Sayfa 304/527 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon
Arama sonucu : 4213 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1. Yürütmeyi durdurma talebi reddedilmiş, tabi bu iyi bir gelişme, ancak yargılama devam ediyor.

2. Açılan davada davacı taraf yürütmeyi durdurma istemiş, mahkemede ilk incelemede bu talebi yani yürütmeyi durdurma talebini reddetmiş, yargılama devam ediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by burakdemır Yazıyı Oku
    Patron şu aşamada bedelli filan yapamaz, çed olumluya karşı açılan iptal davası halen görülmekte.
    Her şey olumlu giderken , tren hareket etmişken kaç ay önce ki bu haberi paylaşmanın amacı ne olabilir acaba?

4. Bedelli sermaye artışı gelebilir diyen arkadaşlara istinaden liman uzatılması için bedelli gelemeyeceğini çünkü yargılamanın halen devam ettiğini söyledim. Her yazılanın altında bi komplo teorisi aramayın komik duruma düşüyorsunuz ))

5.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Recep bey 57 milyon TL ne yapacak?

Asıl mesele bu.

Ortaklık oranlarınımı yükseltecekler yoksa.

YTD.
    Patron, Ege gübre sermayesinin yaklaşık % 2,32 lik bir oranına karşılık gelen hisseyi Gencer Holdinge satmıştır. Bu satıştan 57 milyonluk bir nakit sağlamış..

Bu parayı ile ne yapılabilir...
    - Şahsi borçları vardır, onlar ödenebilir..
    - Daha karlı bir fırsat çıkmıştır oraya yatırım yapabilir...
    - şirketin daha önceki açıklamalarına istinaden yatırımları iç kaynaklardan sağlayacağım açıklaması var...
    o yüzden bedelli olmayacağını sanıyorum.
    son Arydz olayından sonra Spk nın önce bedelsiz sonra hemen akabinde bedelli işine sıcak bakmayacağını düşünüyorum..

Bu satışı bedelliye katılmak için yaptığını düşünen varsa, ve hepsini bedellide kullanacağı düşünülüyorsa devasa bir bedelliden söz etmek lazım..
    Kaba bir hesap yaparsak Patronda %13 lük bir hisse kalmış(1 milyon 300 bin adet)
    bedelsizlerle 5 milyon 200 bin olur..
    Yine kaba bir hesapla 1 lira nominalden kullandırsalar 11 bedelli olur...
    5 milyon 200 x 11 =57,2 milyon
    Rakamlar, holdinge satılan 240 bin lota çok yakın ama...
    Bunlar öylesine yazılmış şeyler...
    Adamlar iskele yatırımının nasıl yapılacağını açıkladı, şimdilik gerisi boş...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

6. İdari bir davada yürütmenin durdurulması talebi red olursa %99 davayı kaybedersin. Çünkü yürütmenin durdurulmasının şartları
    1-İdari işlemin uygulanması halinde giderilmesi güç veya olanaksız zararlar doğmalıdır. 2-İdari işlemin açıkça hukuka aykırı olması gerekir. Bunlar yoksa İPTAL de olmaz.
    Bu iptal davasını açan NEMPORT liman işletmelerinin bulunduğu yer ve liman genişletme sahası (bizden önce ÇED aldı) KYME Antik şehrin bulunduğu yerdir. Gemilerin yanaşması zorlaşır diye dava mı olur.....

7. Bizimki üretim maliyeti yüksek diye gübreyi durdurmuştu. Avrupada bazı ülkelerde gübre fabrikaları da enerji ve benzer sebepten durdurmaya baslamis. Bizimki tekrar başlasa iyi olur gibi görünüyor. Sadece ihracat için üretim yapsa yeter.

8.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Bizimki üretim maliyeti yüksek diye gübreyi durdurmuştu. Avrupada bazı ülkelerde gübre fabrikaları da enerji ve benzer sebepten durdurmaya baslamis. Bizimki tekrar başlasa iyi olur gibi görünüyor. Sadece ihracat için üretim yapsa yeter.
    Elinde yıl sonuna kadar yetecek stokta gübre var diye biliyorum, üretimi bu yüzden durdurmuştu. Ayrıca, gübre fiyatlarının iç pazarda çok yükselmesiyle talebin olmayışı netcesinde elinde yüklü miktarda stoğun olmasından kaynaklanan üretim durdurmasına gittiğni belirtiyodu açıklamasında. YTD.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 304/527 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •