Sayfa 82/139 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon
Arama sonucu : 1111 madde; 649 - 656 arası.

Konu: KMPUR - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

bu kadar düzeltme yeter artık yolumuza devam edelim spek yoksa ilave almak zorunda kalacağım...

2. Arkadaşlar size uyguladığım bir taktil söyleyeceğim. Sanırım 36000 lot ile forumda en çok paya sahibim. Bu payı nasıl yaptığımı anlatayım. Ben tek hisse (no sepet) ile yatırım yaparım. Bu şekilde şirketin tüm detaylarına bakmak zorunda kalırım.

Kural1: borsa yükselirken dolar bazlı yüksel
    Kural2: borsa düşerken lot sayını arttır.

Durumu hikayeleştireyim.
    Kmpur şirkerimiz 8fk iken almıştım. (2 gün araştırmadan sonra) ardından kontrolmatik her yerde karşıma çıkıyordu. 2 gün onu araştırdıktan sonra şirkete hayran olup hemen ona geçtim. Şirket 38 fk idi ve "kaliteyi ucuza alamazsın" mottosuyla 2026 ya kadar tutmayı karar verdim. 40tl den aldığım şirketi 187 tlden sattım. Tavan tavan giderken eşim dedi ki: Niye sattın? Bari 2 tavan daha olsaydı.

O kadar alıştık ki tavanlara tabi kmpur da peşinden gelmişti. 40 tl lerden 150tl lere.
    Ben tabi nakitteyim ve yukarıdaki kurala göre kendime yeni hisse arıyordum. Hisse çıkarken tl olarak yüksel, hisse düşerke lot sayını arttır tavan furyasında nakitte olan ben ne yapacaktım?

Tabi ki daha uygun fiyatlı olan hisseye geçmeliydim. 600bin tl kar ile tekrar kmpr şirketime geçmeyi başardım.

Benim değerime göre kmpur 20fk idi (kmpur 8 fk iken zaten hedefim buralardı) ancak kmpur u almak istediğim şuanki fiyat 24fk.

O an verdiğim karar: Nurullah sen 600bin tl kar ile tekrar kmpur a geçmeyi başardın (kontr e göre kar. Toplamda 4 milyon kar) eğer borsa düşerse sen daha az düşersin (kontr e göre çünkü ederime göre %20 yüksek fiyatta olan 24fk da). Kontr lotun artacak (kural2),
    Eğer borsa yükselirse kontr e göre belki daha az kazanacaksın ama TL olarak kazanacaksın (kural1).

Sonuç: kmpur dan kontr geçtikten sonra geri döndüğümde(600bin tl extra lot ile geldim) ve bugün kontr e (1000 lot extra lot sayımı arttırmış durumdayım) yani bugün kmpur dan kontr e geri dönsem 1000 lot daha fazla geçecem.

Lot sayısı sadece hisse düşerken nakitten alım ile yapmayın. Kabul ediyorum şuan 2 milyon zarardayım ama Elon Musk da 100 milyar dolar zararda ))

Borsa düşerken herkes kaybeder. Siz lot sayınızı arttıracak kurallar oluşturmayı başarırsanız, rallilerde extra uçarsınız.

Hepinize iyi geceler.
    Saygılar.

3. Mantıklı bişey çıkacak diye uzun uzun okudum
     Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar size uyguladığım bir taktil söyleyeceğim. Sanırım 36000 lot ile forumda en çok paya sahibim. Bu payı nasıl yaptığımı anlatayım. Ben tek hisse (no sepet) ile yatırım yaparım. Bu şekilde şirketin tüm detaylarına bakmak zorunda kalırım.

Kural1: borsa yükselirken dolar bazlı yüksel
    Kural2: borsa düşerken lot sayını arttır.

Durumu hikayeleştireyim.
    Kmpur şirkerimiz 8fk iken almıştım. (2 gün araştırmadan sonra) ardından kontrolmatik her yerde karşıma çıkıyordu. 2 gün onu araştırdıktan sonra şirkete hayran olup hemen ona geçtim. Şirket 38 fk idi ve "kaliteyi ucuza alamazsın" mottosuyla 2026 ya kadar tutmayı karar verdim. 40tl den aldığım şirketi 187 tlden sattım. Tavan tavan giderken eşim dedi ki: Niye sattın? Bari 2 tavan daha olsaydı.

O kadar alıştık ki tavanlara tabi kmpur da peşinden gelmişti. 40 tl lerden 150tl lere.
    Ben tabi nakitteyim ve yukarıdaki kurala göre kendime yeni hisse arıyordum. Hisse çıkarken tl olarak yüksel, hisse düşerke lot sayını arttır tavan furyasında nakitte olan ben ne yapacaktım?

Tabi ki daha uygun fiyatlı olan hisseye geçmeliydim. 600bin tl kar ile tekrar kmpr şirketime geçmeyi başardım.

Benim değerime göre kmpur 20fk idi (kmpur 8 fk iken zaten hedefim buralardı) ancak kmpur u almak istediğim şuanki fiyat 24fk.

O an verdiğim karar: Nurullah sen 600bin tl kar ile tekrar kmpur a geçmeyi başardın (kontr e göre kar. Toplamda 4 milyon kar) eğer borsa düşerse sen daha az düşersin (kontr e göre çünkü ederime göre %20 yüksek fiyatta olan 24fk da). Kontr lotun artacak (kural2),
    Eğer borsa yükselirse kontr e göre belki daha az kazanacaksın ama TL olarak kazanacaksın (kural1).

Sonuç: kmpur dan kontr geçtikten sonra geri döndüğümde(600bin tl extra lot ile geldim) ve bugün kontr e (1000 lot extra lot sayımı arttırmış durumdayım) yani bugün kmpur dan kontr e geri dönsem 1000 lot daha fazla geçecem.

Lot sayısı sadece hisse düşerken nakitten alım ile yapmayın. Kabul ediyorum şuan 2 milyon zarardayım ama Elon Musk da 100 milyar dolar zararda ))

Borsa düşerken herkes kaybeder. Siz lot sayınızı arttıracak kurallar oluşturmayı başarırsanız, rallilerde extra uçarsınız.

Hepinize iyi geceler.
    Saygılar.
    SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Saygı duyarım. Beğenmemenizin sebebi saçma bir stratreji mi? Yoksa çok bilindik olması mı?
    Saçma geldiyse tartışmaya açığım.
     Alıntı Originally Posted by ugurkb84 Yazıyı Oku
    Mantıklı bişey çıkacak diye uzun uzun okudum

Alıntı Originally Posted by ugurkb84 Yazıyı Oku
    Mantıklı bişey çıkacak diye uzun uzun okudum

Mantığına bişey denilmez de bildiğin trade önermişsin senin bu sefer şansın yaver gitmiş olabilir de herzaman dediğin gibi olmuyon genelde olanı söyliyim ( bir çok kişi bana katılacaktır ) en büyük problem sattığımız hissenin uçması tavan tavan gitmesi aldığımızın beklemesi yada aşağı doğru göçmesi ben zarradayken bile ne zaman hisseyi uzun tuttuysam o zaman para kazandım ne zaman al sat işine girdiysem daha az kar elde ettim

6.  Alıntı Originally Posted by Fakirborsaci Yazıyı Oku
    Mantığına bişey denilmez de bildiğin trade önermişsin senin bu sefer şansın yaver gitmiş olabilir de herzaman dediğin gibi olmuyon genelde olanı söyliyim ( bir çok kişi bana katılacaktır ) en büyük problem sattığımız hissenin uçması tavan tavan gitmesi aldığımızın beklemesi yada aşağı doğru göçmesi ben zarradayken bile ne zaman hisseyi uzun tuttuysam o zaman para kazandım ne zaman al sat işine girdiysem daha az kar elde ettim
    Bende hisse işinde başarılı olamıyorum. Aldığım kağıt düşer yada uzun süre yataya sarar. Çıktığım ise hızla yükselir ki eminim birçok kişi böyledir. Bir tek viopta kazanabiliyorum. Tamamen viopta kazandığım para ile aldığım için buantikla bakılsa 0 maliyet mi demeliyim. Hisse kisminada tekrar dönmek belki de hataydı bilemiyorum.Kmpur için hala maliyetime gelmedi ama kar ciddi oranda torpulendi

50 günlük ortalama 102 lerden geçiyo hemen hemen oraya iğne attı bundan sonra toparlayacaktır diye düşünüyorum hisse .. herkezin karı törpülendi resmen dayak atıyolar yan hisselere çoğunluğu pert

8.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    bu kadar düzeltme yeter artık yolumuza devam edelim spek yoksa ilave almak zorunda kalacağım...
    Bunda spek yok, patron var. Sasa’nın resmen kuyruğuna takıldı. Yok Sasanın patronu iyiymiş de, yok sahip çıkıyormuş da, adam resmen çıktı hissemiz çok pahalı demez mi, arkadan günlerce şelale. Hoş birlikte hareket ettiği hisseler de taban. YTD

Sayfa 82/139 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •