Sayfa 30/178 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon
Arama sonucu : 1419 madde; 233 - 240 arası.

Konu: TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret

1. hesap açarken teste taabi tutuyorlar ya , bir de psikiyatristten hisse alıp satabilir, muvazenesi yerindedir raporu ekletmeleri gerekecek artık , bu tip olaylar çoğalmaya başladı. bizim başımıza tire'de geldi , en yksekten nasıl olsa becerip almış, % 2-3 gevşemede sövmenin binbir türlüsünü yapıyorlardı, kütüphane de geniş, her gün değişik şekilde. ama hiç kendine sormuyor, 8.00'den kalkmış 30.00' dayanmış hisse de benim ne işim var diye sorgulama yok...

2. ben ancak üçüncü sermayeyi de kuşa çevirdikten sonra ve bu üzüntü ile iş yerinin lavabosuna gidip çocuklar gibi ağlayıp göz yaşı döktükten sonra akıllandım...yüce ALLAH a dua edip beni bu çıkmazdan kurtarmasını istedim ...sonra da yüce ALLAH içime bir ferahlık verdi..bu işin bir ilmi olması gerektiği ilhamını koydu...ben de kendimce araştırdım...önce buradaki forumları keşif ettim...ardından teknik analiz öğrendim (tabi teknik ile bir arpa boyu yol alamadım) sonra da mardin dostumun ısrarları ile temel analize merak saldım...gördüğüm herşeyi okudum ,araştırdım bu forumlardan da bilgi topladım...

sonunda piştim ....kek olmaktan çıkıp birer keko oldum... elhemdüllilah şimdilik hayalini bile kuramadığım kadar kazandım...hep kaliteli hisselerde ...ben sana da başarılar diliyorum....istersen sen de yapabilirsin....tabi kısmeti de yüce ALLAH ın verdiğini unutma...dua nı da yap..sadakanı da ver...varsa zekatını da ver...o vakit herşeyin nasıl da olumlu değiştiğini göreceksin....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by mhmtergul Yazıyı Oku
    hesap açarken teste taabi tutuyorlar ya , bir de psikiyatristten hisse alıp satabilir, muvazenesi yerindedir raporu ekletmeleri gerekecek artık , bu tip olaylar çoğalmaya başladı. bizim başımıza tire'de geldi , en yksekten nasıl olsa becerip almış, % 2-3 gevşemede sövmenin binbir türlüsünü yapıyorlardı, kütüphane de geniş, her gün değişik şekilde. ama hiç kendine sormuyor, 8.00'den kalkmış 30.00' dayanmış hisse de benim ne işim var diye sorgulama yok...
    sorgulamamanın nedeni yatırımcı psikolojisinin bozulmuş olmasıdır...artık insan çok stresten düşünme yetisini kayıp ediyor...dengesizce hareketler yapıyor....şuursuzca hisselere dalıyor...bir zamanlar 5-10 hisseye girip de bir seferinde dahi kazanamamanın ne demek olduğunu bizzat yaşamış biriyim..o psikolojiyi çok iyi biliyorum...dediğim gibi ben bu arkadaşı çok iyi anlıyorum...normalde %2-3 zararda insanların morali bozulmaz...ama demek ki üst üste vede çok miktarda zarar olunca bir noktadan sonra insanlar patlayabiliyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Üretim tarafında olmayacak sanki. Sadece kurulum yapacak ben öyle anlıyorum.
    Ben de öyle anladım. Bildiğim kadarıyla klima ve diğer cihazlarda da iklimsanın kendi üretimi yok. Mitsubishi, sharp gibi ürünleri satıyor. Sigma markasıyla da oem ürün üretirip satıyor. Ges'te de finansman sağlayıp kurulum yapacaklar anladığım kadarıyla.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ben ancak üçüncü sermayeyi de kuşa çevirdikten sonra ve bu üzüntü ile iş yerinin lavabosuna gidip çocuklar gibi ağlayıp göz yaşı döktükten sonra akıllandım...yüce ALLAH a dua edip beni bu çıkmazdan kurtarmasını istedim ...sonra da yüce ALLAH içime bir ferahlık verdi..bu işin bir ilmi olması gerektiği ilhamını koydu...ben de kendimce araştırdım...önce buradaki forumları keşif ettim...ardından teknik analiz öğrendim (tabi teknik ile bir arpa boyu yol alamadım) sonra da mardin dostumun ısrarları ile temel analize merak saldım...gördüğüm herşeyi okudum ,araştırdım bu forumlardan da bilgi topladım...

sonunda piştim ....kek olmaktan çıkıp birer keko oldum... elhemdüllilah şimdilik hayalini bile kuramadığım kadar kazandım...hep kaliteli hisselerde ...ben sana da başarılar diliyorum....istersen sen de yapabilirsin....tabi kısmeti de yüce ALLAH ın verdiğini unutma...dua nı da yap..sadakanı da ver...varsa zekatını da ver...o vakit herşeyin nasıl da olumlu değiştiğini göreceksin....
    Kaderimiz aynıymış dostum. Ben de üç defa battım hatta sonuncusunda papaz krizi nde sağa sola 500.000 TL’de borcum oldu. O zamandan beri trade etmeyi bıraktım bazen azar azar yapıyorum sadece. Yatırımcı olmak için birkaç kez batmak şart galiba

6.  Alıntı Originally Posted by steafan Yazıyı Oku
    Kaderimiz aynıymış dostum. Ben de üç defa battım hatta sonuncusunda papaz krizi nde sağa sola 500.000 TL’de borcum oldu. O zamandan beri trade etmeyi bıraktım bazen azar azar yapıyorum sadece. Yatırımcı olmak için birkaç kez batmak şart galiba
    evet dostum aynıymış...insan yokluk görmeden varlığın kıymetini bilmiyor...batmadan da kazanmasını bilmiyor...tecrübe parayla satılsaydı eminim ki herkes sıraya girerdi...
    Son düzenleme : keko; 21-09-2022 saat: 17:16.

7. bende al sat yaparak çok kazanacam diye birkaç kez battım son bir yıldır temel analize dayalı hisse senedi alıyorum. gesanı kaçırdım ama kmpurda kazandım şimdi çok daha büyük potansiyel gördüğüm tknsa dayım. Tabi burada sizler gibi yatırımcıların olması beni daha çok buraya bağlıyor. İşallah sabrederek hepimiz iyi kazanırız.

8.  Alıntı Originally Posted by mhmtergul Yazıyı Oku
    hesap açarken teste taabi tutuyorlar ya , bir de psikiyatristten hisse alıp satabilir, muvazenesi yerindedir raporu ekletmeleri gerekecek artık , bu tip olaylar çoğalmaya başladı. bizim başımıza tire'de geldi , en yksekten nasıl olsa becerip almış, % 2-3 gevşemede sövmenin binbir türlüsünü yapıyorlardı, kütüphane de geniş, her gün değişik şekilde. ama hiç kendine sormuyor, 8.00'den kalkmış 30.00' dayanmış hisse de benim ne işim var diye sorgulama yok...
    keşkem öyle bir test olsa...internete giren herkes üye olabiliyor...her yerin bir kendine göre adabı var...buranın da bir adabı var...her şey karşılıklı saygı dahilinde yapılmalı...

Sayfa 30/178 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •