Sayfa 312/855 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412812 ... SonSon
Arama sonucu : 6836 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Sadece o alanlar değil sayın uzunvade87; ben lisans eğitimimi Türkiye'de ingilizce eğitim veren bir üniversitede mühendislik alanında aldım, mezun olduğum bölüm ile ilgili Türkçe kaynakları okuduğumda %40-50 anlayamıyorum (belkide bu benim suçum bilemiyorum, ayrıca yanlış anlaşılmasın İngilizcem çok iyi demiyorum, ABD'de master eğitimimde ilk 6 ay Texas aksanını hiçbir şekilde anlayamıyordum...), bunu şu şekilde kabul ederim Türkçemiz bilimsel alanlarda yetersiz kalabilen, kelime sayısı İngilizce'ye göre dar olan bir dil. Ancak normal hayat ile ilgili çeviriler bu kadar kötü olmamalı. Mesela İngilizcede negatif-negatif cümleler vardır, sen bunu alnı şekilde alıp çevirirsen olmaz çünkü Türkçe'de anlamsız oluyor. O bakımdan Graham'ın kitabının Türkçesi gerçekten çok kötü.
    İşlenmeyen dil gelişmiyor.Türkçe’nin kabiliyeti çok yüksek.
    Üstüne üstlük çeviri alanında da fevkalede yetersiz vaziyetteyiz.
    Şimdi bizim destek çıktığımız bir okul var ilk gördüğümüz manzara kütüphane yoktu üatüne üstlük aylık yayın alma kabiliyeti yok okulların.
    Abimin oğlunu liseye yazdırdık özel o da öyle.Ben bir yerin önce kütüphanesine bakıyorum.Yoksa ya da laf olsun diye varsa orası tam işi anlamamış demek ki diye düşünüyorum.
    Almanca çok müsait bilim yapmaya.Yapı olarak vs ama onu da zamanında öğrenmedik.
    İngilizce’de sürekli yazı olarak takip etmek gerekiyor.
    Geçen ford motorla ilgili an alanzo nun yorumları sonrası faaliyet raporuna bakayım dedim hızlı şekilde okuyabiliyorum ama teknik cümlelerde takılıyorum nadir de olsa.
    Aksan konusunu çok kasmıyorum iletişimde hiç tekleme yaşamadım.Ama dediğiniz gibi okulda öğrendik.Eskiden cok önem veriyordu bazı okullar konuşmaya.Bizim zamanımızda popülerdi öğrenelim diye ter döküyorduk.
    Hatırlıyorum o zaman ingilizce konuşalım diye Alsancak’a gider turist gördük mü muhabbete girerdik müze ve alışveriş yerlerinde.Okullara da yabancı öğrenciler ekip olarak gelir biz giderdik dil geliştirmek için.Çankaya’da bir tanıdık vardı yabancılara mal satıyordu yabancılar geliyordu mağazaya hafta sonları mutlaka uğrardım yabancı göreyim de dil konuşayım diye.
    Bu kitaplar önemli mutlaka okumalı yatırımcılar çok yol gösteriyor.

2. Bir gün çağırdılar beni BİST e gideceksin dediler yarın işin bu. İş ne dedim EXApi uzaktan işlemin ilk köşe taşları. Gittim bir Bayan belki işinde yani yazılımda çok iyi ama akşama kadar kafayı sıyırttı bana. Yazılımı yapabilmesi için en az brokerlık kursu görmesi lazım bana göre ama yani borsa konusunda sıfır. Sonra bir öğrendim ki birinin bir şeyi tabii. Bir kodlama yapmış öyle olmaz bu şuna aykırı diyorum neden diyor izah edemiyorum.Bir de benim ki doğru bu böyle olmalı diyor. Artık dayamadım en son mesai bitmeye doğru siz şu yazılımla yarın birini deneme olarak sokun seansa bakın bakalım neler oluyor bir görürsünüz siz mi doğru ben mi doğru.

Çıktım Müdüre bir daha beni oraya gönderirseniz büyük olay çıkartırım siz toplamak zorunda kalırsınız dedim. Zaten duyduk marifetlerini ramak kalmış dedi pis pis gülüyor bir de. Bir daha göndermediler.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,310
    Ben turkce isletim sistemli bilgisayar cep tel bile kullanamiyorum.
    Ters gelir oldu bana.
    Bende mi bi bozukluk var bos adam bi ilgileniver sununla, madem her konuda bir fikrin var
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

şirketin temettü tarihi yaklaşıyor.

bu bence güzel.

herkese selam ederim.

5. Güzel bir hafta olsun

Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,310
     Alıntı Originally Posted by Acemi1i Yazıyı Oku
    şirketin temettü tarihi yaklaşıyor.

bu bence güzel.

herkese selam ederim.
    Ama temettu kadar fiyati dusuyor

Bi de dusmeyeydi iyiydi..
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ama temettu kadar fiyati dusuyor

Bi de dusmeyeydi iyiydi..
    Demet tüüüü leri hanımlara kaptıranlar bunu neden söylemiyor ki, ben olsam söylerdim. Hayatım zaten fiyat düşüyeah elde var SIFIR

Hanım derdine de çare bulduk, birde boş adama balık yedirme sorununu çözersek sosyal bir sorumluluğu yerine getirmiş olmanın huzuru ile demet tüüü müzü bekleyebiliriz. Balığın cinsi konusunda bir mutabakat oluşmamıştı, ne balığı ısmarlasak boş adama acaba ?

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben turkce isletim sistemli bilgisayar cep tel bile kullanamiyorum.
    Ters gelir oldu bana.
    Bende mi bi bozukluk var bos adam bi ilgileniver sununla, madem her konuda bir fikrin var
    Hukukçu olursan her alandan az çok fikir sahibi olursun olmazsan olmaz.
    Futbol ve araba bakımından anlamam onun dışında hayatta her konuya ilişkin en az 5 dk fikir belirtebilirim genel olarak.

Senin derdine gelirsek yapacak bir şey yok.Boşver ayrıntıya takılma;)

Sayfa 312/855 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •