Sayfa 90/343 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 2737 madde; 713 - 720 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. hem konutta hem borsada yatırımım var...

her ikisindende memnunum...

borsanın tek artısı likit olması istediğin zaman paraya çevirebiliyorsun...

konut zamanı iştah yoksa çeviremiyorsun...

pandemide aldıgım konut 6-7 kat gitmiş...

o dönem aldıgım hisse 10 kat gitmiş...

buda tabii benim örneğim...

burdaki 10 kat gitme alırken böyle dönemlerde geberik fiyattan alabiliyorsun....

emlagı geberik fiyattan alamıyorsun...

bi daha kriz gibi bişey olursa koc hisselerini alıp yatarım aşağı...

ama şu anda uzun vadeli borsaya girmem...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Değişen Enflasyon. 5 yıl önce enflasyon %10'u-%20'yi geçmiyordu. Kredilerin ekonomiye yükü azdı. Şuan resmi veri %66.
    Bu kadar yüksek enflasyonda sabit faizli kredi dağıtılamaz. Dağıtırsan ihtiyacı olmayanda çeker enflasyon daha da delirir. Haksız zenginleşmeye sebep olur. Örneğini yaşadık diye düşünüyorum.
    İnşallah 2026 da mb başkanının dediği gibi enflasyon dizginlenmiş olur. Eskiden 36 ay sıfır faizle araba alıyorduk. Bu yüksek faiz ve kredi olmayan ekonomi bir an önce düzelir.

3. Hep yazdığım gibi, Aralık 2022 de aldığım şu anda oturduğum evi pandemide 2020 Mayıs Haziran Temmuz aylarında 70-80 TL lerden aldığım TUPRS aldırdı bana...

Sonradan daha da gitti TUPRS...

Pandemi sonrası çok daha iyi performans gösteren hisseler de oldu bu arada...

Borsada küresel veya ülkesel krizlerde maliyet oluşturmak çok büyük fırsatlar veriyor gerçekten...

Bu fırsatı en son deprem sonrası seçim öncesi verdi... Şubat Mart Nisan Mayıs aylarında...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. karşılaştırmayı bu büyük hisselerden yapabiliriz...

pandemide ev aldım 1 milyona şimdi 7 milyon...

reel bir örnek...

borsada büyük hisselerin getiri tablosu...

en büyük getiri 61 kat ile doasta olmus...

listede ekgyo den sonrakiler benim emlak yatırımıa göre daha az kazandırmış...

üstündekiler emlak yatırımıma göre daha iyi kazandırmış...

mesela tuprs 15 kat gitmiş...

Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku

Peki şimdi bu aracı daha yüksek fiyattan almış olan kullanıcı satmak istese ''ikinci el araç sıfır araçtan pahalı olamaz'' kuralına takılacak değil mi? Bu haksızlık olmayacak mı? 4 gün önce yüksek fiyattan alan enayi mi olacak?

pabucumun liberalleri
    Evet büyük enayi olacak. Hem de çok büyük.

6. Tüm araç firmaları aynı anda 200.000 TL ye 12 ay uygun faizli kredi desteği vermeye başladı. Yahu biriniz de 250.000 TL deyin de aranızda rekabet var zannedelim.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    karşılaştırmayı bu büyük hisselerden yapabiliriz...

pandemide ev aldım 1 milyona şimdi 7 milyon...

reel bir örnek...

borsada büyük hisselerin getiri tablosu...

en büyük getiri 61 kat ile doasta olmus...

listede ekgyo den sonrakiler benim emlak yatırımıa göre daha az kazandırmış...

üstündekiler emlak yatırımıma göre daha iyi kazandırmış...

mesela tuprs 15 kat gitmiş...

tabloyu 17 mart 2020 değilde 2 ay öncesinden alsanız sonuç ne olurdu acaba. 17 mart 2020 de tamda borsanın dip yaptığı günden başlamak pek olmamış

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    abd faizlerine bakarsan anlarsın hocam ,covid dönemi sıfırdı faiz ondan önceki 20 yılda 2% civarı geziniyordu şu an 5,4% ve fed düşmesi için takvim falan veremiyor.

bizde düşük abd faizi yanına dededen kalan malları sattık, bir 10 yıl keyfimize baktık.

kısaca deniz bitti.
    Aslında küresel dalgadan farkımız yok. Hırslı asya ülkelerini bir kenara koyarsak, devlet destekli yaşam, düşük katma değer yüksek gelir arzusu pandemi çekleri ile iyice yerleşti. Konu salt matematiksel bir sorun değil altında daha fazlası var.

Sayfa 90/343 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •