Sayfa 36/568 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon
Arama sonucu : 4539 madde; 281 - 288 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1. Oyak yön krl. Genel kuruldan aldığı yetki ile 87 milyon lotu blok satış yöntemi ile satmış ve KAP açıklamasını yapmıştır. Bu satış için SPK nın onayına ihtiyacı yoktur. Alan kurum SPK onayı gerektiren , borsada satılabilir hisse olması için kote ettirmesi gerekir. Bu olmadan aynı gün satmaya başlamıştır.
    Oyak , özel hukuk hükümlerine tabi, mali ve bağımsız bir kuruluş olmasına rağmen MSB koordinasyonunda yönetilir. Bahsettiğiniz Danıştayın, ihaleden men edilme kararını bozması da özel hukuk kurallarına tabi tüzel kişiliğinden kaynaklanır.
    Oyak hektaştaki pay oranını % 50 nin altına düşürmek istememesinin nedeni de , Oyak'ın %50 den fazla ortaklığı olan şirketlerde çalışanların maaşlarından her ay %10 zaruri kesinti yapmasıdır. Bu oran % 50 nin altına düşerse kesinti yapılamayacaktır.
    Dolayısı ile Hektaş ' ı topyekün satması daha mantıklıdır. Aynı şey de Oyak Çimento için geçerlidir.
    Oyak , mesleki emekliliği tamamlayıcı çok başarılı ilk örnektir ama son değildir.
    Yakın zamanda vakıflar genel müdürlüğü bünyesinde olan vakıfbank devletleştirilerek , aynı oyak gibi , emeklilik yardım sandığı lav edilmiş ve üyelerine katılım oranında payları geri ödenmiştir . Bu sandık hiç bir zaman ticari faliyette bulunmamıştır.
    Aynı şekilde , işbankası çalışanlarının kurduğu emeklilik esaslı yardım sandığı ,MİT emekli mensubları yardım vakfı, polis vakfı gibi kuruluşlar da hiç bir ticari faliyet içinde olmamışlardır.
    Bugünkü global ekonomik dünyada ve ülkemizde yatırım yapılabilecek bir çok enstruman vardır. BES , yatırım fonları , emeklilik fonları gibi, kişinin özgürce yatırım yapabileceği seçenekler. Kazancının belli kısmını istediği bir şekilde anayasal hakları çerçevesinde tasarruf edebileceği daha evrensel değil midir ?
    Sonuç ; konu aslında sizin de dediğiniz gibi yaklaşık bir sene önce Oyak yönetiminin 51 tl fiyattan 31 milyon lot satabilme becerisini , bir sene sonra 25-26 aralığından 87 milyon lot satış becerinin neden gösterilmediğidir ?
    23,37 den alan adam 37 milyon lotu 5 borsa iş gününde 25-26 tl aralığından satabilme becerisini Oyak gösteremez miydi ? Neden % 10 başkasının cebine konur da , 200 milyon tl daha Oyak'ın kasasına girmez. Ben bunu sorgularım ve altında " Çapanoğlu " ararım.
    Güneş balçıkla sıvanmaz. Saygılarımla

2. Sn gz19 ben 3 yıl OYAK Genel Kurul üyeliği yaptım. OYAK'ın iç işleyişini ve vizyonunu çok iyi bildiğimi söyleyebilirim.

Ben kendi mantığım çerçevesinde Hektaş ve OYAK Çimentonun topyekün satılma olasılığını sıfır olarak görüyorum. Tabi ki yanılabilirim. Ama benim öngörüm bu şekilde.

İyi akşamlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,290
    Bana cirkefligin resmini yapabilir misin Abidin?
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by delimeli Yazıyı Oku
    Sn gz19 ben 3 yıl OYAK Genel Kurul üyeliği yaptım. OYAK'ın iç işleyişini ve vizyonunu çok iyi bildiğimi söyleyebilirim.

Ben kendi mantığım çerçevesinde Hektaş ve OYAK Çimentonun topyekün satılma olasılığını sıfır olarak görüyorum. Tabi ki yanılabilirim. Ama benim öngörüm bu şekilde.

İyi akşamlar.
    Saygı duyarım , görüşleriniz değerlidir.

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bana cirkefligin resmini yapabilir misin Abidin?
    İt ürür kervan yürür dudu kaptan..

6. https://www.youtube.com/watch?v=h3zNlC6Wg4w

Ya yatırımlar meyvelerini vermeye başlayınca çıkar, yada beklenti satın alınır şimdiden çıkışa başlar.

Her ikisinde de vakit yaklaşıyor.

7. Yeni sayfaları göremiyorum . Neden acaba ?

Sayfa 36/568 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •