Sayfa 962/1002 İlkİlk ... 462862912952960961962963964972 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,689 - 7,696 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    hocam bu rık niye fazla düşmemiş, dolardaki perşembe günkü düşüş daha yansımadı mı? yoksa bu yansımış hali mi?
    yansımış hali tabiki. zaten yatırım fonlarında mb kurunu istediği gün yansıtma diye birşey yok. kur ne belirlenirse sonraki gün odur. hatta cuma akşamki dolar yükselişi için salı günü güzel bir bonus da alabiliriz.

mantık hazır güzel düşmüşken aft'ye dön diyor ama duygular böyle güzel giden rık fon bırakılmaz diyor. yani nasdaq ve dolar düşmese bile yataya bağlayıp uzun süre bekleme maliyeti yaratırmı kaygısı yok değil..hem tcmb hem de fed böyle faiz artırmayı sürdürdükçe risk iştahı çok artmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Hjb nasıl sizce içindeki hisse oranı %16 gözüküyor haftalık ve aylıkta getirisi de iyi gözüküyor . Nisan'da çıkmış sanırım.
    HJB halka arz hisselerinden alıyor halka arzlar günlerce tavan gittiği için ve son bir iki ayda çok fazla halka arz olduğu için aylıkta da %10-%15 hisse oranına göre getirileri yüksek gözüküyor. Benim incelediğim son 1-2 ay böyleydi. Portföy dağılım raporu gelince satmadıkları son halka arz hisselerini görürüz.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    yansımış hali tabiki. zaten yatırım fonlarında mb kurunu istediği gün yansıtma diye birşey yok. kur ne belirlenirse sonraki gün odur. hatta cuma akşamki dolar yükselişi için salı günü güzel bir bonus da alabiliriz.

mantık hazır güzel düşmüşken aft'ye dön diyor ama duygular böyle güzel giden rık fon bırakılmaz diyor. yani nasdaq ve dolar düşmese bile yataya bağlayıp uzun süre bekleme maliyeti yaratırmı kaygısı yok değil..hem tcmb hem de fed böyle faiz artırmayı sürdürdükçe risk iştahı çok artmaz.
    yansımışsa çok garip gerçekten ben %3-4 düşüş bekliyordum, bu tür fonların kur saatleri işi biraz karışık tahmin etmek zor oluyor. cuma günü salı günü yansıyorsa mutlaka biraz artış olacaktır o zaman.
    bakalım bendeki zp6 ve zp9 nasıl etkilenecek, yabancı fonlar beni de cezbediyor aslında, kademeli alım yapmalı mı diyorum ama faiz artışları devam edecek gibi duruyor o zaman da bir ileri bir geri gidiyorlar, karar veremedim bir türlü.

ABD enflasyon verisi ne zaman aciklanacak , bir gün önce çıkış yaparım , düşen enflasyon tekrar artışa geçecek duruyor , işsizliğin artmadigi yerde enflasyon kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Rpd +1,56
    yay -5,17
    fub -2,46
    mac +2,03
    yas +1,85
    rık -0,18
    Yay -5 mi ,Perşembe saat 18 kurumu baz alınıyordu ?

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Yay -5 mi ,Perşembe saat 18 kurumu baz alınıyordu ?
    Cuma kur farkı ve gecikmeli gelen nasdag düşüşü ile böyle maalesef. %3-4 yönetim ücreti al ama değerleme için kapanışı değil 17:30-18:00 arası ortalamayı al. Yorulmayacaklar ya beyaz yakalılarımız.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

7. zp6 yaklaşık -%2.46 ... Yeni fiyat 28.21

8. Re-pie nasıl portföy yönetiyr böyle.RPD ve RIK hiç düşüş yaşamıyor sanki.

Sayfa 962/1002 İlkİlk ... 462862912952960961962963964972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •