Sayfa 42/80 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon
Arama sonucu : 638 madde; 329 - 336 arası.

Konu: MIATK - Mia Teknoloji A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Çok kahpece hareket etti. Yüzde 40 zararım var.... Bugün yarın haber gelecek gibi duruyor
    Çok geçmiş olsun hocam. Enseyi karartma. Satış haberi ve birkaç milyon dolarlık iş haberi ile herşey normale döner. Mevcut büyüme hızı devam eder ve konjonktür de uygun olursa zararınızı fazlasıyla çıkarırsınız. 2022/4 ve 2023 1.çeyrek karları çok önemli. Biraz sabır. Ben böyle dönemlerde diğer hisselerle oyalanıyorum. Düşük meblağlarda al sat yaparak can sıkıntımızı gideriyoruz

2. Hisse satışı için görüşmeler yapılırken hisselerin düşmesini hiç bir patron istemez. Ama buna rağmen hisseler borsadaki çok çıkan hisselerin düşüş furyasına dahil oldular.Çok zaman hisseler geleceğe göre fiyat alır fakat bazı hisseler bunu çok abarttı.Gelecekteki kârları çok zaman 1 e 1 tahmin etmemize rağmen hayali olmasın ,ne malum o kârı getireceği denmesin, bu sefer 9 aylıklara bakalım.

Çok çıkan ve çok düşenlerin bu günkü f/k ları: Favori hisselerimden Kontrolmatikle başlayım da yanlış anlaşılmasın, fk sı 162,smartg 206,gesan 85, hektaş 52, sasa 29, ve mia 22
    Bu fk lara yorum yapmıyorum.Herkes kendisi yorumlasın.

Mia 'nın hisse satışı bu düşüşten sonra 170 ve üzeri bir fiyattan olmazsa tahminim patronlar bir süre bu satışı ileriye bırakırlar. Çünkü bu günkü fiyatlar bana göre cazip olmaz, nerdeyse yıl sonu kârına denk gelen bir satış olur. Ama tabiiki kendileri daha iyi bilir.
    Mia ile ilgili konuşacaksak ; şirket bu güne kadar kendi gücüyle geldi, bundan sonrada yüksek teknoloji kadrosu ile hızlı bir şekilde hedeflerine ulaşacaktır

3. Patronları zerre güven vermeyen şirket. Bu kağıt yatırım yapılmaya değmez. Sebebi şirketin kötülüğü iş alanı kar vs değil patrona guvenmedigin hicbir kağıda insan yatırım yapmamalı. Bu patronlarda guvenilmez olduğunu ispatladı.
    İnşallah SPK televizyonda hissem ucuz dedikten sonra kaydilestirmnin hesabını bu patronlara sorar.

4. Sattığın hisseyi gelip burda kötülemen artık sadece ard niyet taşır ve senin kötü niyetli biri olduğunu ortaya koyar. Şikayetini yapmışsın otur neticesini bekle. Cezası varsa gelir. Seçimini yapmışsın o senin fikrin. Ama sen satmakla kalmayıp 2 de 1 gelip burda hisseye ve yatırımcılarına zarar vermeye çalışıyorsun. Kendini gözden geçirsen iyi olur. Müsaade et de şirket güvenilir mi güvenilmez mi buna yatırımcıları karar versin, beyan etsin.

5.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Hisse satışı için görüşmeler yapılırken hisselerin düşmesini hiç bir patron istemez. Ama buna rağmen hisseler borsadaki çok çıkan hisselerin düşüş furyasına dahil oldular.Çok zaman hisseler geleceğe göre fiyat alır fakat bazı hisseler bunu çok abarttı.Gelecekteki kârları çok zaman 1 e 1 tahmin etmemize rağmen hayali olmasın ,ne malum o kârı getireceği denmesin, bu sefer 9 aylıklara bakalım.

Çok çıkan ve çok düşenlerin bu günkü f/k ları: Favori hisselerimden Kontrolmatikle başlayım da yanlış anlaşılmasın, fk sı 162,smartg 206,gesan 85, hektaş 52, sasa 29, ve mia 22

Mia 'nın hisse satışı bu düşüşten sonra 170 ve üzeri bir fiyattan olmazsa tahminim patronlar bir süre bu satışı ileriye bırakırlar. Çünkü bu günkü fiyatlar bana göre cazip olmaz, nerdeyse yıl sonu kârına denk gelen bir satış olur. Ama tabiiki kendileri daha iyi bilir.
    Mia ile ilgili konuşacaksak ; şirket bu güne kadar kendi gücüyle geldi, bundan sonrada yüksek teknoloji kadrosu ile hızlı bir şekilde hedeflerine ulaşacaktır
    Sn Yarasa,
    Yazdıklarınıza katılıyorum.
    Zaten şirkete ortak olma sebebleri de yakın dönemin en güzel bilançolarını açıklaması. Kartopu misali artarak devam etmesi, ürün çeşitliği, yatırımın farklı sektörlerde olması ve potansiyeli olan yatırım alanları...
    ....
    ....
    Mesele de yukarda ki yazılanlar değil zaten. Ortaklardan birinin; bugün kü fiyatların ıleriye dönük ucuz olduğu öngörüsü. Şahsen benim alım sebebim tam da bu....
    Filmin kopuş yeri hissenin düşmesi de değil. Ortağın biri iki gün peş peşe benzer cümleleri kullanırken diğer ortağın hisse satış hamlesi...
    Bir biriyle tamamen zıt hareketler.
    Tamamen felaket tellalliğıda yapmak istemiyorum.
    Olası satış yeni yatırımlarda da kullanılabilir. Varsayımlar çoğaltılabilir.
    Yaşadıklarımızın tesadüf olma ihtimali bence sıfır.
    Hepimizin ortak hayalî gerçekleşir umarım.

6.  Alıntı Originally Posted by Alican.34 Yazıyı Oku
    Sn Yarasa,
    Zaten şirkete ortak olma sebebleri de yakın dönemin en güzel bilançolarını açıklaması. Kartopu misali artarak devam etmesi, ürün çeşitliği, yatırımın farklı sektörlerde olması ve potansiyeli olan yatırım alanları...
    ....
    ....
    Mesele de yukarda ki yazılanlar değil zaten. Ortaklardan birinin; bugün kü fiyatların ıleriye dönük ucuz olduğu öngörüsü. Şahsen benim alım sebebim tam da bu....
    Filmin kopuş yeri hissenin düşmesi de değil. Ortağın biri iki gün peş peşe benzer cümleleri kullanırken diğer ortağın hisse satış hamlesi...
    Aynen katılıyorum

7.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Hisse satışı için görüşmeler yapılırken hisselerin düşmesini hiç bir patron istemez. Ama buna rağmen hisseler borsadaki çok çıkan hisselerin düşüş furyasına dahil oldular.Çok zaman hisseler geleceğe göre fiyat alır fakat bazı hisseler bunu çok abarttı.Gelecekteki kârları çok zaman 1 e 1 tahmin etmemize rağmen hayali olmasın ,ne malum o kârı getireceği denmesin, bu sefer 9 aylıklara bakalım.

Sn. Yarasa,
    Gesan fk 85 değil 53 burada yanlış var. Ek olarak, fk ile ilişkilendirirsek evet mia bunlara göre ucuz ancak burada asıl sorun güvensizlik. Hissem ucuz derken ertesi gün piyasadaki dolaşımın %10 kadarını daha satacağım dersen bu tutarsızlıktır. Bir de piyasa miatk’yı bu hisselerle ilintiledi katılıyorum ancak aslında bu da anlamsız bence, diğerleri sanayi mia yazılım şirketi ancak yatırımcı psikolojisi de önemli tabi.
    Selamlar

8.  Alıntı Originally Posted by Alican.34 Yazıyı Oku
    Sn Yarasa,
    ....
    ....
    Sn.Alican.34
    Bende sizin düşüncelerinize saygı duyarım. Bende burada düşüncelerini samimiyetle dile getiren yani inandıklarını yazan biriyim. İnanmadığımı yazmam.Sizde haklı olabilirsiniz buna sözüm yok . Olaylar göründükleri gibi olmayabilir de ,belkide ben çok saf bir insanım görememiş olabilirim. Hayatta her şey mümkündür. Kesin söz hatalı olur. İlerde ki gelişmelerde bu olayı daha anlaşılır hale getirir zaten.
    Dileklerinize bende katılıyorum.Sağolun.

Sayfa 42/80 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •