Sayfa 266/545 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon
Arama sonucu : 4359 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    31 mart 2023de 1.284 milyar tl karşılığı döviz var görünüyor yabancı para pozizyonu olarak. 31 martta 19.15 tl dolar/tl ve şu an 23.50 olduğuna göre yüzde 20 elindeki dövizden kambiyodan karı yazması gerekir. bu da 300 milyon civarı hesaplamak doğru mu sizce. 300 milyon karı artırması fiyatı 200 milyonluk sermayda 15 tl artırmaz mı mantık olarak. bilenler bir cevaplasa güzel olur.
    Merhabalar son bilançoda nakit 729 milyon finansal yaıtırımlar eurobond ve kur korumalı 977 milyon 1,7 milyar TL döviz varlığı var 90 milyon dolar olarak düşünebilirsiniz

Nakit ve Nakit Benzerleri 4 729.221.563
    Finansal Yatırımlar 5 977.587.734

2. https://m.haberturk.com/ilacta-kur-f...i-asti-3599402
    Bu günlerde motto "biz bu filmi daha önce görmüştük"
    Bugünlerdeki daha popüler motto "bana ne abi yaa"
    ilaç yokluğunda kimse "bana ne abi yaa" diyemez, karar alcılar bile.
    Kimse haksız kazanç istemiyor, talep: adil fiyat

3.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    beklenen kur atağı geldi şirketin bankadaki nakit döviz + kkm + eurobond olarak yaklaşık 2 milyar TL döviz varlığı vardı 24-25 lerde kur dengelenirse bu çeyrek 500 milyon kur farkı karı yazacak. Ayrıca 2 milyar TL değerinde de stoğu mevcuttu bu stok miktarı da yaklaşık bir yıllık üretim için gerekli olan hammadde ihtiyacını karşılayacak kadar stok var diyebiliriz. kur arttı ilaç zammı için talepler başlar zam gelmezse çok yakında yine bulunamayan ilaçlar haberleri yapılmaya başlanır zam gelirse fiyatlar artacak gelmez ise bazı ilaçlar yok satacak devanın pazar payı artacak her halükarda kur artışı olumlu yansıyacak. Ayrıca artan ihracat rakamının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha yaşayarak tecrübe etmiş olduk.
    Peki doviz bazında ne kadar finans borcu var?

4.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Peki doviz bazında ne kadar finans borcu var?
    borçları TL cinsinden % 90 banka kredisi TL % 10 nu TL tahvil

5. Patronun Daha önce başka bi nikle yazan adamısın yakalamıştım o zaman paralı borazanın teki olarak metiyelerine devam et nasılsa aldığın ahlar yarına kalırda yanına kalmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by kutupbaşı Yazıyı Oku
    Patronun Daha önce başka bi nikle yazan adamısın yakalamıştım o zaman paralı borazanın teki olarak metiyelerine devam et nasılsa aldığın ahlar yarına kalırda yanına kalmaz.
    hocam selam,

kimden bahsediyorsunuz , biz de görelim.

7. Arkadaslar iyi çalışmalar orta vadeli yatirim yapmayi düşünüyorum sizlere bir sorum olacak 2022 yilinda 600 milyon tl falanmis borcu ama sonra sürekli artmış ozkaynaklari ayni oranda artmamis ama bilanco incelediğim kadariylada borclari TL ile doviz borcu yok bu borc artışı neyin borcu bilgisi olan aydinlatabilirmi teşekkürler şimdiden

8.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Arkadaslar iyi çalışmalar orta vadeli yatirim yapmayi düşünüyorum sizlere bir sorum olacak 2022 yilinda 600 milyon tl falanmis borcu ama sonra sürekli artmış ozkaynaklari ayni oranda artmamis ama bilanco incelediğim kadariylada borclari TL ile doviz borcu yok bu borc artışı neyin borcu bilgisi olan aydinlatabilirmi teşekkürler şimdiden
    kimse yokmu devacı )

Sayfa 266/545 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •