Sayfa 150/1002 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Çarşamba yine eksi 7ile açılacaksa bugünü iptal etmelerinin ne amlamı kalır. 7 gün sonraya ertelemiş oluyosun zararı sadece. Pozitif bişeyler olmalı mutlaka, yada herkes düşecek diyorsa tersi olması lazım, bakalım göreceğiz.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Maraş'ta o sabah arkadaşımla whatsapp'tan görüştüm, 2. depremde bağlantı koptu. Çok sonra tekrar görüştüm.
    Depremde 'Maraş'ın yarısı gitti 'dedi. Eski Maraş dedikleri yerler.
    Enkazda kalanları ve diğer yaşanan acıları anlatmıyorum, herkes bilgi sahibi. Arkadaşım da çok sayıda yakınını kaybetti.

Maraş'ın kalan yarısı o binalara nasıl girecek, o evlerde nasıl kalacak? Böyle büyük depremden sonra...
    Kalanlar köylere ve diğer şehirlerdeki yakınlarının yanına göç etmeye başlamışlar. Kendi araçlarıyla ya da hangi aradı bulurlarsa.
    Bunlara ne lazım şimdi?

Para lazım para!

Kıyafet lazım değil.

Bu örneği tüm deprem bölgesinde düşünün.
    Şimdi onların içinden borsacılara gelelim.
    Borsacıların yarısının parası tamamen borsadadır.

Böyle bir durumda ne yapacaklar. Telefonlar çalışıyordu, (11,30 civarı ben arkadaşımla görüştüm.)
    Aracı kurumu arayıp ''İlk gördüğün alıcıya ver!'' emrini girecekler.
    Siz de aynı durumda aynı şeyi yaparsınız.

Yatırımcıların yüzde 10'u o bölgeden.
    Ama o gün gelen satış emirlerinin en az yarısı o bölgeden gelmiştir. (Bunu teyit eden mesaj vardı forumda önceki sayfalarda.)
    Kalan kısmı da kredili olanlar ve ödemesi olanlardan gelmiştir.

Tecrübeniz az olsa da o gün borsada açılış bu şekilde oldu, gelen emirler bunlar. Bunu bilmeseniz de anlamanız lazım.
    İleride benzer bir olay olursa yine her şey benzer gerçekleşir.

Ben bu yüzden böyle durumlarda satış yapmaya short açmaya gelmem.
    3 günde 1 lot satış yapmadım, hisselerim olduğu gibi duruyor.
    Ben borsacıyım, bu borsadan bu ülkeden ekmek yedim.
    Lazım olduğumda orada dururum.
    Ben kıyafet kolilemekle uğraşamam o gün.
    Herkes kendi işini yapacak diye anlatıp duruyorum. Burada da aynı şey geçerli.

Otorite borsa açık kalsın diye karar vermiş, doğru yanlış o ayrı konu.

O sabah yazılan alış emirleri işte bu yukarıda yazdığım gruplardan gelen satışı karşılamış oldu.
    Onların elindeki hisse yerine onlara nakit sağlamış olduk. Amaç budur veya değildir ama sonuç budur.
    Piyasa kapansa ya da taban olsa satış yapamayacaklar.
    Tekrar yazıyorum, böyle durumlarda tecrübeli kişiler makul fiyatlara alış yazsınlar.
    Benim fikrim bu, beğenirsiniz beğenmezsiniz, inanırsınız inanmazsınız o size kalmış.
    İsteyen satış yapsın, isteyen short açsın, beni ilgilendirmez. Sıkışık olan satsın tabi.

O gün kazandığım parayı da Maraş'taki arkadaşa bugün yolladım.
    Dünkü işlemlerde az zarar ettim, bugün zaten iptal oldu.
    (Depo şartında elindeki malı satabilirsin ya da vioptan satarsın malı)
    Başka kanallardan da yardım yolladım.
    Daha da yollayacağız, ülke büyük sıkıntıya girdi.
    Her söylediğimin belgesi whatsap yazışmaları var.
    Bu yardım kısmını mecburen yazıyorum, anlatamıyorum. Hakarete maruz kalıyorum, anlatamayınca.

Haftaya tedbir, paket lazım.
    Gelse de gelmese de alış yönünde olacağım yine piyasada.
    Böyle bir durumda isteyen short açabilir tabi ama açana acımam.
    Mal alıp oturacam demiyorum, piyasa daha düşecekse de çarpışarak geri çekilirim.

Olayı küçümsediğim ya da duyarsız kaldığım yok.
    Bölgede görevlendirilen doktor arkadaşlarım var. Diğerleri de yardım faaliyetleriyle uğraşıyorlar.

Borsa da yıkılırsa enkaz altında kalan çok olur, o bölgenin insanı da tüm ülke de zarar görmüş olur.
    Tek başıma piyasayı tutacak halim yok ama ateşe su taşıyan karınca misali yönümüz belli olsun diye bu dönem hep alış yönünde olacağım.
    .........

Bir mesaj daha gördüm. Örnek olarak mecburen yazacağım.
    99 depreminden sonra piyasa 2. tabandan topladı.. Sadece yüzde 20'ye yakın düştü.
    Çbs Pirintaş, Bolu Çimento tavan açıldı. Pirintaş iyi bilanço vardı, arkadaşım ilk emir tavana alışla başladı, başka emir yoktu.
    2.seans Bolu dışında bazı çimentolar da tepki vermeye başladılar.
    Sonra seansın ortasında Ereğli tabanları aldılar. Olay biti gitti. Onu aldılar bunu aldılar. Borsa oradan 3 katına kadar çıktı

3. İyi akşamlar
    Yoğun günlerdeyiz.
    Eve geldik
    Tweetere girilmiyor.
    Bunu nasıl aşarız.
    Googleye soracaktım.
    Fakat buraya sormak daha iyi dedim.
    Biraz teknoloji cahiline anlatır gibi yazar olursa,
    Şimfiden çok teşekkür ederim

SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,190
     Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Çok.gecmis olsun abim.
    tum ulkemize gecmis olsun .yalniz henuz tam gecen birseyde yoj acikcasi .biz gene sukur iyiyiz.kendi adima iyiyiz korku tavan eve gir deseler su tek goz odada 8 kisiyiz kimse eve gitmez gidemez acijcasi zor abi
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

5.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    tum ulkemize gecmis olsun .yalniz henuz tam gecen birseyde yoj acikcasi .biz gene sukur iyiyiz.kendi adima iyiyiz korku tavan eve gir deseler su tek goz odada 8 kisiyiz kimse eve gitmez gidemez acijcasi zor abi
    Istanbulda 1 ay ahcede çadırda yattık 99 çok zor çok zor .
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,190
     Alıntı Originally Posted by Der Lehrer Yazıyı Oku
    Sn. Yavuz abim çok ama çok geçmiş olsun. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.
    Borsanın kapanma olayına gelince baştan açmak çok büyük bir hataydı. Çok insanın canını yaktılar. Deprem bölgesindeki yatırımcılar canıyla uğraşırken acaba borsayı mı düşünecekti? Bırak onları çoğumuzun parayı düşünecek hâli kaldı mı? Biz de biliyoruz borsanın düşeceğini, istersem şort açabilirdim, istersem hisseleri satıp aşağıdan alabilirdim ama elim gitmedi, vicdanım böyle bir günde para kazanmaya el vermedi. Ben şorttan para kazanırken biri kaybedecekti. O kişi bir depremzede veya akrabası olabilirdi. Benim mantığım kabul etmedi.
    saol dostum insallah yasatmaz borsa forumu oldugu icin haliyle borsa konusuluyor kendi adima konusayim baskasinin adina konusma hakkim yok zatende.benden yana oldugunu sanmiyom ama varsada hakkim herkese helal olsun.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

7.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Gölcük depreminde Balıkesirde askerdim 24 sene olacak hala unutmadım. Bu tür afetler kolay kolay hafızadan silinmez.

8.  Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    İyi akşamlar
    Yoğun günlerdeyiz.
    Eve geldik
    Tweetere girilmiyor.
    Bunu nasıl aşarız.
    Googleye soracaktım.
    Fakat buraya sormak daha iyi dedim.
    Biraz teknoloji cahiline anlatır gibi yazar olursa,
    Şimfiden çok teşekkür ederim

SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Opera browser

Sayfa 150/1002 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •