Sayfa 948/1002 İlkİlk ... 448848898938946947948949950958998 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,577 - 7,584 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    AFT gibi yabancı fonlar 1 gun oncesinin getirisinimi gosteriyor ,cuma teknoloji fonları yatay olmasına rağmen -2,24 , tmg -1,40 getirmiş.
    Yeni yayınlanan yönetmelikle saat değiştirildi eskiden tam kapanışı görüyorduk şimdi saat 20 civarı bir veriyi alıyorlar. dolayısıyla Perşembe 20'den 23'e kadar olan düşüşü görmediğimiz için bugün görüyoruz cuma yatay kalınca. Cuma telafi ettiği için bazen anlaşılmıyordu bu kadar fark.

Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Yeni yayınlanan yönetmelikle saat değiştirildi eskiden tam kapanışı görüyorduk şimdi saat 20 civarı bir veriyi alıyorlar. dolayısıyla Perşembe 20'den 23'e kadar olan düşüşü görmediğimiz için bugün görüyoruz cuma yatay kalınca. Cuma telafi ettiği için bazen anlaşılmıyordu bu kadar fark.
    tesekkurler , tam takipi zor olmuş

3.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Ipb zar atiyor diyenler bugunku -0.3 sonrasi ne diyecek acaba. Fon tabi ki 6% gunluk getirdikten sonra hedge olarak shortlari arttirdi siz gunluk %6yi gorup bu fonu aliyorsaniz ve 10 gunde az getirdi diye bakiyorsaniz kulliyen yanlis yoldasiniz.
    28 temmuzda IPB aldım, Şu %6 yükselişten bir gün sonra. 28 temmuz-21 ağustos arası IPB %3,39 getiri sağladı. Rakipleri olan NRC ZDZ TCD %13 küsürlarda getiri sağladı. Hedge böyle mi oluyor. Bugün ZDZ ve NRC 'de IPB kadar düşmüş ancak IPB 3 haftalık sürede bunlar kadar getiri sağlayamamış. Bunda sanırım kısa sürede devasa para girişinin de etkisi var. Bu portföy büyüklüğünden sonra IPB'de çok yüksek volatil getiriler olacağını sanmıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    rpd +0.092
    rık +0.70

iyi dayaktan yırttık şimdilik.
    RIKTA NE VAR üstat sen bilirsin düşmeyen bir değişken fon .

5.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Herkes Bist'in durumuna göre görüşünü paylaşıyor, ben de paylaşayım.

Kısa vadede nereye gideceğini bilmiyorum Tek bildiğim, planıma göre %70 olan hsyf oranımı:

Bist 6300 altını görürse %73'e,
    Sırasıyla 5900 altını görürse %80e
    5500 altını görürse %89a
    4700 altını görürse %93e
    3900 altını görürse %96 ya
    3150 altını görürse %100e çıkaracağım.

Bu seviyler nereden çıktı, bu seviyeler zirve 7869 dan %20, %25, %30, %40, %50, %60 geri çekilme seviyeleri.

Bistte zirve yenilendikçe, bu rakamları da yukarı revize ediyorum. Eğer dediğim geri çekilmeler olursa, ve hsyf oranımı arttırırsam, tekrar zirve görüldüğünde, tekrar orjinal %70 hsyf oranıma geri döneceğim.

Böylelikle, ne alayım ne satayım diye de düşünmüyorum.

Uzun vade(min 10 yıl üzeri) yatırım yaptığım için, kendim için daha iyi olan bir strateji bulana kadar bu şekilde devam ediyorum. Disiplin ve sabır üzerine odaklaniyorum.

Herkesin risk algısı ve yatırım vadesi farklı olduğu için yatırım tavsiyesi değildir.

Saygılar.
    hocam kt portföy ikinci katılım hisse senedi fonu kpu hakkında ne düşünürsünüz? çıktığından bu yana iyi gidiyor gibi

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hocam kt portföy ikinci katılım hisse senedi fonu kpu hakkında ne düşünürsünüz? çıktığından bu yana iyi gidiyor gibi
    Selamlar hayrani,

Kpu uzun vadeli bakış açısıyla, büyüme ve değer hisseleri içeren bir katılım hisse fonu, güzel de başladı, özellikle enerji-elektrik hisselerinin rallisine denk geldi.

Ben hisse fonlarda tematik fonlar yerine(teknoloji, Bist 100 dışı, Bist 30 endeksi, Bist banka endeksi vs gibi), sektör vs kısıtlaması olmayan değer, büyüme, temettü vs çeşitlendirme içeren fonları tercih ediyorum, daha rahat hissediyorum.

Zaten katılım hisse fonlarında belli kısıtlamalar var, bu kısıtlamalara birde tema(büyüme vs) eklemek benim risk algımı aşıyor.

Muhtemelen KPU uzun vade de oldukça başarılı olacaktır. Ama dönem dönem Bist 100'den daha volatil olabilir.

Ben aktif yönetilen hisse fon seçiminde fon yöneticisine oldukça önem veriyorum. Karşılaştırma ölçütünün üzerinde (min 3 yıl, ideali 5 yıl)istikrarlı katma değer yaratan, bunu da yetenekli fon yöneticisini değiştirmeden yapan hisse fonlar radarıma giriyor.

Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    RIKTA NE VAR üstat sen bilirsin düşmeyen bir değişken fon .
    hocam özetle altın, yabancı borsa, eurobond vs. risklerine girmeden direk karma döviz sepeti pozisyonu alabileceğin güvenilir tek fon diyebilirim. araştırsan belki başka fonlar da vardır ama rık düşüş durumlarında türevle zararı baya azaltıyor. kkm'ye sağlam alternatif. dezavantajıysa valörü 4 gün. pazartesi sabah satarsan ancak cuma sabah başka fon alabilirsin. nasdaqta durum netleşene kadar bunda konakladık bakalım.

8.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Selamlar hayrani,

Kpu uzun vadeli bakış açısıyla, büyüme ve değer hisseleri içeren bir katılım hisse fonu, güzel de başladı, özellikle enerji-elektrik hisselerinin rallisine denk geldi.

Ben hisse fonlarda tematik fonlar yerine(teknoloji, Bist 100 dışı, Bist 30 endeksi, Bist banka endeksi vs gibi), sektör vs kısıtlaması olmayan değer, büyüme, temettü vs çeşitlendirme içeren fonları tercih ediyorum, daha rahat hissediyorum.

Zaten katılım hisse fonlarında belli kısıtlamalar var, bu kısıtlamalara birde tema(büyüme vs) eklemek benim risk algımı aşıyor.

Muhtemelen KPU uzun vade de oldukça başarılı olacaktır. Ama dönem dönem Bist 100'den daha volatil olabilir.

Ben aktif yönetilen hisse fon seçiminde fon yöneticisine oldukça önem veriyorum. Karşılaştırma ölçütünün üzerinde (min 3 yıl, ideali 5 yıl)istikrarlı katma değer yaratan, bunu da yetenekli fon yöneticisini değiştirmeden yapan hisse fonlar radarıma giriyor.

Saygılar.
    teşekkürler hocam. bu fon, ak portföyün yeni çıkan düyüyen şirketler fonu Bay'ın katılım versiyonu gibi olmuş anlaşılan. bol kazançlar dileğiyle selamlar

Sayfa 948/1002 İlkİlk ... 448848898938946947948949950958998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •