Sayfa 144/345 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon
Arama sonucu : 2758 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    ha evet ..parasını kkm yapan finansal zır cahil ..
    Konut olayı ile kıyaslamışsınız da,
    Konuttan farklı olarak, KKM yapan finansal cahil değil de nedir ?
    Sistemi besleyen, cahillerin şampiyonu

KKM yapan biri, reel olarak nasıl para kazanır ?
    Döviz çok artsa, ABD veya her ne ülke ise, o ülkenin enflasyonuna toslar.
    Döviz artmasa, Türkiye'nin enflasyonuna toslar.
    Basbayağı, arkadaşın dediği gibi, neyse ben söylemeyeyim.

Konut yatırımı yapanın en azından bir umudu var.
    KKM yapanın umudu bile yok.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Emlak sitesinde, 8 daireyi favorime eklemiştim. (almak için değil takip amaçlı)
    Son 3-4 günde, 8 dairenin 7'sinde aşağı doğru fiyat güncelleme bildirimleri geldi.
    Çok değil, aşağı yukarı 25bin - 75bin TL arası güncellemeler.

Sanırım, satıcılar, beleş kredi çıkmayacağına kanaat getirdi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
    Elektronik İlan Denetleme Sistemi Geliyor! 1 Kasım İtibari ile Neler Olacak?
    https://www.youtube.com/watch?v=fAoVBXIiWZI
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Konut olayı ile kıyaslamışsınız da,
    Konuttan farklı olarak, KKM yapan finansal cahil değil de nedir ?
    Sistemi besleyen, cahillerin şampiyonu

KKM yapan biri, reel olarak nasıl para kazanır ?
    Döviz çok artsa, ABD veya her ne ülke ise, o ülkenin enflasyonuna toslar.
    Döviz artmasa, Türkiye'nin enflasyonuna toslar.
    Basbayağı, arkadaşın dediği gibi, neyse ben söylemeyeyim.

Konut yatırımı yapanın en azından bir umudu var.
    KKM yapanın umudu bile yok.
    yaa kkm yi savundugumdan degil...bencede saçmalık kkm.. ama herkesin motivasonu farklı...3-6 ay sonra başka bir yatırım düşünüyordur..param burada dursundur diye düşünmüştür vs ...haa şunu da gördüm..kkm çıktıgından beri kkm de durup...bankanın kur farkından dolayı verdigi 50-60 bin tl yi kazanc sayıp o para çekenide gördü bu gözler ...bir sene önce 650 bine eski bir ev alıp( o zaman dolar 17 ,5 idi ) tafilat yaptırıp dünya kadar tadilat parası verip ..şimdi satılıga koyup 1,25 m isteyip pazarlık payı vardır diyende...adam ben bu evi 650 ye aldım 300 de tadilata verdim ..900 ..1150 ye versem 200 bin tl kar olarak bakan adamıda gördük...evet insanımız finansal cahil...ama yatırım amacaçlı alınmış bir ev ..yükselince satmayacaksan ..kar realizasyonu yapmayacaksan niye aldın ? dursun kenarda ...ee sana ne getiriyor.. degerleniyor...bir getiri sunuyormu hayır? hem kiraya verme hem yükselince satma..o zaman niye aldın bu evi..ve bunu akıllıık gibi göstemek sacmalık..eger ki bir gayrimenkul yatırımı yapıyorsam oturdugum yer haricinde...ya merkezde bir yer alırım ..yuksek getiri elde ederim...kira çarpanı çok düşüktür...yani 200 ay 240 ay falandır....ama deger artışı sınırlı olur...yani 100 birime ( dolar olsun bu birim ) aldıgınız şey 10 sene sonra da 100 birim bilemedin 110 yada 120 biirim olur...yada şehirin dış çeperinde bir yer alırsınız ...kira çarpanı yuksektir..350 ay dır ..ama şehir oraya dogru kaydıkça degerlenme artar 100 birime aldıgınız şey 10 sene sonra 150 birim olacaktır...bu da kabul edilebilir...ama risklidir.. şehrin başka bir bögesinde başka bir proje hayata geçer..şehrin genişmesi başka yere kayar ..bu sefer beklediginiz kazancı bulamayabilirsin..yada şehirle hiç alakası olmayan yeri 10 birime alıp ..unutsunuz ...hiç bir getiri elde etmezsiniz 10-15 yıl boyunca sonra şehir oraya dogru kayar o zaman sizin 10 birimlik yeriniz 150 birim olur..buda bir yatırımdır...ama hem 100 birime alıp hem hiç bir getiri elde etmemek te saçmalık...

5. Benim merak ettigim dolar gercek degeri 40 TL ye gelse ev fiyatlari ne olur iste en cok onu merak ediyorum

ikinci merak ettigim devletin evi olmayanlara aylik %1.2 faizle 15 yillik konut kredisi yasallasirsa o zaman ev fiyatlarina ne olur?

Bugün itbariyle 2 tane arsa aldım. 3 kat çift daire olarak inşaata başlayacağım.Buradan maliyetleri yaptıkça paylaşırım.

24 ayar altın alış 1833
    Dolar kuru 28.16

7. arkadaşlar bir sorunumuz var galiba...

İstanbul'da baraj doluluk oranı %20'nin altına düştü

26 Ekim 2023 tarihinde İstanbul'a verilen #su miktarı:
    3 milyon 73 bin metreküp

Regülatörler: 980 bin metreküp
    Barajlar: 2 milyon 93 bin metreküp

Barajların Doluluk Oranı: Yüzde 19,62

kapımız herkes açık kim geliyorsa gelsin sözünün üstüne eklenecek milyonlarıda koyalım...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 144/345 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •