Sayfa 523/742 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon
Arama sonucu : 5931 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Benim bir teorim vardı tuttumu bilmiyorum, ne zamanki brüt takas yer o zaman akça holdingin satışı biter dedim. Bugün brüt takas yedi akça holdingte 8,3 milyon lot sattı. Bakalım salı yada çarşamba bütün paralar t+2 den ellerine geçince nasıl bir kap haberi atacaklar ve sözlerinin eri olacaklarmı.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

2. Kayıtlı semaye tavani 1.25 mlr. Yani tek seferde %400 luk bedelli sermaye artirimina gidebilirler.

Akça holding hisse satisindan gelen parayi menderes tekstile koyacaksa ya hemen bedelli sermaye artırımina gider ve payı oraninda katilir, ya da ilk etapta sermaye avansi olarak menderese verir ve ileride bir gün ister bedelli ile isterse tahsisli bedelli ile mahsuplasma olur.

Bizim için en iyisi menderese verilen nakitin tahsisli sermaye artirimi ile tekrar holdingin pay almasi seklinde olan sermaye artırımı olur diye düşünüyorum. Bunu son dönemde borsa da yapan çok şirket var ve cok olumlu sonuçları oluyor. (Hisse performansı acisindan) yatırımcı böyle şeyleri seviyor.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Benim bir teorim vardı tuttumu bilmiyorum, ne zamanki brüt takas yer o zaman akça holdingin satışı biter dedim. Bugün brüt takas yedi akça holdingte 8,3 milyon lot sattı. Bakalım salı yada çarşamba bütün paralar t+2 den ellerine geçince nasıl bir kap haberi atacaklar ve sözlerinin eri olacaklarmı.
    Hocam satışlar bitmiş gibi bir yorum olmuş. Bana devamı gelecekmiş gibi geliyor ama inşallah sizin dediğiniz gibi olur.

Devam edecekse brüt takasta bu kadar malı nasıl satacaklar merak ediyorum.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. 30 Eylül tarihli bilançoda menderes'e borçlu olan firma "Osman Akça Tar. Ürün. İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş. (*) 126,306,705 TL görünüyor" Borcun vadesi 31 Aralık 2022 eğer bu parayı ödeyecekler ise Akça Holding, Osman Akça ve Tic. A.Ş'ye parayı verir onlarda menderes e olan borçlarını öderler. Kim bu Osman AKÇA yaa..

Alacağın sebebi aşağıdaki hisse satışından geliyor faiziyle 126 milyon olmuş

(*) Aktur Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş.'nin hisselerinin devri ile ilgili 31 Aralık 2022 vadeli alacaktan oluşmaktadır. (30 Eylül 2022 tarihi itibariyle, söz konusu alacağın anapara kısmı 86,488,997 TL'dir.)

5. Bedelli milyarda 1 ihtimali var

6. Düşününce akla en yatkın gelen senaryo şu. Bir grup veya oyuncunun yüklü satış yapacağını haber aldılar/ tahmin ettiler. Ondan önce davrandılar. Çünkü bir ay daha bekleseler hisse o momentumla 15-16 lira olurdu. Demek ki bir ay bile bekleyemeyecekleri bir durum oluştu. Veya usd bazlı dirençte millet satmadan biz satalım diye düşündüler. Bu arada haftaya satabileceklerini düşünmüyorum. Hanginiz alırsınız abi? İlk 2 taban insanlar borç mahsuplaşması olacak diye aldı. Şimdi borç miktarı elde edilmiş olmasına rağmen devam edince umut da kalmadı. Ya borç meselesi halloldu diye kap atacak. Ya da sonsuza kadar alıcı bulamayacak.

7.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Kesinlikle... Stokları bitirdiyse (-ki ben azalttığını düşünüyorum) Bu çeyrekten sonra net borç/favök rasyosu lineerden ziyade logaritmik olarak azalır. Piyasa ne olduğunu bile anlamadan 2 haneleri görürürüz (UMARIM)

Sonra artık kim kebap kim kadayıf ısmarlıyorsa ısmarlar

İçimden bir ses güzel bir haftanın bizi beklediğini söylüyor
    Zamanında neler konuşmuşuz. Kebabı ben yiyemedim ama neyse
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

8.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Yıllarca faaliyetlerden gelen parayla stok artırarak hazır değeri ve nakit parayı düşük tuttular. Bu yüzden de Net borç/ favök yüksek görüldü. Stokları daha fazla artırmazsın artık

Eee öyle büyük bir yatırım harcaman da yok. Bu çeyrekte gelen para ya nakit olarak duracak yada borç ödeyeceksin

Tek bir seçeneği kalıyor " Hazır değeri düşük tutmak için ilişkili taraf yada ilişkili olmayan taraflardan ticari alacağı artırmak.... - ki öyle birşey yapacağını sanmıyorum... Bu çeyrek da.nann kuyruğu kopacak"

Allaha şükürler olsun ki arkadaşlar sayesinde kursağımıza kebap girecek
    bak bak tarihlere bak. Sayın minikyatırımcı hocamın dediği gibi euro lobisi vardı o zamanlar. o bitti tekstil berbat menderes tekstilden zarar yazacak diyenler oldu.
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Sayfa 523/742 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •