Sayfa 995/1003 İlkİlk ... 495895945985993994995996997 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 7,953 - 7,960 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    hocam o bişey mi. 5 ay önce odea mt min 25 bin dolar getirin %35 önden dolar ödemeli net prim veriyoruz dedi. tırsıp girmedim, bu sefer gerçekten batıyoruz herhalde diye
    Evet...bi de bunları buraya yazınca inanmayanlar dekont neyim isteyenler oldu

O %4 yıllıktır...Şu an takip edebildiğim kadarıyla en yüksek %7 net prim var vade sonu...HSBC galiba...bi arkadaşı zorla döve döve net primli DDKM ci yaptım da şimdi bağımlısı oldu oradan geliyor haberler Adama anlatana kadar akla karayı seçtim, anlatması da zor mereti...

Başka bankadan getireceksen doları yazılı belge istiyormuş, şu tarihten önce dolar hesabındaydı diye....O bankadan bu bankaya DDKM den DDKM ye geçiş olmuyormuş...falan filan...saldım artık çok da takip etmiyorum bir tek %7 si kaldı aklımda....bu anlamda DDKM ye yüksek net prim veren özel bankada DDKM hesabı olanlar avantajlı gibi, aynı yüksek oranlarla veya biraz daha kompozit bir (bi kısmı mevduat bi kısmı DDKM) yaklaşımla net primle devam edilebilir görünüyor.

2.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    yalnız arkadaş 3 aylık için %4 net prim alırken , bugünkü kurdan 3 ay sonra hesaba geçiyor diyor. Bu çok çok önemli bi ayrıntı. 3 ay sonraki kur misal 35 olsa , prim oranı çok düşer. Bir de dışarıdan gelen paraya değil de temdite veriyormuş halkbank
    evet çok önemli bir ayrıntı ancak.. eğer verilen prim net yıllık %16 ise..

dolar 3 ay sonra 30 tl olsa aldığı prim yıllık net %14,48

dediğiniz gibi dolar 35 tl olsa %12,41 e denk gelir.

mevduat eşlenikleri %19,30 ve %16,55 olur.

şu anda piyasadaki ddkkm prim ya da usd vadeli mevduat oranlarına göre oldukça yüksek oranlar bunlar. eğer bilgide (ve benim hesapta :) hata yoksa arkadaşın bunu kaçırmaması gerekir.

ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    hocam o bişey mi. 5 ay önce odea mt min 25 bin dolar getirin %35 önden dolar ödemeli net prim veriyoruz dedi. tırsıp girmedim, bu sefer gerçekten batıyoruz herhalde diye
    bahsi geçen bankamsının usd bond verimi %17 lerde
    sanırım buna "junk bond" tanımlaması yapılıyor

4. Dolar yine sıkıştı atacak yine bir yerlerde yukarı o belli ama tarihi bilinmez

Sizce dolar yılın bu son 3 ayında mı
    % olarak daha çok artar yoksa yeni yıl ile seçim arasındaki 3 aylık dilimde mi ?

1 ekim - 31 aralık ne olur ( yıl sonu )
    1 ocak - 31 mart ne olur ( seçim öncesi )

Tamamen his ve tavsiye olmadan görüşler nelerdir ?

5.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Dolar yine sıkıştı atacak yine bir yerlerde yukarı o belli ama tarihi bilinmez

Sizce dolar yılın bu son 3 ayında mı
    % olarak daha çok artar yoksa yeni yıl ile seçim arasındaki 3 aylık dilimde mi ?

1 ekim - 31 aralık ne olur ( yıl sonu )
    1 ocak - 31 mart ne olur ( seçim öncesi )

Tamamen his ve tavsiye olmadan görüşler nelerdir ?
    Ovp yi tutturup bakın biz her şeyi planlı programlı, tutarlı yapıyoruz, her şey çok mükemmel filan demek ve içe dışa para gelsin diye şov yapılması için,

Yıl sonu 30₺ küsür kuruşlardan kapatır(Bu dönemde mevduat iyi olabilir),
    Seçim öncesi stabil olur(Seçim olduğu için)..

Seçimden sonra direkt 40₺...

Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Ovp yi tutturup bakın biz her şeyi planlı programlı, tutarlı yapıyoruz, her şey çok mükemmel filan demek ve içe dışa para gelsin diye şov yapılması için,

Yıl sonu 30₺ küsür kuruşlardan kapatır(Bu dönemde mevduat iyi olabilir),
    Seçim öncesi stabil olur(Seçim olduğu için)..

Seçimden sonra direkt 40₺...
    koonusulan bu ise doviz buzup 55 den secime kadar faize yatırır herkes ,bu ulkede alınabilen risk 32 gün olur bence en fazla.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar hangi kredi ve enuygun da oranlar hemen güncellenmiyor.
    En iyi oranlar
    vakıf 43
    deniz 41
    ak 40
    garan 39
    şeklinde devam ediyor.
    Önümüzdeki hafta 50 ve üzeri oranlar gelecektir. Buradan paylaşabilirsek faydalı olur kanaatindeyim.
    Vakıf mobilden 25000 TL ve üzeri 32 gün ve üstüne %43 yazıyor ancak 1 gün valörlü orandır. Nurol' dan oran alan var mı?

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

8.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    bahsi geçen bankamsının usd bond verimi %17 lerde
    sanırım buna "junk bond" tanımlaması yapılıyor
    mesele x bankasının güvenilirliği ya da eurobondunun riski değil geneldi. izah da ettim ama anlamamışsınız. boş verin. kafa yormayın.

Sayfa 995/1003 İlkİlk ... 495895945985993994995996997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •