Sayfa 395/832 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495 ... SonSon
Arama sonucu : 6653 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. İnanan kalır inanmayan yallahhh goood
    Az insan çok huzur

2. Gölcük'te sarı zemin uzerine 41 T xxxx plakalı test aracı olan yeni ticariler fink atıyor, goruyorum yollarda

3. Selamlar

Cınlı uretıcıler arasında Froto ürün gamına en yakın olan Maxus. Kendılerı son 17 senedır Cin in en yüksek adette üretim yapan elektrikli arac markası. Halka acık bir şirket, income statement ları ınternette mevcut dileyen inceleyebilir. Satış hacmine nazaran doğru dürüst bir para kazanmıyorlar. Froto e transit ve Maxus un mukabil araclarının Almanza satıs fiyatlarını incelemiştim. Benzer akü kapasitesinde oldukça yakın fiyatta satısları var. Binek araclara da bakmıstım BYD nin, onlar için de Almanya satıs fiyatları VW nin elektrıklı serisinden cok farklı değil. Her ne kadar Alman otomotivcileri Cin ve yakın pazarında dayak yiyor olsalar da bu Avrupa pazarı için geçerli değil. İkinci bir konu Ford un elektrikli üretim kapasitesini dizel motor ile değiştirilebilir tutması yanı esnek olması. Elektrikli araclara gecis sanki çok hızlı olabilecek gibi hızlıca elektrikli arac serileri cıkarıldı ve yüksek satıs hedefleri kondu, VW bazı fabrıkalarını sadece elektrikli araclara ayırdı zaten bu beklenti cok gercekci değildi. Almanya da cogu kısı gibi 100.000 ve altı nüfuslu bir sehirde ikamet ediyorum. Zaten cogunlukla bisiklet veya toplu tasıma yeterli oluyor. Arac uzun yol icin veya alısverıs için gerekli. Onda da benzin koyar giderim ama hiçbir güç beni yolda 40dak şarj için bekletemez Oda kuyruk yoksa.

Çok uzatmadan Froto nun hafif ticari serileri için çinli firmaların Avrupa satış fiyatlarında bir avantajları yok ve sadece elektrik versiyonları var. Ben aynı fiyata senelerdır pazarda olan ford transıt dururken Maxus macerasına meraktan girmem. Girmek için 15%-20% bir fiyat farkı görmek isterim. Oda Çinden gemiye koymak ile olmuyor. Global de 150.000 calısanı olan bir otomotiv firmasında çalışıyorum.Ikı sene önce Türkiye ye 3.fabrika kuruldu, malesef demem gerek o zaman yapığımız benchmark larda işçilik Çine göre ucuzda ülkede.

Son konu batarya. Bence elektrifikasyonda yeni batarya teknolojisine ihtiyaç var. Lion ile bu iş hem pahalı hem de şarj süreleri uzun. Solid state lerçözüm olabilir, mass production da fiyatlar da düşeceği için. Veya yepyeni bir batarya teknolojisi. Bu sebeple ben Otosan ölçeğinde bir şirketin battaery cell işine bulaşmamasını doğru buluyorum.
    Son düzenleme : cemgunsoy; 22-11-2023 saat: 16:15.

Alıntı Originally Posted by cemgunsoy Yazıyı Oku
    Selamlar

Cınlı uretıcıler arasında Froto ürün gamına en yakın olan Maxus. Kendılerı son 17 senedır Cin in en yüksek adette üretim yapan elektrikli arac markası. Halka acık bir şirket, income statement ları ınternette mevcut dileyen inceleyebilir. Satış hacmine nazaran doğru dürüst bir para kazanmıyorlar. Froto e transit ve Maxus un mukabil araclarının Almanza satıs fiyatlarını incelemiştim. Benzer akü kapasitesinde oldukça yakın fiyatta satısları var. Binek araclara da bakmıstım BYD nin, onlar için de Almanya satıs fiyatları VW nin elektrıklı serisinden cok farklı değil. Her ne kadar Alman otomotivcileri Cin ve yakın pazarında dayak yiyor olsalar da bu Avrupa pazarı için geçerli değil. İkinci bir konu Ford un elektrikli üretim kapasitesini dizel motor ile değiştirilebilir tutması yanı esnek olması. Elektrikli araclara gecis sanki çok hızlı olabilecek gibi hızlıca elektrikli arac serileri cıkarıldı ve yüksek satıs hedefleri kondu, VW bazı fabrıkalarını sadece elektrikli araclara ayırdı zaten bu beklenti cok gercekci değildi. Almanya da cogu kısı gibi 100.000 ve altı nüfuslu bir sehirde ikamet ediyorum. Zaten cogunlukla bisiklet veya toplu tasıma yeterli oluyor. Arac uzun yol icin veya alısverıs için gerekli. Onda da benzin koyar giderim ama hiçbir güç beni yolda 40dak şarj için bekletemez Oda kuyruk yoksa.

Çok uzatmadan Froto nun hafif ticari serileri için çinli firmaların Avrupa satış fiyatlarında bir avantajları yok ve sadece elektrik versiyonları var. Ben aynı fiyata senelerdır pazarda olan ford transıt dururken Maxus macerasına meraktan girmem. Girmek için 15%-20% bir fiyat farkı görmek isterim. Oda Çinden gemiye koymak ile olmuyor. Global de 150.000 calısanı olan bir otomotiv firmasında çalışıyorum.Ikı sene önce Türkiye ye 3.fabrika kuruldu, malesef demem gerek o zaman yapığımız benchmark larda işçilik Çine göre ucuzda ülkede.

Son konu batarya. Bence elektrifikasyonda yeni batarya teknolojisine ihtiyaç var. Lion ile bu iş hem pahalı hem de şarj süreleri uzun. Solid state lerçözüm olabilir, mass production da fiyatlar da düşeceği için. Veya yepyeni bir batarya teknolojisi. Bu sebeple ben Otosan ölçeğinde bir şirketin battaery cell işine bulaşmamasını doğru buluyorum.

şarj süresi, batarya teknolojisi dahil yazınıza katılıyorum.
    elektrikli araç almak istememe nedenlerin başında uzun şarj süresi kısa menzil ve istasyon azlığı öne çıkıyor.

selamlar

5.  Alıntı Originally Posted by Acemi1i Yazıyı Oku
    şarj süresi, batarya teknolojisi dahil yazınıza katılıyorum.
    elektrikli araç almak istememe nedenlerin başında uzun şarj süresi kısa menzil ve istasyon azlığı öne çıkıyor.

selamlar
    Arkadaşlar düşünsenize, elektrikli araçlar hızla çoğalırsa, bunları şarj edecek istasyonlar ve bu istasyonlardaki şarj cihazlarının olduğu alanlar nasıl yetecek, araçlar nereye park edip şarj sırasını gelmesini bekleyecek, bu hakikatten çok büyük problem, özellikle bizim ülkemiz gibi arsa fiyatlarının çok pahalı olduğu ülkelerde bu muazzam bir sorun olacak. Öyle 3-4 tane şarj alanı yeter mi? Gece gelecek akaryakıt zammından etkilenmemek(!) için istasyonlarda bazen sıra oluyor da insan 5-10 dakika beklemekten sıkılıyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,281
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

7. Binek EV'lere yönelik eleştiriler benim gördüğüm ağırlıklı olarak şu şekilde:

1. pil kapasitesi
    2. şarj süresi
    3. şarj istasyonu yaygınlığı
    4. pil değişim maliyetleri

şimdi, pil kapasitesi bence artık bineklerde bile neredeyse çözülmüş durumda. renault aha şu an sipariş verilebilecek megane için 450 km max menzil ve 30 dk hızlı şarj özelliği sunuyor.
    https://www.renault.com.tr/elektrikl...lektrikli.html

şarj süresini dert ederken unutulmaması gereken şey ise şu:
    bu aletleri şarj için illa istasyona gitmek zorunda değiliz.
    garajda, sağda, solda, kahve içerken bile bu araçlar şarj edilebilir. bu da bizi 3. madde, şarj istasyonlarının yaygınlığına getiriyor. bu tarafta eksiklik çok, ama migros'un dahi bu işe girmeye niyetli olduğunu düşünürsek, birkaç seneye bu konuyu konuşmayız diyorum.

kanımca EV'ler için en belirsiz ve ciddi sorun pil değişim maliyetleri. şu anki teknoloji ile üretilen tesla'larda neredeyse araç fiyatı kadar bir pil değişim maliyeti çıkıyor diyorlar. bu da bu araçların ikinci el piyasasını öldürür.

FROTO - Ford Otosan

https://www.linkedin.com/posts/ford-...ium=member_ios

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Burada yapılan paylaşım yazılan bilgi yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Sayfa 395/832 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •