Sayfa 246/567 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. ülkede petrol satılıyor, kimya üretiliyor ama kimse çelik kullanıyor. daha öncede yazdım ya, bu 150 milyon lotu satan yabancıdan malı biz almalıydık, bu malı yerli bir mal spek aldı, garanti gibi yapacak, sadece zamana oynuyor.

Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku

daha önce paylaşmıştım ereğli ortalama 20-30cent temettü dağıtıyor genelde şaşmıyor. Fiyatta eskiden 0,80-1,50 dolar arasında gezerken uzun zamandır 1,40-2,20 dolar arasında geziyor.
    Sn.th3sicilian ben esas faaliyetlerden yakalamaya çalışıyordum . Sn. Kızıldağ açıklık getirmiş bizim kocaoğlan artık katma değerli mallara yöneldikçe bir süre sonra temettüler 30-40 cente , hisse fiyat aralığı ise 2,20-3,5 dolara yerleşecek.

3.  Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku

daha önce paylaşmıştım ereğli ortalama 20-30cent temettü dağıtıyor genelde şaşmıyor. Fiyatta eskiden 0,80-1,50 dolar arasında gezerken uzun zamandır 1,40-2,20 dolar arasında geziyor.
    Çok teşekkürler, bu fiyatlar düzeltilmiş fiyatlar(temettü ve bölünmeler sonrası) değil mi?
    Düzeltilmemiş fiyatta 2008 de hisse 10 tl civarında.

4. Rica ederim hocam hatırladığım kadarıyla dünyanın her yerinde belli standartlarda yaşamak için ortalama aylık 3bin dolar yeterli geliyordu(eski bilgi ama 3 aşağı 5 yukarı bu oranlardır). Haliyle 100 bin lot ereğli genel olarak bu düzeni kurmak için yeterli olabilir diye düşünüyorum bende tabi yolumuz uzun oraya.

5.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler, bu fiyatlar düzeltilmiş fiyatlar(temettü ve bölünmeler sonrası) değil mi?
    Düzeltilmemiş fiyatta 2008 de hisse 10 tl civarında.
    fiyatlar düzeltilmiş fiyatlardır hocam tablo için bilgileri iş yatırımdan ve matriksten alıp o günkü kura göre hesaplamıştım.

6. Sasa ve hektaş yatırımcılarının fanatikliklerini anlıyorum
    Borsada kazanan haklıdır
    Adamlar çatır çatır büyük kazandı
    Çünkü arkalarında dağ gibi patron var
    Oyak ise son 5 yıldır tüm ilgi ve şefkatini
    Hem büyüme hem sermaye olarak Hektaş a verdi
    Neden ?
    Çünkü Oyak ta çok iyi biliyor ki Türkiye gibi sermayenin büyük maliyeti olan bir ülkede
    Parasal olarak büyüme ancak ve ancak organik büyüme ile sağlanabilir
    Ereğli organik büyümesini yıllar önce tamamlamış ve organik büyüme limitini sıfırlamış bir yapı
    Büyüyebilmesinin tek yolu inorganik büyüme şekli
    Bunu İngiliz british steel ile yapmayı denediler olmadı
    Allahtan da olmadı zira o şirketi alan Çinliler geçen hafta 500 milyon paundluk kurtarma talep ettiler İngiliz devletinden
    Sektör büyümek için hiç elverişli ve cazip fırsatlar sunmuyor
    Ancak Ereğli için bence tecrübesi olan madencilik alanında inorganik büyüme fırsatları var
    Ancak bu vizyon ve istek Oyak ta yok görünüyor
    Onların yıllardır akılları kuruyemiş çerez çikolata şirketi almaya çalışıyor
    Tek doğru yaptıkları iş hektaş ı büyütmek oldu
    Ulusoy Oyak a çağ atlatan adamdı
    Şimdikilerin Ulusoy un %20 si kadar vizyonu yok
    Sonuç itibariyle önümüzdeki seçimlerde ülkede bir şeyler değişir ise
    Akabinde değişim sıraya girip Oyak a da gelecek
    Bu kaçınılmaz
    İşte o zaman oturup tekrar bir ne olur biterin hesabı yapılır
    Bunlar haricinde alçak sürünmeye alışsanız iyi edersiniz
    Psikoloji ve beden sağlığı için !
    Az insan çok huzur

7.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sn.th3sicilian ben esas faaliyetlerden yakalamaya çalışıyordum . Sn. Kızıldağ açıklık getirmiş bizim kocaoğlan artık katma değerli mallara yöneldikçe bir süre sonra temettüler 30-40 cente , hisse fiyat aralığı ise 2,20-3,5 dolara yerleşecek.
    Pandeminin ekonomik etkileri halen tam atlatılabilmiş değil. Tüm dünyada pandemi yardımları adı altında basılan para dünyada enflasyon yarattı. Resesyon söylentileri vs. tedarik zincirinde problemler devam ediyor. Dünyada talep halen istenilen seviyelerde değil. Dolayısı ile bir çok sektörde miktarsal olarak küçülme veya yerinde sayma durumu var.

İşler normale döndüğünde Ereğli ve İsdemir de pazardaki payına göre kendine düşeni alacaktır diye düşünüyorum.

Çelik hayatımızda hep var olacak.

BOF tesisler de hep var olacak kafanızı çok yormayın yeşil enerji karbon vs. gibi konulara Ereğli ve İsdemir Türkiye'nin stratejik öneme sahip önemli sanayi şirketlerindendir. Yatırım yapması zorunlu şartlar oluştuğunda bunun en iyisini yapmaya muktedirdir.

Allah nasip ederse bu yıldan itibaren Ereğli temettülerini artık 5'e böleceğim,

Kendi BES hesabıma tavandan ödeme
    Hanımın BES hesabıma tavandan ödeme
    Bir tane ayrı fon portföyü yaptım oraya yine BES kadar ödeme
    Hanıma 2 adet 20'şer gram bilezik.
    Kalanlarda tekrar Ereğli olacak.

Şirketle ilgili çok kötü bir durum olmazsa 10-15-20 yıl bu döngüde devam etmeyi planlıyorum ömrümüz olursa inşallah. Ondan sonra tam emeklilik dönemi.

Daha önce yazmıştım ömrümü tamamladığımda 1/10.000 pay sahipliği miras bırakmak istiyorum çocuklarıma. İnşallah nasip olur arkamızdan dua ederler.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

8. Ereğli ve İsdemiri olan yatırımcı hisse fiyatını değil temettü büyümesini takip etmeli.

Eğer hisse fiyatından ziyade temettü tutarları yerlerde sürünmeye devam ediyorsa esas o zaman ortaklık sorgulanmalı.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 246/567 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •