarak favök ve net kâr marjını artırmış ve %40 a dayanmıştır. Ve bu değerlerle sasa ve şişe cam gibi sanayi devlerini çok gerilerde bırakarak artık kendisi bir sanayi devi olma yoluna girmiştir.Buna rağmen böyle bir şirket basında ve diğer medyada yok sayılmaktadır. Bunlarda şüphesiz çok anlamlıdır.Önceki yazıyıda o yüzden yazdım.
    Ama bunlar benim için çok önemli değil .

Hissenin teknik olarak daha önce gördüğü en yüksek tepeler 25-27 de zorlanması normaldir. Bu bütün hisselerde olur. Hisse özellikle 30 u geçtiğinde rahatlar. O yüzden tahminim ilk etapta burdan 30 lara bir hareket gelecektir.
    Kağıtta benim de yatrırımım var.Dediğin gibi bütün rasyoları güzel,sektörün de önü açık.Sabredene ekmek var burda ama dediğim gibi koç kağıtları,sasa gibi sahipleri olmadığı için kepçeyle alıp kaşıkla verebilirler bize.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    I Love BİST Game
    Gönderi
    677

Cool

Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Senin rasyolarını,olması gereken fiyatlanmanı,getirdiğin ve getireceğin bilançolarını,halka arz rahmine düştüğün günün saatini ve saniyesini.halka arzda çalan gongunu........yim...
    Abi bu hareketler bana mal, ona nal toplatır, paşa keyfi bilir.
    Nasıl diyorduk ahahahah
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR! Anlaştıkmı ?? Zaten borsadan hiç anlamıyorum zarar edebilirsiniz.

3. manevi değerlere önem veren kişilere ve şirket sahiplerine sorarsanız şeytan bizle müslümanlarla çok uğraşıyor derler..bu lafı ben kulaklarımla duydum...benden size tavsiye bunların daha şeytan ile işleri bitmemiş..gidin şeytanın ümidini kestiği şirketlere yatırım yapın en azından dinden imandan soğumazsınız...
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

4. insanı çok yoran bir hisse. yeşil sermaya olduğuna emin misiniz? konyanın tamamı yeşil sermaye değil. Konka sahiplerini bilmiyorum tabi . şu rallide 5 kuruş kazanamadık arkadaş ya

5.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    manevi değerlere önem veren kişilere ve şirket sahiplerine sorarsanız şeytan bizle müslümanlarla çok uğraşıyor derler..bu lafı ben kulaklarımla duydum...benden size tavsiye bunların daha şeytan ile işleri bitmemiş..gidin şeytanın ümidini kestiği şirketlere yatırım yapın en azından dinden imandan soğumazsınız...
    Hocam kizsanizda sonuna kadar burada olucak misiniz

6. Tahtasindan para kazanan patronun şirketinden,hisseleri var yemez gibi tek tek sayan sozde isadaminin tahtasindan bi .......im olmaz..uzak durun....yeşil sermayeden
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

7. Sayın yarasa'nın analizlerine katılıyorum. BERA pozisyonumu kapatıp buraya taşıdım. 9 aylıklarda GOLDA arsasının satışından elde edilen kârla birlikte güzel bir bilanço göreceğimizi değerlendiriyorum. BERA başlığında yazdığım gibi bu satışla birlikte tamamen borçsuz hale gelecek olan GOLDA'ya ait, KONKA'nın sahip olduğu paylarının halka arzını gerçekleştirecekler. Gidişat onu gösteriyor...YTD

8.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Sayın yarasa'nın analizlerine katılıyorum. BERA pozisyonumu kapatıp buraya taşıdım. 9 aylıklarda GOLDA arsasının satışından elde edilen kârla birlikte güzel bir bilanço göreceğimizi değerlendiriyorum. BERA başlığında yazdığım gibi bu satışla birlikte tamamen borçsuz hale gelecek olan GOLDA'ya ait, KONKA'nın sahip olduğu paylarının halka arzını gerçekleştirecekler. Gidişat onu gösteriyor...YTD
    Sn. Hissedarxd sağolun. Bana görede konka doğru bir seçim olmuş. Hayırlı olsun. Konka analizlerinde iştiraki goldayı hep dışarda tuttum.Hiç dahil etmedim. Hem gerek görmedim hemde piyasa genelde bu iştirakleri fazla önemsemiyor. Ancak , iştiraki goldanın konkaya ait paylarının halka arzı düşüncesi çok farklı ve muhteşem bir senaryo. Doğrusu bu ya şimdiye kadar bu hiç aklıma gelmemişti. Bu düşüncenin ayrı bir güzelliği de gerçekleşme ihtimalinin çok fazla olmasıdır. Şimdilik biz buna en az %51 diyelim. Evet bu senaryonun gerçekleşme haberi bile olayı çok farklı bir yere götürür. Şirkette de bu düşünce hakim olmuş olabilr.
    Konya kağıt her ne kadar nakit üreten bir şirket olsa da hedefleri çok büyük ,kapasiteyi 3-4 katına çıkaracak olan hem kendi yatırımları ve hemde golda yatırımlarının hız kazanması için gerçekten paraya çok ihtiyaç var.
    Evet bu senaryo aynı zamanda şirket içinde işleri çok kolaylaştıracak. Bu senaryo ile birlikte konkada heyecan şimdi artık çok daha fazla.

Sayfa 25/91 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •