Sayfa 138/778 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238638 ... SonSon
Arama sonucu : 6218 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Enflasyonla mücadele herkese mavi boncuk dağıtarak yapılmaz emekliler dışında enflasyonu iliklerine kadar hisseden bir kesim yok çalışan kesim normal harcamasına aynen devam ediyor bakın amerikaya fed e adamlar istihdam düşsün işsizlik artsın ücret artışları zayıflasın konut satışları çöksün diye uğraşıyor bunları görmezsek ek faiz artışı da masada diyor ya da faiz indirmem diyor bizde ise büyümeden taviz vermeden enflasyon la mücadele edeceğiz deniyor bu mümkün değil en geç 1 ay içinde sendikalar başlar asgari ücret en az 20 bin olsun diye uzun lafın kısası enflasyon la mücadele dünyanın her yerinde zordur bizim gibi ülkelerde daha da zor amerika bile tıkandı sözlü yönlendirme ile işi götürmeye başladı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    .......... ...... aman boş ver kime ne anlatiyozki..

SM-A346E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Yüzde 8.5 politika faizi varken 40 veren bankalar şimdi yüzde 35 politika faizi var gene 40... Ne anladım bu işten ben...

4. Hafta içi büyük ihtimal mevduat faizlerine yansır, Nkolay 41-42 filan yapar gibime geliyor

5.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    260 k ,ziraatbank,32 gün,%45,yeni para...(ilçe)
    Teşekkürler, az miktara güzel bir oran vermişler.
    Diğer bankalar takip edecek mi, haftaya görürüz.

6. Merakımdan soruyorum ; lüks cpim, lüks villam, süslü avradım ! bla bla varken bir şirket kuruyorum , misal su şişeleme tesisi. Bu yatırımı kendi paramla değilde teşvikle mi yapacağım. Teşvikle yatırımı yaptık üretimi devam ettirmek için sürekli ucuz krediye mi ihtiyaç olacak ?

Eğer yukardaki gibiyse yatırım işleri ne güzelmiş. Şimşek bugün '' şirketlerimize 100 milyarlık krediye kolay ulaşımın yolunu açtık '' diyor.

Şimdi ; burada sık sık çalışanlara verilen zamların enflasyonu artırdığını iddia edenler , şirketlere verilen ( kat- yat- döviz alsınlar diye ) milyarlar batık kredi olduğunda enflasyon düşürüyordur herhalde. Çiftçi tarlada ıspanağı 4 liraya veriyor markette- pazarda 20 lira. Limon aynı. sistem çalışanın sırtından 4 kat kazanma üzerine mi kurulmuş ?

Mesela 1000 küsür tarım kredi kooperatif marketleri açtılar. Her markete en az 4 çalışan, bunların hepsi kiralık yerler. Bim, A101, şok yetmedi mi ? Güya rekabet için devlet sübvanseli açıldılar. Halen en pahalı koop. marketi. Resmen yandşlara iş yaratıldı. Zararı hazineden ( yani vatandaştan ) .

7.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Bu aralar hak edene yazıyorum.. Dayanamıcam sana da yaziim.. Sen ekonominin "e" sinden bile anlamıyorsun..
    Sen çok bilgilisindir tabi. Eminim Altın dolar depolamışsındır.

8.  Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Seçim öncesi popülizm nedeniyle piyasa TL ye doyar enflasyon cosmasin diye doları tutarlar ...seçim sonrası dolar coşar buda maliyet enflasyonunu patlatır ...ytd
    Faizleri yükseltiyorlar kredil verilmiyor verilse de yüksek faizli, en büyük tehlike maaş zamları…

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 138/778 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •