Sayfa 84/568 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 4540 madde; 665 - 672 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amerikan ekonomisi çöküyor. Magnificent 7 hisselerini çıkar (MFAANGTN), gerisi çöp değerine indi. Çünkü ekonomik aktivite yok.

DJT indeksi pandemi seviyesine geldi. Ne oldu herkes evlere mi kapandı zorunlu olarak? Yok hayır. Ama alışveriş yok. Kredi kartı faizi %22 Amerikada. Para dönmüyorsa ne olur?

30 yıllık Mortgage faizi %9.

Amerika keyfinden savaş çıkarmıyor. Ekonomisi çöktüğü zamanlarda savaş çıkarıyor. WW1, WW2, ve şimdi de Ukrayna ve Gazze savaşlarını da hepsini Amerika çıkardı. Amerika ekonomisi batınca savaşla herşeyi sıfırlar. O yüzden mutlaka fiziki Altın tutun sağınızda solunuzda. Bu manyaklar yine vahşi yamyam gibi herşeyi yapabilirler. Temkinli olun. Kesin olacak demiyorum, ama temkinli olmak iyidir.

Yahu tamam ABD bitti. Ons 5000$. Hemen merkez Bankasında işe başla

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Hisse den çıkan miktarla altın fonu aldım, ppf de durmak parayı eritmeden başka bir şey değil ,ABD borsa lari kısmı toparlarsa onlardanda çıkıp.likit e döneceğim
    dönüp dolaşıp yine aynı yere geliyoruz, her şekilde zararlı çıkıyoruz parayı eritiyoruz, benim de hisselerin hepsi zararda artık bekle dur çıksın diye, hisse fonlar neredeyse başladığım yere döndü, bundan sonra boştaki az bir miktarla buradan altın fonu alsam ne faydası var diyorum, yani birikimi olanın cezalandırıldığı bir dönem yaşıyoruz.

3. Enflasyona endeksli tahvil getirileri 2007 den beri en yüksek seviyesinde.
    DXY de aynı şekilde altına ters korale olmasına rağmen güçlü biçimde 106 seviyesinin üzerinde durmaya devam ediyor.
    Fed faiz indirim beklentisi 2024 2. Yarı sonrasına kayadı.

Kısaca,altının yükselişini Makro olarak hiç bir data desteklemiyor.

Ne destekliyor?
    Savaş ve savaşın yayılma endişesi

Bu yüzden çağrımdır

Altın yükselsin, 3500 olsun dileklerinizi bir dahaki parasal genişleme için saklayınız
    Aksi halde, bomba odasında sayarsınız paracıkları

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    dönüp dolaşıp yine aynı yere geliyoruz, her şekilde zararlı çıkıyoruz parayı eritiyoruz, benim de hisselerin hepsi zararda artık bekle dur çıksın diye, hisse fonlar neredeyse başladığım yere döndü, bundan sonra boştaki az bir miktarla buradan altın fonu alsam ne faydası var diyorum, yani birikimi olanın cezalandırıldığı bir dönem yaşıyoruz.
    pasif yatırımcılığı dene hocam.

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Savaş zamanı sadece ve sadece fiziki Altın zamanıdır. Nokta.

https://www.bangkokpost.com/business...ce-hits-record
    Fiziksel altınları sınırdan geçirirken yanına bir deve de almayı unutma.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Portföyde iniş çıkışlar elbet olacak. Portföy dediğimiz her gün yükselmez/düşmez.
    Güvendiğiniz 2-3 fona yatırım yapın bekleyin. Çok hareket etmeyin ve aşırı çeşitlendirmeden uzak durun nacizane tavsiye.

7.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Yahu tamam ABD bitti. Ons 5000$. Hemen merkez Bankasında işe başla

Amerikada kredi kartı tüketici kredi kartı faizi %30 a yükseldi. Ekonomi hani iyiyse bu kredi kartı faizi nedir? Çöküyor işte. Bal gibi de çöküyor. Kim alışveriş yapar bu faizle. Dolar faizi bu. Tüketim yapılmazsa dolar basıp saçar helikopterle. Ama bu defa 20-30 Trilyon$ basması lazım kurtarmak için. Nah kurtarır. Siz çok sabırsızsınız. 2025 sonuna gelmeden çöker bu rakamlarla. Matermatik bilmiyoranız hocanızın suçu.

Retail credit card interest rates spike to nearly 30%

https://www.news4jax.com/money/2023/...-to-nearly-30/

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amerikada kredi kartı tüketici kredi kartı faizi %30 a yükseldi. Ekonomi hani iyiyse bu kredi kartı faizi nedir? Çöküyor işte. Bal gibi de çöküyor. Kim alışveriş yapar bu faizle. Dolar faizi bu. Tüketim yapılmazsa dolar basıp saçar helikopterle. Ama bu defa 20-30 Trilyon$ basması lazım kurtarmak için. Nah kurtarır. Siz çok sabırsızsınız. 2025 sonuna gelmeden çöker bu rakamlarla. Matermatik bilmiyoranız hocanızın suçu.

Retail credit card interest rates spike to nearly 30%

https://www.news4jax.com/money/2023/...-to-nearly-30/
    Amerikan büyüme verisine bir etkisi yok +2.1

O borçların da nereye olduğunu anlattık. %90 iç borçlanma

Sayfa 84/568 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz