Sayfa 401/440 İlkİlk ... 301351391399400401402403411 ... SonSon
Arama sonucu : 3520 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Teşekkür ederim.Emirhan bey

2. Sayın yatırımcılar merhaba, arena hakkında bir sorum olacak, paynet satışı borçlar vs. pek çok konuya hakimim başta emirhan hocam sağ olsun ve diğer yatırımcıların buraya yazdıklarını okudum bayağı. Kafama takılan bir şey var, dolar bazlı 3 dolar hedefi makul, bunları anlıyorum fakat parea hisseden çıkmak isterse bize nasıl bir senaryo gelir? Ben uzun vadeci biriyim fakat zamanında petkimden malum okullu yatırımcının çıkmasını gördüğüm gibi ciddi bir sallantı ya da yıkım olabilir mi? Bu konu hakkında bir yorumu, fikri, bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

Perea uzun vadeli düşünen bir fon ve 2019 dan beri takipteyim elindeki kemik lotu hiç satmadı, aksine 20tl den sattıgı lotlardan fazlasını 1yıl önce yerine koydu oranını arttırdı, dolayısı ile borsaya kote olsa da elindeki lotları burda derinlik olmadan satarsa bekledigi yıllar boşa gider hisse 10tl belki fazla düşer zaten satamaz, en son 2.7dolarlardan realize etmişti cüzzi bi miktar, demem o ki dolar enflasyonunu da eklersek palazlanmış paynetli arenayı 3dolardan önce realize edecegini düşünmüyorum. Şahsi görüşüm, YTD.

4. Sayın atansu verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ben bayağı uzun vadeci olarak düşündüğüm için önünde sonunda pereanın hisseden ayrıldığını ve benim devam ettiğimi düşünerek böyle bir soru sordum. Perea ne zaman girmiş hisseye tam olarak bulamadım. 2019 faaliyet raporunda ortaklıklar kısmında perea yok fakat 2020 faaliyet raporunda hem perea var hem de 2019 tarihinde de olduğunu gösteriyor 2020 faaliyet raporu. Bu yüzden hisseyi dolar bazlı olarak şirketin el değiştirdiği günden beri 2018 sonuna göre kıyasladığımda yüzde 35 değer kaybettiğini görüyorum. Tabi verdiği temettülerle bu değer kaybı azalıyor fakat dolardaki enflasyonu göz önüne alırsak kayıp yine aynı kalıyor. Hissenin dolar bazlı günümüze kadar değerinin artmaya başladığı dönem ile pereanın hisseye girdiği dönem aynı dönem. Benim öyle teknik bir bilgim yok. Sadece kafamdaki basit mantıkla bir kurgu oluşturmaya çalışıyorum. Bu yüzden perea ayrılırsa hissenin akıbeti ne olur merak içindeyim
    Son düzenleme : balplus; 05-09-2023 saat: 13:14. Sebep: Temettü olayını yazmayı unutmuşum

Perea para kazanmak istiyorsa 16milyon lotu borsada satamaz bu derinlikle satmaya kalkarsa hisse belki 50cent e düşer zaten alıdıg para belli siz bunu istermisiniz? Tahmin ettiğim çıkarımlar ile belki de maliyeti 30-40centtir 5yıl bekleyip bu kazancı ummak anlamsız, temettü ve dolar enflasyonu ile bu hesapları yapmamız zor ama önceki kısmi satışlarındaki parayı 85cent lerden yerine koymasa haklısınız, perea uzun zamandır TR borsasınd bulunan kazanç uman bi fon, Omar Musa burayı da uv düşünüyorum demişti maillerinde, bunun en başnda paynet sürecindeki yıldız yatıyor, en büyük takibi bu aslında. PAynet 15m 30m 60m 110m (2023 tahmin) kar ile büyüyen bi çılgın ve bu realizasyon hisse fiyatına yansımadan bi olası satış asla beklemem bu adamlar akılsız degil. 25fk ile bu büyümedeki şirketi satsanız 100m dolar a yakın bi değer yatıyor demektir, sadece 1dolar hisse fiyatı paynet için gelir. gerisini siz hesaplayın, palazlanmamış arena 2.7dolar iken kısmi realizasyon yapmışsınız ne umarsınız?

6. Anladığım kadarıyla Perea bu hissede benim kadar uzun vadeli düşünüyor, Paynetin satışını Perea'nın istemediğini düşünmeye başladım yazdıklarınızı okuyunca. Benim kafama takılan konu şirket 2011 ile 2018 arasında ne yaptı da değeri düştü. Geçmiş faaliyet raporlarını okuduğumda başarısızlık nedeniyle be CEO nun değiştiğini görüyorum, belki de onun etkisi ile bir yükselişe girdi, perea geldi. Paynet satışı sonrası elde brightstar dışında hikaye kalmayacak ama daha önce de belirtildiği gibi fk gibi değerler müthiş bir duruma gelecek. Benim gibi pek bilgisi olmayanlar için heyecanlı bir süreç. İnşallah bu durum bir yıl daha uzamaz. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sayın atansu. Size ve diğer yatırımcılara hayırlı kazançlar dilerim.

Bu tespitler dogru degil, arena distribütörlük tarafında zaten dolar bazlı ciro büyümesi ve brüt kar marjını arttıran bi firma, paynet satışı brüt karlılığı aşagıya çekebilir ama hala daha bu yıl 1.2milyar efk ya getirdikleri bir şirket var elimizde, bunun gecen sene 580efk oldugunu bilin lütfen, ve yine bunun 110m kar olarak kaldı elimizde, bu borç ödenmesi ile şirketin net kar sıçraması muazzam olacaktır, 2018e kadar şirket karlı degil zaten, paynet bi deger olarak büyüdü şuan, seneye belki 250m net kar üretebilcek bi potansiyel, bunun 20fk ile degeri çok muazzam ediyor, buna benzer bi bedel ile satılmayacaksa satılmasın elde kalsın ya da ortaklık olsun bana okey, ama finansal borc için sermaye enjeksiyonu şart şu noktada faizlerin düşmesi yakın vadede zor görünüyor, ama her halukarda mevcut yapı ile 300m kar bu yıl için x3 net kar sıçraması demektir piyasa 3.c ler geldikten sona bunu görecek, gecen yıl 9m olan 3.c çıkıp yerine bi 70-80m luk bi net kar gelirse siz görün fiyatlamayı. 300m kar 3hbk eder paynetli arena 20fk bu degerle fiyatlaması normaldir min 15fk desek ki yan tahtalara ilgi artıyor 45-60-75tl rakamlar bu yıl için bile bilanco ederi olarak karşımıza çıkar, piyasa nasıl fiyatlarsa artık ama bence d*****n asıl kuyrugu 3.c karlılıktan sonra kopacak arena bilanco öncesi pek fiyatlanmaz genelde piyasa mesafelidir şirkete ama 3.c den sonra uyanacak millet, paynet satıldıgı senaryoda ise seneye 1.4m efk ile paynet çıktıntan sonra bile üretilebilir, ama bunun belki 800-900m civarı net karı elimizde kalır borc olmadan bu da 8-9hbk eder kendi hedef fk nız ile kıyas yapabilirsiniz, paynetsiz arena hadi 8fk etsin, piyasa ilgisi ile bu çok daha fazla olacaktır bu da bi gercek. Görelim hep birlikte. En çok sevindiğim konu ciro dolar bazlı artarken brüt kar marjımız 1puan dan fazla arttı. 4.9lardan 5.6lara geldi bence bu yılı belki %6 ile tamamlıyacagız.

8. Mia Teknoloji bağlı ortaklığı Enerjey Enerji, 4 şirket kurulumu için başvuruda bulundu.
    Bu haber ile Mia hissesi 220-250 bandından 400 Liralara yükseldi.

Arena Enerji şirketleşip ges dışında farklı projeler geliştirseler bizde etkisi ne kadar olur bilmiyorum ama olumlu olabileceğini düşünüyorum.

Easy Cep geçen sene 100 mly değerleme üzerinden yatırım almıştı.GoPlus 'un yolu açık bana göre.

Paynet,bulut,arena connect,arena galaxy,iot...

Öğrencilere vergisiz telefon sonraki kabine toplantısına kaldı.Hayırlısı.
    Yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım.

Sayfa 401/440 İlkİlk ... 301351391399400401402403411 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •