Sayfa 124/830 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224624 ... SonSon
Arama sonucu : 6634 madde; 985 - 992 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Onur duydum syg

Bugğn koc holding de yüzde 10 yapmış acaba ne ola ki?
    Bir haber silsilesi mi olacak acaba?
    Syg ytd
    Xbank bugün %6+
    Holdingler de yükseliyor

CDs düştüğü için yabancı girişi olduğunu düşünüyorum ama yatırım tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by reyz Yazıyı Oku
    Xbank bugün %6+
    Holdingler de yükseliyor

CDs düştüğü için yabancı girişi olduğunu düşünüyorum ama yatırım tavsiyesi değildir
    Malın kıymetlisini de biliyorlar gavurlar;)

Ford otosan da da öyle bir dertleri yok da her yıl yüzde 10 bedelsiz verse sermaye güçlenir yüzde 60 da temettü dagıtsa üstüne daha güzel olur keşke olsa;)
    Ytd syg

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Sakalımız yok ki dinleyen olsun. 100 defa dedik elektrikli araçlardan cacık olmaz diye

Neyse yine de severiz fordu, deneye yanıla doğru yolu bulacaklar belli ki

ytd
    Sn patric Bateman alanınız nedir?
    Şundan soruyorum yanlış anlamayın enerji kaynagı olarak araçlarda farklı çeşitler olucak elektrikli de bunlardan biri gerek biyoyakıt gerek hidrojen gerek elektrik vs diye çeşitli olucak diyorlar bazı kimseler siz de bu alanda iseniz aynı fikirde misiniz?
    Syg

4. New commercial vehicle registrations: vans +11.2%, trucks +20%, buses +15% in the first half of 2023
    27 July 2023
    In the first half of 2023, new EU van sales increased by 11.2% to 730,969 units as supply chain issues eased. Spain and Germany substantially contributed to this increase as van sales rose by 26.6% and 15.5%, respectively. Sales in France also modestly increased by 3.6%, totalling 189,948 units.

5.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Sn patric Bateman alanınız nedir?
    Şundan soruyorum yanlış anlamayın enerji kaynagı olarak araçlarda farklı çeşitler olucak elektrikli de bunlardan biri gerek biyoyakıt gerek hidrojen gerek elektrik vs diye çeşitli olucak diyorlar bazı kimseler siz de bu alanda iseniz aynı fikirde misiniz?
    Syg
    Elektriklide batarya önem arz ediyor. Batarya bu aracı kaç km götürüyor.

Bizim gibi bayramlarda 2 kez, normal şartlarda yazın 1 kez kavimler göçü yaşanan bir ülkede elektrikli araba uzun yol için ne kadar tutar bilemem.

İstanbul'dan çıkan birinin Ankara'ya 4,5 saat ; adana 10 saat ; mardin 16 saat; izmir 5 saat , antalya 8 saat; samsun 8 saat ; rize 13,5 saat

Tesla model 3 ve TOGG 500 km ortalama ile düşünürsek tek şarjda ankaraya varabilirsiniiz ama diğer araçlar ile oralarada varamıyorsunuz. Bu durumda şarj etmeniz gerekiyor. hadi en iyi durumda 30 dk da şarj ettiniz diyelim.Eğer önünüzdeki aracıda bekleyecekseniz yapar 1 saat eğer sıra varsa 1-2 saat bekleme yapmanız lazım. Bu durumda gideceğiniz yere göre uzayan saatler. Sıra beklemeler çocuk bağırtıları yorgunluk güneş bir yandan hanım tribi derken zor iş elektrikli araç ile yolculuk yapmak.

Hızlı şarj edilebilir bataryalar ile uzun mesafe kat edilebilirse örneğin 700-800-1000 km falan

yada bir deponun yakıt dolumu zamanı kadar sürede hızlı şarj edilebilirse secenek olur Türkiye de

Elektrikli araç alan ya 2. arabası olarak alıyor yada uzun mesafe gitmiyordur diye düşünüyorum.

Hibrit araç alınabilir o konuda destekliyorum.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

6.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Elektriklide batarya önem arz ediyor. Batarya bu aracı kaç km götürüyor.

Bizim gibi bayramlarda 2 kez, normal şartlarda yazın 1 kez kavimler göçü yaşanan bir ülkede elektrikli araba uzun yol için ne kadar tutar bilemem.

İstanbul'dan çıkan birinin Ankara'ya 4,5 saat ; adana 10 saat ; mardin 16 saat; izmir 5 saat , antalya 8 saat; samsun 8 saat ; rize 13,5 saat

Tesla model 3 ve TOGG 500 km ortalama ile düşünürsek tek şarjda ankaraya varabilirsiniiz ama diğer araçlar ile oralarada varamıyorsunuz. Bu durumda şarj etmeniz gerekiyor. hadi en iyi durumda 30 dk da şarj ettiniz diyelim.Eğer önünüzdeki aracıda bekleyecekseniz yapar 1 saat eğer sıra varsa 1-2 saat bekleme yapmanız lazım. Bu durumda gideceğiniz yere göre uzayan saatler. Sıra beklemeler çocuk bağırtıları yorgunluk güneş bir yandan hanım tribi derken zor iş elektrikli araç ile yolculuk yapmak.

Hızlı şarj edilebilir bataryalar ile uzun mesafe kat edilebilirse örneğin 700-800-1000 km falan

yada bir deponun yakıt dolumu zamanı kadar sürede hızlı şarj edilebilirse secenek olur Türkiye de

Elektrikli araç alan ya 2. arabası olarak alıyor yada uzun mesafe gitmiyordur diye düşünüyorum.

Hibrit araç alınabilir o konuda destekliyorum.
    Batarya ğretimi tekrar kullanımı vs bunlar da cevresel tarmin beklenildiği gibi değil sanırım.
    Bentley aracın motorunu değiştirmeden yüzde 85 daha az karbon salınımı yapan biyoyakıtla calısan araç üretmiş.Elektrik yatırımı da dolu dizgin firmanın ama sanırım ceşit olcak gibi araçların yakıtlarında….

7. Dünya için konuşursak tek enerji kaynagı var buda güneş.

Ne yapılırsa yapılsın ne üretilirse üretilsin kullanılabilecek en son enerji kaynagı güneş olacaktır. O vakte kadarkatı ve sıvı yakıtlar, hidrojen , biyoyakıt vs. üretilecek ve üretilmeye devam edecek ara formlar olacak.

Çok çok uzun senelerden bahsettiğimiz için yazıyorum bunarı.

Biyoyakıt dediğimiz şey bir bakıma zaten petrol. petrolde güneşin enerjisini depolayan biyolajik canlıların katmanlaşması ve yıllar boyunca sıvılaşması sonucu olustu. Bu süreci insan eliyle çok çok çok hızlı şekile getirmek demek biyoyakıt. Uzman değilim.

BU noktada harekete cevireceğiniz enerjiyi en küçük boyutta en yüksek kapasitede depolamanız lazım.

Batarya bunun için geçerli.
    Belkide aynı enerjinin 1000 katını kibrit kutusu kadar uranyumdan elde edebilirsiniz
    Belkide aynı enerjiyi 1 lt biyoyakıttan
    belkide aynı enerjiyi 10 cm3 hidrojenden
    Belkide aynı enerjiyi 1 m3 kaya gazından

sağlayabilirisniz. Tamamen yüksek güç küçük boyut.

Bu nedenle petrol avantajlı. 10 dk. da 50 lt. depoyu doldurup 1000 km lik yola cıkabilirsiniz.

Neyse batarya güzel ama geliştirilmesi lazım. Mesela 10 dk da full şarja ulaşması lazım gibi sonuçlar geliştirilmeli.

Birde uzun mesafe gidilmeli.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

Sayfa 124/830 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •