Sayfa 177/359 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon
Arama sonucu : 2870 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Hisse bu kafada ,bu hareketler ile devam ederse Miatk gibi her ay ceza yer..
    Ondan sonra da patron ileride yatırımcı arar tırım tırım...
    Cezası bu akşam bitti.
    Haftaya umarım daha derli toplu bilanço fiyatlaması yapar...Tavan tavancı tayfadan da hissenin bir an önce sıyrılıp gerçek yatırımcılara sahip olması lazım..
    Eğer bilanço fiyatlamasını yaparsa birçok olumlu faktör var herkesin bildiği gibi ama özkaynaklar/toplam borç(kısa ve uzun vade yükümlülükler) oranının 2022 yılında önceki yıla göre yükselmeye başlamışken tekrar düşüşe geçmesi fiyatlamayı olumsuz etkiler mi ?

2.  Alıntı Originally Posted by aliantiochrainbow Yazıyı Oku
    Eğer bilanço fiyatlamasını yaparsa birçok olumlu faktör var herkesin bildiği gibi ama özkaynaklar/toplam borç(kısa ve uzun vade yükümlülükler) oranının 2022 yılında önceki yıla göre yükselmeye başlamışken tekrar düşüşe geçmesi fiyatlamayı olumsuz etkiler mi ?
    Özkaynak/Toplam yükümlülük oranı 2022 ile yakın..
    Firma zaten nette artıda...
    Burada Net borç/Favök bakmak daha sağlıklı bence.
    2022 ye göre her çeyrek az da olsa artıyor.
    -3.32 de -0.97 ye gelmiş.. Tabi bunu istemeyiz...Ama hala sektör ortalamasından iyi..
    Atatp bir büyüme şirketi olduğu için ben karlılığa daha çok önem veriyorum.
    Son 3 çeyrekte aktif karlılık, Özsermaye karlılığı, net faaliyet kar marjı hep yukarı gidiyor.. Bunlarda bir bozulma olmadıkça piyasanın olumlu olarak karşılayacağını düşünüyorum..

Ama işin temel tarafı haricinde hissede spekülatörler cirit atıyor... Bunlar yukarı yada aşağı her türlü fiyatlamayı yapabilirler.
    O yüzden kısa vade olası sert hareketlerden ziyade, orta uzun vade projeksiyona odaklanmak daha iyi olacaktır...

3.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Özkaynak/Toplam yükümlülük oranı 2022 ile yakın..
    Firma zaten nette artıda...
    Burada Net borç/Favök bakmak daha sağlıklı bence.
    2022 ye göre her çeyrek az da olsa artıyor.
    -3.32 de -0.97 ye gelmiş.. Tabi bunu istemeyiz...Ama hala sektör ortalamasından iyi..
    Atatp bir büyüme şirketi olduğu için ben karlılığa daha çok önem veriyorum.
    Son 3 çeyrekte aktif karlılık, Özsermaye karlılığı, net faaliyet kar marjı hep yukarı gidiyor.. Bunlarda bir bozulma olmadıkça piyasanın olumlu olarak karşılayacağını düşünüyorum..

Ama işin temel tarafı haricinde hissede spekülatörler cirit atıyor... Bunlar yukarı yada aşağı her türlü fiyatlamayı yapabilirler.
    O yüzden kısa vade olası sert hareketlerden ziyade, orta uzun vade projeksiyona odaklanmak daha iyi olacaktır...
    Bu kapsamlı değerlendirme ve paylaşılan değerli veriler için çok teşekkürler ve beklentinizin en kısa sürede gerçekleşmesi ümidiyle..

4.  Alıntı Originally Posted by aliantiochrainbow Yazıyı Oku
    Bu kapsamlı değerlendirme ve paylaşılan değerli veriler için çok teşekkürler ve beklentinizin en kısa sürede gerçekleşmesi ümidiyle..
    Rica ederim.
    Saygılar..

5.  Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku

Şirketlerin çalışanlarına sunduğu temel ve yan hakları, çalışanların kendi beğeni ve ihtiyaçlarına göre seçebilmelerini sağlayan, ATP Digital ile teknolojik iş birliğimizin bize kattığı güç ve alt yapı desteğiyle geliştirilen SenCard Flexi Esnek Yan Haklar Platformumuzun yeni üyesi QNB Finansbank oldu.

Şirket şeffaf bir şekilde yatırımcılarıyla bilgi paylaşmıyor. Bu haberin KAP da ilan edilmesi gerekmezmiydi. Halka açılmanın gereklerini yerine getirmemek (tahtasını kapatmaya sebep olmak) sadece bir eksiklik değil bilinçli ve kasıtlı bir eylemdi. Borsa İstanbul'da böyle bir sebeple kaç şirket bu duruma düştü.
    Hocam EPDK nın sistemini bile bunlar geliştirmiş olabilir.

Yerli firmaların desteği ile blockchain teknolojisi ifadesi Greenx de de geçen ortak ifade. Bu programı yapan bile ATP olabilir. Şirket bilgi sakladığı için bilemiyoruz. Bilgi saklayıp kul hakkına giren varsa Allah a havale ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=qxm1eyVswCE

6. Yatırımcı ilişkilerini arayın ve pres yapın..

Sayfa 177/359 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •