Sayfa 15/394 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 3147 madde; 113 - 120 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. DOAS DOAS DOAS DOAS,,,tavana mı gidiyorsun,halde bakalım,asla yatırım tavsiyesi değildir.

2. Doas hissenin yüzde 4 ünü kurumsal yatırımcılara sataçağını duyurdu ve 140 tl.den sanırım satış yapıldı.Her şekilde iyi bir haber.İskonto oranı düşük ve hissenin derinliğinin artması hisseye olan güveni göztermektedir.Bana göre son derece olumlu olduğunu düşünüyorum.
    Olsun be yaradan yardır.Mazlumun ahı indirir şahı.Herşeyin bir vakti vardır...Yunus Emre

3. İki kez 164'ü gördü. Çanak tamam, kulpunu yapıyor.
    Kulp hedefi: 170
    Çanak hedefi: 194....

4. Hisse 164 tl iken 140 tl den Gedik yatırm a 8.800.000 llot 140 tl den özel emirle mal satıldı.. Gedik te malı taze taze daha hesabına geçmeden 155 tl ortalama ile tahtaya koydu.. Bu ne ballı iş yahu.. Yarında kalan malları satar 10-12 milyon karı 2 günde cebe indirir. Güya nitelikli kurumsal yatırımcıya mal satmışlar..İnsan 6 ay satmama garantisi alır yahu..yazık değilmi diğer yatırımcılara 1 senedir 2 senedir mal taşıyanlara..

5. Gördüğüm kadarıyla satılan lotlar yapı krediden çıkmış, %55 kadarı gedik yatırıma, kalanın yarısı iş yatırıma, diğer yarısı da halk yatırıma gitmiş. Gediğin sattığı mal aldığının yanında hiç bir şey. 4.9 milyonun 160bin'ini falan satmış ki o da kurumsal satış olmayabilir. Ben gümbür gümbür bir satış görmedim açıkçası tahtada.

6. Gedik dün Ayen Enerji ve Qua Granittede seans içinde cari fiatın %20 altında mal alıp çoğunu tahtaya koydu.. Ayen devre kesti ve vbts ye girdi.. Böyle bir işleme SPK izin vermemeli yoksa bu iş tüm borsaya yayılır.. facia olur..Şimdi tüm aracı kurumlar patronlardan iskontolu blok mal alıp tahtaya koyma peşinde..bazı kağıtlarda şişmiş fiatlar patronlar mal satmak için kıvranıyor.. Bu sistem çok tehlikeli.. Cari fiattan kendileri satsa daha doğru bir yol olur..

7. 8.800.000 lot hisseyi küçük bir iskonto ile(140 tl den) satmak çok büyük bir başarı. Yaklaşık 1.22 milyar tl. Enflasyonun yüzde 100 ün üstünde olduğu bir ortamda bu kadar büyük bir para ne kazanmayı umarak böyle dar bir tahtada yatırıma dönüşüyor. Nasıl bir söz aldılar!!!!..Bir plan var.Bu kesin

..Çalının arkasından çıkmamak ve beklemek en iyisi ..

8. Halka açıklık oranı artmadı. Ben ziraat yatırımdan takip ediyorum. Bunlar zaten borsaya açık kısımdan mı satışı gerçekleştirdiler acaba?

Sayfa 15/394 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •