Sayfa 356/855 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon
Arama sonucu : 6833 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Sn. miami,

Sizi Eğlenceli buluyorum, özellikle buradaki forum müdavimleri ile atışmalarınızı izlemek eğlenceli oluyor ne yalan söyleyeyim. Ayrıca sizi Ereğli forumundanda hatırlıyorum.

Elektrikli otoların geleceği ile ilgili, geleneksel firmaların pazar paylarının daralacağı ile ilgili söylemlerinize kısmen katılıyorum. Benim de özellikle binek oto üreticilerinin rekabet gücünün zayıflayacağı, pazar paylarını kaybetme ihtimallerinin olduğu ile ilgili düşüncelerim yok değil. Ama Avrupa ve Amerikalı üreticiler kendi şirketlerini korumak adına yüksek gümrük vergileri vs. gibi şeylerle gidebilirler, bu sayede bir nebze de olsa kendilerini ve koruyabilirler.

Frotoya gelince, alanında lider, Avrupanıın en büyük ticari araç tedarikçisi vs. vs. Elektrikli dönüşüm vs de yapıyor. Bir de yukarıda belirttiğim sebeplerle ülkelerin firmalarını korumaları vs. gibi şeylerle Froto'nun elektrikli araç dönüşüm noktasında bırakın pazar payı kaybetmeyi dönüşümün öncü şirketi olarak pazar payını artırabileceğini düşünüyorum.

Tabi teknoloji çok hızlı gelişiyor, 20-30 yıl önce hayal edemeyeceğimiz şeyleri bugün günlük hayatımızda kullanıyoruz olmaz diye bir şey yok ama Froto ticari araç üreticisi olarak mevcut dönüşümde binek oto üreticilerine kıyasla riski daha az diye düşünüyorum. Mesela Tofaş için eyvallah bence çinli otolar, diğer Elektrikli araç firmaları bence risk ama Froto için söylediklerinize çok katılasım gelmiyor.

Froto'ya fazla mı yükleniyorsunuz acaba ??
    Söylediklerinize kısmen katılıyorum.

Bir süre yüksek gümrük vergileri gelebilir. Ama Ford, Mercedes, Volkswagen gibi markalar dünya pazarına satış yapan markalar.
    Kendi ülkelerinde gümrük korumaları olsa bile,dış pazarlarda kayıplar olduğunda ciddi satış hacim daralmaları olacaktır
    Türkiye çok basit bir örnek.
    Togg 2024 de tanıtacağı model ve biraz devlet desteği ile piyasaya buyuk hasar verir.
    İçten yanmalı motor patentleri yüzünden otomobil üretmek çok zorlu bir süreçti. Artık pilini üreten kendi otomobilini yapabilir.
    Ticari araçlar binek otomobilden bile daha kolay .
    Pazar nasıl olur, kimler kazançlı çıkar tahmin etmek çok güç

Ortada tek bir gercek var piyasa 3-4 F/k dan fiyatlıyor büyükleri.

Froto özelinde değişeme ne kadar ayak uydurur benim derdim değil.

Sadece ortaya bir bilgi sundum.

Geçen sene eregli ile x steelsi karşılaştırıp x almıştım.
    Matematik dengeyi kurdu.

Belki Froto F/k=8 de kalır diğerleri de f/k=8 değerlere çıkar

Froto kötü bir şirket değil
    Eregli de kötü bir şirket değildi

Hatta daha önce bir mesajımda yazdığımı tekrarlayım
    Keşke Koç holding büyüklerden birini satın alsa

2009 da biraz cesaret edip Jaguar ı alabilirdi mesela.

Tekrar yazayım.. Froto kötü bir şirket değil. Çok da profesyonel yönetiliyor. Ama ben bazı riskler gördüğüm için almadım. Bu karar sadece beni bağlar. Yatırım tavsiyesi olmadığını buradaki herkes biliyor

Saygılar..

2.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Hiç beklemediğim sekilde 5 kişi birden saldırıya geçti ve bana devamlı cevap hakkı düşürdüler

Hiç bir zaman Şirket berbat demedim.

Bunu nerden çıkartıyorsunuz?

Dünya otomobil sektörü bambaşka senaryoları fiyatliyor dedim

Stellantis, mercedes, Volkswagen vs F/k=3-4 den işlem görüyor dedim

Konu bambaşka noktalara geldi

Bana cevap doğuracak cevap yazmazsaniz , yazmayacağım zaten

Saygılar
    Valla sosyal mesya fln kullanmıyorum arada buraya girip bakıyorum.Ekrana bile bakmıyorum gün içinde.
    Ric ten tut oralet e kadar birçok kişiyi de sevmem.Genelde yaslılarla anlaşamıyorum kuşak çatışması mı dersin ego savası mı dersin ne dersen de.
    Hatta dudu ya da ara ara agır eleştiriler yapmıs biriyim ta tüpraş baslıgından.Kimseye sempatim yok
    Ama sen ticaretin t sinden anlamıyorsun.
    Bunu da neden oldugunu daha önce kısaca yazdım.Tekrar yazayım dicektim bu türlü söylemlerin içi dolu olması için aöyleyen kişinin kendini de anlatması lazım ama hem şimdi kendini övüyorsun derler hem de sen baska yerlere cekme gibi poransiyelin vae muhabbeti onun için yazdım yazdım sildim.
    Ama ford ile ilgili söylediklerin zırvalık….
    Seni dikkate alan olursa da o kişinin kendi kararı.
    Alanzo vardı bayadır yazmıyor o da risklerden bahsediyordu ama adamın yazdıklarının altı dolu artı eksi koyar kişi geçer.
    Ama senin söylediklerin degerlendirmeye alınacak kadar bile ciddi değil.
    Aklı selim bir iktisatcıya dost ortamında Refet Gürkaynak gibi kaliteli olcak ama söylesen adam seni kırmaz ama giden dakikama yazık der geçer.
    Bunu ticaretin içinden gelmiş hala 3 kolda ticaret yapan ihrcat yapan genç uluslar arası hukuk alanında doktora yapmıs hukuk mezunu bir kardeşin olarak söylüyorum.
    Bunu da neden söyledim dünyayı da tanımıyorsun.
    Burdaki adamların en boşu mühendistir.Bu herifler senin söylediklerini kahvaltıda düşünüp egzersiz yapar.Onun için yorma tatlı canını kimsenin saldırdığı yok ben şahsen senin zırvalıklarını eleştiriyorum ki yeni baslayan fln varsa yanılmasın diye.
    Bye
    Ytd

3. Bazı riskler görmüşte almamış mış, sen tradersın istersin ki Froto beleş fiyata düşsün sende alıp tepkide ver. Froto borsada işlem gördüğü günden bu yana senin gibilere bu fırsatı tanımadığı için de kudurur durursunuz. Sizin ciğerinizi bilirim ben.

Arkadaşlar şu vatandaşa frotonun elektrikli dönüşümü hakkında yazıp saf pozisyonuna düşürmeyin kendinizi, sizden iyi biliyor frotonun ticari araçlarda ki elektrikli dönüşümünde tüm rakiplerinden önde olduğunu. Adamın amacı sizleri tabiri caizse terörize edip olduğu yerde eğlenmek. İtiraf etti bana laf verip beni konuşturmayın diyor, konuştukça saçmalamalarına devam etmek zorunda hissedeceğini kendiside biliyor.

Frotoyu bazı riskler görüp almadığını söyleyen ucubenin alıp sattığı forumda yazdığı şirketlerin içinde bir tane adam akıllı şirket yok, Ak enerji, Trcas, Ttkom vs vs

Kifayetsiz adam sanırsın kurulduğu yıllardan beri Google, Mıcrosoft vs yatırımcısı, hayatında bir kere bile temettü almamış, değer yatırımının d sinden nasiplenmemiş gafil şarlatanların klavye rahatlığıyla gelip zırvalama özgürlüğüne çözüm bulunamadı maalesef

Şunlarda alım satım yapan bir adamı ve saçmalıklarını haddinden fazla dikkate aldınız.

Böyle bir hilkat garibesi gelmiş Frotoyu ağzına alabilme haddini gösterebiliyor, klavye işte maalesef herkesin elinin altında olan bir şey. Otosan da WC temizletmeyecekleri tipler kontrolsüz sosyal medya da kendilerini bir b.k sanabiliyor
    Az insan çok huzur

4. Froto tü kaka , Togg o la la diyor adam :P Çokta şaapmamak lazım...

5.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Bu çok kıymetli bir şey ama benden size naçizane tavsiye bu tarz yazıları kendinize kaliteli bir ajanda alarak tarih düşmek kaydıyla yatırım süreciniz içinde ki önemli gelişmelerin olduğu aşamalarda bu şekilde notlar alarak duygusal düşüncelerinizi de not almanızdır.

Ben bunu yaptım ve halen yapıyorum. 1998 ilk yazımı not düştüğüm tarih, hayatımın 26 yılı dile kolay, neler yaşamışım film şeridi gibi gözümün önünden geçiyor ve inanın dehşet motive edici oluyor. Son yazımı dün temettüler hesaba geçince yaptığım alımlar akabinde yazdım, haftasonu Yeniköy fabrikamız açılıyor, töreni canlı izledikten sonra bir yazı daha kaleme alır duygularımı kaleme alırım. Bu yola çıkan tüm arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim bunu yapsınlar.

Bu ajandaları çocuklarıma miras bırakacağım mesela, onlarada torunlarıma miras bırakmalarını söylüyorum. Böylece bu yatırım kültürü aile içinde bir kurumsallığa kavuşmuş olacak.
    Öneriniz için çok teşekkürler abi.

Kaale alıp hayata geçireceğim.

Sevgi ve saygılar

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Yaşlı dayıların ağzı ne kadar bozukmuş. Şaşkınlık içinde izliyorum.

7. Aracı kurum tetikçisi olabilir. Shortları kurtarsın diye görev verdilerse

8. Furoto ağır taştır altında ezilirsiniz.

ytd

Sayfa 356/855 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •