Sayfa 140/430 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Dostum sgk aylik hesaplama sayfasina gore bana 4400 lira gibi gorunuyor yeni zamlar ile filan 6500-7000e ulasir diye dusunuyorum 2023 yilinda ilk maasimi, ne dersin senin de oranlar bu sekilde mi

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

Maaş hesaplamasını 300-500 tl bir rakama olasılıklarla hesaplama yapan uzmanlar var...Onlardan yardım alabilirsin...Şahsen ben dilekçe vermeden önce aldım...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

istege baglilar bagkur uzerinden yapiliyor, ama sonra birlesiyor zaten 1260+ den fazla yapilmamasi geregini biliyor olmalisiniz yoksa kurum degisir bagkur lu olursunuz

Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Ben askerlik ve doğum borclanmasini direk 4b sayıyorlar diye biliyorum.2018 bi yasa çıkarmışlar borclanmalrin hepsi 4 b den diye çok iyi araştırılması gerekir çünkü 4b nin yani bagkuun statüsü ne geçme olasılığı prim gün sayısı acisindan olabilir.
    Çok dikkatli araştırmak sormak lazım...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostum sgk aylik hesaplama sayfasina gore bana 4400 lira gibi gorunuyor yeni zamlar ile filan 6500-7000e ulasir diye dusunuyorum 2023 yilinda ilk maasimi, ne dersin senin de oranlar bu sekilde mi
    Benim 18 ay hariç tüm primler tavandan ödenmişti. Prim sayısı az olduğundan ABO oranları oldukça düşük olmasına rağmen 1 öretmenden fazla maaş bağladılar. 5000 gün üzerinden emekli hakkım olsaydı ABO çarpanları daha iyi olacağından daha yüksek maaş alırdım...Neyse sonunda maaşı bağlattım, gelirler arttığından 3 öğrenci rahat rahat okurlar....

4. Konu hakkında uzman arkadaşlar varsa cevaplarsa sevinirim. Eşim 06 Kasım 2022 de 4-a şartlarını tamamladı. SGK da memur ayın başı ile sonu arasında fark yok maaşı Aralıktan itibaren bağlanır dedi, bu doğru. Kıdem tazminatı açısından 2023 Ocağı bekleyip yeni asgari ücretten tazminat alsın diye düşündüm, 1 aylık maaş kaybı olacak ayrıca Aralık sonu verdiğim dilekçe ile maaş ocak ayında bağlanacak fakat tazminat işten ayrıldığı Aralık sonu itibariyle hesaplanacak değişen birşey olmayacak 1 aylık maaş kaybı olacak. Tazminat için Ocakta dilekçe versem bu sefer 2 aylık maaş kaybı olacak tazminatın bir anlamıda kalmıyor. Bu durumda konuya hakim arkadaşların önerisi ne olabilir. Teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by A.Orhan Yazıyı Oku
    Konu hakkında uzman arkadaşlar varsa cevaplarsa sevinirim. Eşim 06 Kasım 2022 de 4-a şartlarını tamamladı. SGK da memur ayın başı ile sonu arasında fark yok maaşı Aralıktan itibaren bağlanır dedi, bu doğru. Kıdem tazminatı açısından 2023 Ocağı bekleyip yeni asgari ücretten tazminat alsın diye düşündüm, 1 aylık maaş kaybı olacak ayrıca Aralık sonu verdiğim dilekçe ile maaş ocak ayında bağlanacak fakat tazminat işten ayrıldığı Aralık sonu itibariyle hesaplanacak değişen birşey olmayacak 1 aylık maaş kaybı olacak. Tazminat için Ocakta dilekçe versem bu sefer 2 aylık maaş kaybı olacak tazminatın bir anlamıda kalmıyor. Bu durumda konuya hakim arkadaşların önerisi ne olabilir. Teşekkürler.
    Genel yaklaşım ; çalışıyor isen dilekçeyi ocakta ver , çalışmıyor isen hemen ver...Tazminatı yeni asgari ücret üzerinden hesaplanacak , emekli maaşıda yine zamlı olacak..Ben olsam çalışmaya devam eder ocakta dilekçe veririm. Kasım aralıkta çalıştığı için maaş alacağından emekli maaş kaybını karşılar diye düşünüyorum....

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hepsi ok.

Sen de kabul ediyorsun o zaman bu düzenlemenin gelecek nesillere yuk olduğunu.

Bile bile savunuyorsunuz.

Söyleyin abi zoruna giden defolsun gitsin biz reisciyiz deyin.

Rahat edin.

Rahat olun sıkıntı yok devam edin kimse bir şey demiyor.
    Çoookk değişik yaklaşımlar, kafalar vb...
    Ülke sıkıntılı, ülke gergin, ülke sorunlu...
    Ama hıncını bu insanlardan almaya çabalamak...

"Uluslararası ve evrensel hukuk, Anayasa..." hepsi...
    "Geriye doğru kanun yapılmaz" diyor!

Haaa! "bu kadar uzlaşmaz bir biçimde, "
    "Memlekette tek sorun EYT' liler" diyene,
    El cevap; "zoruna giden defolsun gitsin biz reisciyiz!" ***

***Ne alaka ayrıca?
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

7. AKP 20 yıllık hükümranlığı süresince bunların yasaları, kanunları, afları, teşvikleri ve kredilerinden dolaylı veya dolaysız olumlu olarak etkilenmeyen zannetmiyorum ki olsun. Hele paranın konuşulduğu bu forumda olması vaki değildir. Misal; vergisini vermeyen, kaçıran ve af talep eden bir işverenin gelip de toplum içinde EYT'liler için çoluk-çocuk, rızık retoriği yapması bana göre ayıptır. Herkes önce kendine baksın, kendi hesabını görsün, vicdanı kalırsa başkalarını eleştirsin.

Bana gelirsek ben de son çıkacak olan düzenleme ile potaya girdim. Hesap ettiğim bir durum değildi ve açıkçası bu yaşta emekli olmayı kendime yakıştırmıyorum.

Bir de konuyla alakasını anlamadığım aslında kamuculuğu eleştirmeye çalışan ama sosyalizmi lanetleyen bir yazı okudum yukarıda. Teorik olarak serbest piyasa toplumun ihtiyaçlarını gidermek üzere çalışmaz, kara göre çalışır. cep telefonunu ucuza mal eder ama domatesi iki katına satar. Bunu düzenlemesi gereken bir devletin olması şarttır. Tabii onun da tarafsız ve planlara sadık kalması şartıyla. Çalışan sınıfa verilen yıllık izin, sigorta, çalışma saati düzenlemeleri, doğum izni, kreş haklarının hiç birini serbest piyasa kendiliğinden tanımamıştır. Ona kalsa çalışanlara sanayi devrimi ingiltere'si şartlarını uygulamaya devam ederdi kesinlikle.

8. Enteresan EYT olanlara neden tepki gösteriyorsunuz ki?

Bugün hakkı yenen EYT lilere laf söyleyenler önce büyüklerinin emekli oldukları yaşa bakıp, onların aldıkları maaşlardan başlasınlar.

İnsanların kazanılmış anayasal haklarının ellerinden alınması önemli değil, haklarını araması suç.

Sorun bakalım büyükleriniz ne yaparlarmış emeklilik hakları ellerinden hukuksuz alınsaydı.

Sayfa 140/430 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •