Sayfa 34/574 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon
Arama sonucu : 4589 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    "istisna" sözcüğü var o paragrafta.Bana döndükleri mailde de muaf olduğu yazıyor.Zaten soru şu, neden izahnamede %51 olayını yazması gerekiyor, vergi kanunun neresinde yazıyor bu.Oyak böyle diyor,ben fonumu muaf olacak şekilde yönetiyorum diyor.İnkar etmiyorlar.Tefas tarihsel verilerinde görünüyor bu diyor.Bunlardan biri hatalı ama çözümü bana bırakıyorlar.Hakem kim burada,ben ikisinden birinden alırım bu parayı da nasıl alırım onu bilmiyorum.
    Gelir vergisi kanunu geçici 67. madde.
    "........... sürekli olarak portföyünün en az % 51'i
    İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem gören hisse senetlerinden oluşan yatırım
    fonlarının bir yıldan fazla süreyle elde tutulan katılma belgelerinin elden çıkarılmasında..........uygulanmaz"

OKD bilgi formundaki istisna kelimesi bu konudaki muafiyeti anlatmıyor.

OKD'nin stopaja tabi olmaması kanunen mümkün değil.

2. An1 fon yönetimine Okan Alpay geçmiş.TKF’nin eski fon yöneticisi.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Gelir vergisi kanunu geçici 67. madde.
    "........... sürekli olarak portföyünün en az % 51'i
    İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem gören hisse senetlerinden oluşan yatırım
    fonlarının bir yıldan fazla süreyle elde tutulan katılma belgelerinin elden çıkarılmasında..........uygulanmaz"

OKD bilgi formundaki istisna kelimesi bu konudaki muafiyeti anlatmıyor.

OKD'nin stopaja tabi olmaması kanunen mümkün değil.
    Sevgili myfinans,teşekkür ederim;fakat bunları biliyorum.O %51 meselesinin izahnamede yazması gerektiği nerede yazıyor.Çünkü Oyakportföy fon bültenlerinde her ay bu fonun stopajdan muaf olduğu yazıyor.Ben %51 hisse taşıyorum diyor.Ben de bu nedenle aldım.Adamlar ya biz yanlış yazmışız da demiyor, bana mail gönderiyor.Dediğin gibiyse ki ben de böyle biliyordum adamlar bana ayıplı mal satmış oluyor.Şimdi ben bunu tam öğrenmeliyim ki ya OMD i ya da OYAK portföyü bir yerlere şikayet edeyim.Mantık olarak sen de ben de OMD de haklı görünüyor/sun/um.Ama adamlar da; "yok benim fonum stopajdan muaf" diyor,inkar etmiyorlar.İnkar etseler konu başka bir hal alır.

Ayrıca bu iş böyle de olmamalı.2 kurum birbiriyle konuşmalı ama olay benim üstüme kalıyor.İkisi de "yok kardeşim bu fon stopaja tabi" dese tamam deyip ona göre tavır alıcam.Osmanlı yönetim giderinden payını alıyor ama iş yapmaya gelince banane diyor,ben bunu doğru bulmuyorum.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    An1 fon yönetimine Okan Alpay geçmiş.TKF’nin eski fon yöneticisi.
    Serbest fon da geliyormuş

Merhabalar,

Sizlere yeni bir kariyer adımımı duyurmaktan gurur duyuyorum. 18 Eylül tarihinden itibaren Strateji Portföy'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladım. Aralarına katılmaktan büyük bir mutluluk ve heyecan duyduğum bu dinamik ekibin içinde Strateji Portföy Birinci Değişken Fon (AN1) 'un yönetimini üstlenmiş durumdayım. Strateji Portföy'deki deneyimlerim ve yine yönetimini üstleneceğim, kurulma aşamasında olan Serbest Fonumuz hakkındaki gelişmeleri paylaşmak için de sabırsızlanıyorum. Profesyonel yolculuğumun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederim.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ülü jo'dan yurt paydaşı altobelli dayınınoğlu gitmiş görüküyor tefasta ... süha suç subye gibi gibi fönlarda yok... qua granitte bir altuğ dayıoğlu var, o altuğ bu altuğ sanırım oraya uçmuş.... taji portföyden karaların semih de ünlü'ye kanatlanmış.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    herkeşin yoğurt yeyişi kendine... şahsım nhy , nrc gibi gerektiğinde şort donunu da giyebilen fonlar varken, apj gibi hisse yoğun fonlardan aranjman sepeti oluşturan bir fon sepeti fonu varken gidip de başka hisse yöğün fonlara kertiği margarinlemeyi düşünmem... haaaa APJ olmasa idi, hisse senedi yoğun fonlara yatırım için sadece nrc veya nhy yi asla düşünmezdim... yanına iki en fazla 3 hisse yöğün fon eklerdim. yani nrc+apj= hisse senedi yoğun fonlara yatırım. (nrc) +apj-apj olsa idi o zaman nrc+ x hisse yoğun+ y hisse yoğun şeklinde olurdu tercihim... gogogökhan havza fönündan ayrılmasaydı tercihim : nrc+hvz olurdu üçüncüye gerek duymazdım , apj de almazdım....... nrc+nhy ise tercih etmezdim. eğer borsa çok iskontolu olursa o zaman nrc yerine nhy tercih ederdim. yani asla nhy + nrc taşımam...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    NRC tabii ki hisse senedi yoğun fon kategorisinde değil , değişken fön tamam da , esnek hisse yoğun gibi düşünüyorum..... şu ana kadar öyle gitti... yarın börsa anormal uber süper aşırı pahalı olursa nrc terso pozisyon açar viopta ya da hisse oranını minnoş seviyeye çeker falan filan ... herhalde öyle yapar. ya da tamamen düşüşe oynayıp , izahnamesinin izin verdiği % sınırı içinde şort donunu giyer... olasılık yani kesin yapar diyemeyiz ne bileyim ben fön yöneticisinin ne yapacağını

8.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Sevgili myfinans,teşekkür ederim;fakat bunları biliyorum.O %51 meselesinin izahnamede yazması gerektiği nerede yazıyor.Çünkü Oyakportföy fon bültenlerinde her ay bu fonun stopajdan muaf olduğu yazıyor.Ben %51 hisse taşıyorum diyor.Ben de bu nedenle aldım.Adamlar ya biz yanlış yazmışız da demiyor, bana mail gönderiyor.Dediğin gibiyse ki ben de böyle biliyordum adamlar bana ayıplı mal satmış oluyor.Şimdi ben bunu tam öğrenmeliyim ki ya OMD i ya da OYAK portföyü bir yerlere şikayet edeyim.Mantık olarak sen de ben de OMD de haklı görünüyor/sun/um.Ama adamlar da; "yok benim fonum stopajdan muaf" diyor,inkar etmiyorlar.İnkar etseler konu başka bir hal alır.

Ayrıca bu iş böyle de olmamalı.2 kurum birbiriyle konuşmalı ama olay benim üstüme kalıyor.İkisi de "yok kardeşim bu fon stopaja tabi" dese tamam deyip ona göre tavır alıcam.Osmanlı yönetim giderinden payını alıyor ama iş yapmaya gelince banane diyor,ben bunu doğru bulmuyorum.
    Fonun fiilen %51 hisse taşıması yetmez.
    Fonun anayasası olan iç tüzüğünde %51'i taahhüt edilmeli. Halbuki OKD anayasası (iç tüzüğü) canım isterse %40'a da inebilirim diyor.Maliye bu fonun hisse oranlarını mı takip etsin %51 altına indimi inmedimi diye. Halbuki anayasada (iç tüzükte) %51 yazarsa iş tamam demektir.İstese de %51 altına inemez.
    Bu kısmı uymuyor.

Uyuşmazlık varsa önce aracı kuruma başvurulacak, red gelirse şuradaki uyuşmazlık merkezine gidilebilir. Ama süreyi kaçırmamak lazım.

TSPB Uyuşmazlık Merkezi
    https://tspb.org.tr/uyusmazlik-merkezi/

Sayfa 34/574 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •