Sayfa 324/369 İlkİlk ... 224274314322323324325326334 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 2,585 - 2,592 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    1 e / 2000 bedelsiz haberi güzel yönetim kurulu karar almış spk onayından sonra hesaplara yatmaya başlar.Fakat benim aklıma gelen hisse fiatı 650 tl diyelim şu anda 2000 bedelsiz verirse yeni hisse fiatı 0.32 ye denk geliyor yani demek istediğim hisse fiatı en az 2000 tl olması lazım ki bölününce 1 tl nominal değerde hisse haline dönülşebilsin yani hisse fiatı şu anda burlarda bölünmesi gereken rakam belli afaki fark var.Yani böyle düşününce şu andaki fiat ucuz kelepir kalıyor dersem pazarlamacı olurum.Kesinlikle al-sat tavsiyesi değildir.Yani şu andaki düşüncemi paylaştım.Hisse fiatı Bölündükten sonra 1 tl de üzeri kalır mı ? yoksa nerelere gider orası artık manyakça bir düşünce neyse sadece sohbet kendi kendime düşündüm yanlış olabilir doğru olabilir.
    ağam nettın sen,,1 tl nomınal bıle çıkmamış senın fıyatta ,,hısse 20 ye bolunur bırde kendısını ekle ,,21 e böl..kalan sonuç o gunku fıyatı verır..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

2. Bölündüğünde fiyatı hesaplamak için bölündüğü günkü fiyatı 21 bölünce hissenin bölündükten sonraki fiyatı olur
     Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    20 ye böleceksiniz

3. 661/21:31 tl gıbı fıyata denk gelır bugunku fıyatla..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

pd/dd şu anda 9.21,,,,%2000 bedelsiz veren hisseler genelde 15-20 pd/dd lere çıkabiliyor,,bu da çıkar mı bilmem.
    Yıl sonunda varlık değerlemesi gelip,özkaynağı artırırsa,pd/dd daha da düşer.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    ağam nettın sen,,1 tl nomınal bıle çıkmamış senın fıyatta ,,hısse 20 ye bolunur bırde kendısını ekle ,,21 e böl..kalan sonuç o gunku fıyatı verır..
    Senin hesapladığın doğru olabilir dostum borsadan anlarımda bu bölünmelerden pek anlamam.senin hesaba göre 30 ve üzeri oluyor herhal de elinde olanlara hayırlı olsun diyelim.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

6.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    1 e / 2000 bedelsiz haberi güzel yönetim kurulu karar almış spk onayından sonra hesaplara yatmaya başlar.Fakat benim aklıma gelen hisse fiatı 650 tl diyelim şu anda 2000 bedelsiz verirse yeni hisse fiatı 0.32 ye denk geliyor yani demek istediğim hisse fiatı en az 2000 tl olması lazım ki bölününce 1 tl nominal değerde hisse haline dönülşebilsin yani hisse fiatı şu anda burlarda bölünmesi gereken rakam belli afaki fark var.Yani böyle düşününce şu andaki fiat ucuz kelepir kalıyor dersem pazarlamacı olurum.Kesinlikle al-sat tavsiyesi değildir.Yani şu andaki düşüncemi paylaştım.Hisse fiatı Bölündükten sonra 1 tl de üzeri kalır mı ? yoksa nerelere gider orası artık manyakça bir düşünce neyse sadece sohbet kendi kendime düşündüm yanlış olabilir doğru olabilir.
    Yanlış hesap yapıyorsun. Bugünkü kapanış değeriyle bölünmüş olsa 662.9/21= 31,566 eder. Yarın 31,56 dan işleme başlar. Hesabını bir daha kontrol et.

7. Sorun nerede bölüneceği. Dört haneler olabilir mi

Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Yanlış hesap yapıyorsun. Bugünkü kapanış değeriyle bölünmüş olsa 662.9/21= 31,566 eder. Yarın 31,56 dan işleme başlar. Hesabını bir daha kontrol et.
    Bölünme kapanış fiyatının 21 e bölünmesi ile tespit edilir ve teorik fiyat diye aciklaniyor.
    Ancak açılış fiyatı bu fiyatın yüzde 10 aşağı veya yukarı açılmasıda mümkün.
    Yani tespit edilen fiyatin önemi yok önemli olan piyasadaki fiyatlamadir.
    Sagliklar

Sayfa 324/369 İlkİlk ... 224274314322323324325326334 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •