Sayfa 111/1002 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by milas01 Yazıyı Oku
    Benim anlamadıgım hemen herkes işlemlerin geri alınmasını, borsanın düşüşünün iptal edilmesini istiyor..borsa zaten riskli bir yatırım aracı, bu tür olaylar bu riskin içinde vardı zaten..vob ya da varant tam bu riskler için çıkartılmış enstrümanlar..kim kullanıyor? Hiç kimse..sigortası olmadan borsaya yatırım yaptık, şimdi düşük ihtimalli risklerden biri gerçekleşti diye paramı geri ver diyoruz..suç aslında bizde. Yoksa borsa p.tesi açıktı, satan çok cüzi bir zararla hisse satabiliyordu ve ciddi alıcıda vardı.. Şimdi işlemler geri alınsın demek,, afedersiniz ben bu borsa denen moku kötü oynadım, devletlüm sen kurtar beni demektir. Sıralanan başka sebepler var ama benim açımdan gerçek anlattıgım gibidir.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Baştan kapanmaması vicdani açıdan bakıldığında mahalle yanarken saçını taramak perspektifiyle hataydı...

Ama an itibariyle durum tam da son iki cümleniz gibidir... Hele pazartesi -1,35 ile çıkma fırsatı verilmişken...

Alıntı Originally Posted by duygum09 Yazıyı Oku
    bist 5 gün önce 44.000 değil miydi, şimdi 42.000 çok mu düştü. üstüne 2 büyük deprem oldu değil mi? ytd
    Sen borsayı nereden takip ediyon
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Kapatılsa da olurdu, kapatılmasa da olurdu,
    Her durumun farklı sonuçları olurdu, farklı kesimleri etkilerdi.
    Her iki durumda da başka kararlar alınması gerekirdi, sürecin iyi yönetilmesi gerekirdi.

Kişisel fikrim ilk gün açık olması iyi oldu, kredi de olanlar, ödemesi olanlar ve deprem bölgesinden satış yapmak zorunda olanlar kurtuldu.
    Eğer daha da açık tutmak istiyorsan 3-5 gün sonrasına beklenti koyman gerekirdi.
    Paket, tedbir açıklayacağız denmesi gerekirdi.
    Piyasa yatay kalırdı veya yükselirdi.
    Tedbirler açıklandığı gün tekrar düşmeye başlardı.
    Tekrar 3-5 gün sonrasına yeni tedbirler, paketler gerekirdi.
    Tekrar o gün piyasa düşmeye başlardı.
    Tekrar 3-5 gün sonraya tedbir koyman gerekirdi.
    Piyasaları tutana kadar tedbir paket lazım kısaca.

Dün toplantı oldu, içi boş toplantı olmaz. Toplanma, telefonla görüş somut sonuç çıkmayacaksa.

Karar alıcıların, yöneticilerin görevi, amacı ‘’piyasa düşmesin, değer kaybetmesin’’ değildir.
    Böyle amaç olmaz, piyasa pahalıysa düşer.
    Onların görevi, amacı ‘’Piyasa yıkılmasın’’ dır.

Piyasanın düşmesi borsa açık olduğu için değil, deprem olduğu içindi.

Hiçbir tedbir, paket olmada piyasayı kapatıp 10 gün sonra açsanız piyasa yine taban olurdu.

Pandemide kapatıp sonra açsam yükselir. Çünkü pandemi kontrol altına alınmış oluyor.
    Burada durum durum farklı. 10 gün sonra bir şey değişmeyecek.

Bu aşamada tedbir, paket olmadan piyasa açılmamalı.

Kamu şirketlerinin kendi paraları var, fonları var, devletin parası var, varlık fonu var. Bunlarla destek alımları olabilir mesela.
    …………..

Bir de yabancı robotların kesinlikle yasaklanması ya da miktar, hacim sınırlaması gerekir.
    Parayı çalıp giden varsa bunlardır.
    ..........

Depremde ilk gün karları Maraş!taki arkadaşıma yolladım, ihtiyaç sahiplerine elden dağıtacak. Kendim de farklı kanallardan bağışlarda bulundum.
    Depremden bu yana net alış satış işlemim yok. 1 lot mal satmadım ve almadım.
    ..........

Devletin zarar gören vatandaşların hisse ve viop zararlarını karşılaması gerekir.

4.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Yavaş yavaş bisttin palasına yaklaşıyorum sen limon sıkıyorsun tostuma
    İkimiz beraber gidelim tostunu yedikten sonra önce seni sonra beni yesin

5. Neyse ne tamam küresel oligark falan.. düz dunyanda mutluluklar. Asimi yaptım küresele iman ettim.
     Alıntı Originally Posted by İnternational Yazıyı Oku
    Dayatılan küresel senaryolara iman etmek boyle bir şey. Devlet bile pandemi başlangıcından bu yana vefat ve nedenlerini yayımlamıyor diyorum. Her ay başında verdiği enflasyon rakamlarına inanmadığın devlet, kurum bunları niçin yayımlamıyor? Küresel sermaye için para kağıttır, istediği kadar basar, medyanı, bilim adamını, akademisyenini, mahkemelerini, sağlık bakanlığını satın alır. Onlara insanların devletler eliyle milyar Dolarlarını alıp üstüne her türlü korkuyu medyada pompalayıp kobaylaştıranlar bunlardır. İnternette bu konuda bol materyal var. Daha geçen gün bağımsız gazeteciler Pfizer'ın Ceosu Bourla'yı aşı konusunda Davos'ta sıkıştırdılar, arkasına bile bakmadan kaçtı.
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. kurumların bagımsızlıgının önemi nasılda ortaya çıkıyor değil mi?

spk başkanı borsa istanbul başkanı kanun kural ne derse değilde saray ne diyecek diye bekliyor...

etkisiz elemanlar yetkili eleman yapılıyor....sonuç olarak böyle pısırık şekilde kalıyorlar...

eskiden ülkede kurumlar vardı...

liyakat kanun kural vardı...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Bende neden bütün yardımlar maraşa gidiyor ve afad neden bu kadar etkisiz diyordum. Adamın özgeçmişinde afad yarım satır

Sayfa 111/1002 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •