Sayfa 907/1002 İlkİlk ... 407807857897905906907908909917957 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,249 - 7,256 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Yabancı fonların hesaplama saati değişince aslında bir fırsat oldu diyebilir miyiz yoksa ben mi bir yeri kaçırıyorum? Getiriler artık 1 gün gecikmeli geliyor gibi oldu. Mesela geçtiğimiz cuma günkü nasdak yükselişinin getirisi fonlara yarın yansıyacak. Diyelim ki şu an abd vadeliler ekside ve öğleye kadar satış emrini verdik fona. Getiri 2 gün sonra yansıdığı için aslında bu düşüşten korunmuş oluyoruz. Bu şekilde bir strateji yapabiliriz gibi sanki.
    böyle bir şey varmi gerçekten ?

2.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Hocam küçük bir tavsiye,hem senin amaca daha fazla hizmet eder.HKR,FSG,GBH,GLG,BMV,RTH gibi serbest fonların dağılımını atar mısın.Orda daha anlamlı sonuçlar çıkabilir çünkü orda tek hisseye fonun %30 u yatırabiliyorlar.O hissede beklenti çok demek.
    Sn byroltr

3.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Yabancı fonların hesaplama saati değişince aslında bir fırsat oldu diyebilir miyiz yoksa ben mi bir yeri kaçırıyorum? Getiriler artık 1 gün gecikmeli geliyor gibi oldu. Mesela geçtiğimiz cuma günkü nasdak yükselişinin getirisi fonlara yarın yansıyacak. Diyelim ki şu an abd vadeliler ekside ve öğleye kadar satış emrini verdik fona. Getiri 2 gün sonra yansıdığı için aslında bu düşüşten korunmuş oluyoruz. Bu şekilde bir strateji yapabiliriz gibi sanki.
    o konuda yanılıyorsunuz. 18.00 fiyatı baz alınıyor. perşembe akşam 18.00'da nasdaq +1,5'tan hesaplandı ama gece kapanışa yakın eksiye geçti. cuma akşam tekrar +1,5 oldu o yüzden bugüne yansıması gereken bir kazanç zaten yok. nasdaq bugün akşam 18.00'da birşey kazandırmazsa yarına da bir kazanç yansımayacak. saat 13.00'da 5 saat sonraki fiyatı bilemeyeceğinizden öyle bir strateji kuramazsınız.

4. HMC iyice saçmalamaya başladı. Son 10 gündür çok kötü gidiyor. Aramızda benden başka bu fonu tutan var mı acaba?

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. IPB büyük ihtimalle short basmış cuma günü alım yapmıştım bu fonu ne zaman alsam piyasadan negatif ayrışmaya başlıyor 😂

6. 26 tane fonun son 3 aylık arşivini almışım.
    Fonlar alttaki gibi. Eklenmesinde fayda olduğunu düşündüğünüz var ise ekleyebilirim.
    ADP
    AK3
    AKU
    ALC
    BVM
    FSG
    FUA
    GBH
    GLG
    GOH
    HBU
    HKR
    HMS
    HVS
    ICZ
    IHK
    IPB
    MAC
    NNF
    NRC
    RTH
    ST1
    TCD
    TTE
    ZDZ

Bu fonların elinde bulundurdukları ve son 3 ay içerisinde %20 ve altında getiri sağlamış hisse senetleri alttaki gibi.
    İlgi çekici hisseler mevcut.

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    o konuda yanılıyorsunuz. 18.00 fiyatı baz alınıyor. perşembe akşam 18.00'da nasdaq +1,5'tan hesaplandı ama gece kapanışa yakın eksiye geçti. cuma akşam tekrar +1,5 oldu o yüzden bugüne yansıması gereken bir kazanç zaten yok. nasdaq bugün akşam 18.00'da birşey kazandırmazsa yarına da bir kazanç yansımayacak. saat 13.00'da 5 saat sonraki fiyatı bilemeyeceğinizden öyle bir strateji kuramazsınız.
    İçine edildi bu yabancı fonların ya. Satışı verdim çıktım. Bist'e yetişme şansları zaten yok.

8.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    HMC iyice saçmalamaya başladı. Son 10 gündür çok kötü gidiyor. Aramızda benden başka bu fonu tutan var mı acaba?

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bende çok az miktarda var, 6 aydan fazladır taşıyorum. MK:52
    Bu aralar getirisini tahmin etmek zor
    Ne zaman satmaya niyetlensem sürpriz yapıp iyi getiri vererek beni vazgeçiriyor : )

Sayfa 907/1002 İlkİlk ... 407807857897905906907908909917957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •