Sayfa 881/1312 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931981 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,041 - 7,048 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Zaten dolar bazında bile %50 değerlendi emlak son 2 senede.

Yarın dolar 40 olup 2 katına çıksa ,5 milyonluk bir ev şu an 260 bin dolarken bir anda 130 bin dolara düşecek.asla döviz bazında bu değere ulaşacağını bir daha düşünmüyorum.
    yarın 40, öbürsü gün 400..Bu işler böyle..Sen anlayana kadar giren giriverir..

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yeni yeni, merak etme.
    Her duruma hazırlıklıyım.

Yalnız çok kibirli ve alaycı konuşuyorsun, birkaç sene içinde kime neyin lazım olacağı belli olmaz.
    Yıllardır istanbul depremi olacak deniyor, ama nedense istanbul hariç her yer depremden nasibini aldı.
    Tabi bunu buradaki istanbul düşmanları asla kabul etmez.
    Sizlere göre hep istanbul batacak, bitecek, boşalacak, terk edilecek falan filan zart zurt. Fantezi dünyanız çok değişik.

Velev ki istanbulda gerçekten deprem olsun. Eee sonra?
    Deprem değil bina öldürür. Sağlam ve düşük katlı binalara hiç bir şey olmaz.
    Baksana, evini çok seven Sugosu bile rezidanstan inip 2 katlı eve geçmeyi düşünüyor.
    Ben ne diyordum taa en başta?
    Depreme dayanıklı "az katlı" ev en iyisi.

Sen de eninde sonunda "adam haklıymış" diyeceksin. Sadece biraz zaman gerek.
    Assolist sahneye en son çıkar... Ben istanbulda yaşasaydım hemen evimi satar oradan kaçardım.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Artık meraklanmaya başlamıştım.
    Sizi tekrar gördüğüme sevindim.
    Eyvallah sn djoz.Memlekette sürekli tatsız işler oluyor,cidden artık depresif bir insan oldum sayılır.Hele ki son deprem,yahu insan inanamıyor,ıdıocracy diye film var mutlaka seyredin,alınacak çok dersler var.Depremde ölenlerin yakınlarına başsağlığı,yaralı çıkanlara acil şifalar dilerim.Umarım bu yaraları en yakında sararız.Bu iş belli oldu en geç 2030 a kadar istanbul da da bir felaket yaşarız,her kademede bu konuya odaklanmamız lazım.Para pul bir yere kadar,sağlığa bir şey oldu mu,ölüm oldu mu ona çare yok.

Ben antalyada yaşıyorum,dünden bu yana bakıyorum inanılmaz sayıda maraş ve hatay plakalı araç var.Antalyaya baya göç var ,diğer illerde durum nedir bilemiyorum.

Bence istanbul da baya göç alır.Göç eden iş ,aş bunları da düşünmek zorunda.Eh iş de aş da sınırlı sayıda ilde bulunabiliyor.

6. dogrudan 15 milyon insan etkilendi deniyor.
    bu sadece barinma hitiyaci degil,isinden asindan egitiminden etkilenmis 15 milyon kisi ise daha cok ciddi sorunlu gunler bizi bekliyor demektir.

daha herkes su an caninin derdinde.

enkaz kaldirilip insanlar normal yasantisina donmek istemeye baslayinca asil devletin sorumlulugu ortaya cikacak.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yeni yeni, merak etme.
    Her duruma hazırlıklıyım.

Yalnız çok kibirli ve alaycı konuşuyorsun, birkaç sene içinde kime neyin lazım olacağı belli olmaz.
    Yıllardır istanbul depremi olacak deniyor, ama nedense istanbul hariç her yer depremden nasibini aldı.
    Tabi bunu buradaki istanbul düşmanları asla kabul etmez.
    Sizlere göre hep istanbul batacak, bitecek, boşalacak, terk edilecek falan filan zart zurt. Fantezi dünyanız çok değişik.

Velev ki istanbulda gerçekten deprem olsun. Eee sonra?
    Deprem değil bina öldürür. Sağlam ve düşük katlı binalara hiç bir şey olmaz.
    Baksana, evini çok seven Sugosu bile rezidanstan inip 2 katlı eve geçmeyi düşünüyor.
    Ben ne diyordum taa en başta?
    Depreme dayanıklı "az katlı" ev en iyisi.

Sen de eninde sonunda "adam haklıymış" diyeceksin. Sadece biraz zaman gerek.
    yani şu bold yaptığım kısımda akli dengenizin yerinde olmadığını rahatlıkla anladım.

uzmanlar maraş antakya bölgesini daha geçtiğimiz aylarda uyardı.

6 gün öncede deprem oldu. son 4 günlük aynı deprem uzmanları istabuldaki marmaya hattında da hareket var diye uyardı güncel videodan haberiniz yok demekki..

telsize gelince katın önemi yok.. sonuçta telsiz varken bu kadar gevşek sözler sarfetmende haklısın telsiz depremde en lüzümlu şey sonuçta.!! ) o nedenle boşver sen kat sayısını 25 milyon istanbul sayısını falan bunlar gereksiz bilgiler.

lakin sana tavsiyem bu kadar bir dar alanda 25 milyon nufusta böylesine bir deprem olursa bırak parayı kolundaki altın bileziği vb. bir pet şişe su için insana neler yaparlar hayal bile edemezsin.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

yani karşıdan tır son sürat geliyor aynı şeritte sen diyorsun gelsin yolla ben kemeri taktım.

e bol şanslar madem.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Sayfa 881/1312 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •