Sayfa 180/388 ÝlkÝlk ... 80130170178179180181182190230280 ... SonSon
Arama sonucu : 3101 madde; 1,433 - 1,440 arasý.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Þ.

En büyük alýcý 2.3 milyon ile bofa,,,,bofa fýrsatý kaçýrmamýþ.
    YORUMLAR TAVSÝYE NÝTELÝÐÝ TAÞIMAYIP YATIRIM DANIÞMANLIÐI KAPSAMINDA DEÐÝLDÝR. YATIRIMCI PROFÝLÝNÝZE UYMAYABÝLÝR.

bu habere göre önemli bir haber gibi.
    fakat cante nin sahibi odaþ deðilmi.odaþ cantenin sahibi ise sahibi 100 100 ise neden bedavadan elindeki bu imtiyazý bu iþtirakine versinki.zaten sahibi odaþ o halde böyle venezuella durumu petrol hikayeside varsa þayet odaþ a daha fazla yaramazmý.ikside gidersede þaþmamak lazým.ikisi arasýndaki anlaþmadan bahsedilmiþ.ben yazmasdým.burada yazanlarýn ifadesidir..faydalý olabilirde...olmayabilirde.her iki hisseyede...ytd

3.  Alýntý Originally Posted by kartalcý53 Yazýyý Oku
    fakat cante nin sahibi odaþ deðilmi.odaþ cantenin sahibi ise sahibi 100 100 ise neden bedavadan elindeki bu imtiyazý bu iþtirakine versinki.zaten sahibi odaþ o halde böyle venezuella durumu petrol hikayeside varsa þayet odaþ a daha fazla yaramazmý.ikside gidersede þaþmamak lazým.ikisi arasýndaki anlaþmadan bahsedilmiþ.ben yazmasdým.burada yazanlarýn ifadesidir..faydalý olabilirde...olmayabilirde.her iki hisseyede...ytd
    Ne demek istediðin net anlatanilseydin belki cevap verebilidik.Anladýðm kadari ile cevap vereyim,KAP haberinde diyorki Venezuella da imtiyaz sahibi olan MULTÝSERVÝCOS TOMLAM CA þirketine %60 ile ortak olunacaktýr.Ayrýca Venezuelladaki tüm iþlemleri Odaþ yürütecek 60 gün sonra hisseler CANTE ye bedelsiz devredilecektir.

Alýntý Originally Posted by kartalcý53 Yazýyý Oku
    Cante yatýrýmcýlarý çok madur oldu,onlarý da sevindirmek amacýyla böyle bir yönteme baþvurmuþ olabilir.Baktýðýmýz zaman cantede tarihi zirve 71.92 iken odas da bu rakam 14.47
    Belki masumane bir bakýþ açýsý ama,bu faktörün de payý olduðunu düþünüyorum.
    Zamanýnda yatýrýmcýlarýndan çok beddua alan,patron,bunlarý telafi etmek isteyebilir.
    Neticede bu dünyada en büyük kar iyilik yapmaktýr.
    YORUMLAR TAVSÝYE NÝTELÝÐÝ TAÞIMAYIP YATIRIM DANIÞMANLIÐI KAPSAMINDA DEÐÝLDÝR. YATIRIMCI PROFÝLÝNÝZE UYMAYABÝLÝR.

Alýntý Originally Posted by Hissedarxd Yazýyý Oku
    Bir sen, bir de o yetim hakký yiyen arsýz hýrsýzlarýn ülkenin kurucusu hakkýndaki felsefesine alenen destek veren meczup.

Yazmak için enerji býrakmadýnýz þu baþlýkta !

Genel kurul toplantý sonucuna kadar yokum. Belki de hiç yazmam, bilmiyorum.

Herkese bol kazançlar...
    bu forumun en kýdemlisi ve bilgesi olarak sizin de yorumunuzu görmek isteriz.
    Paylaþýmlarým asla yatýrým tavsiyesi deðildir. Kendi aklýnýza ve tecrübelerinize göre yatýrýmlarýnýza yön veriniz.

6. Ben de Sn. Kartalcý53 gibi bunun sebebini merak ediyorum...

Burada baþta Sn. Hissedarxd olmak üzere tecrübeli arkadaþlar sýradýþý bir þeyler beklediklerini yazmýþlardý. Ben de kendimce yurtdýþý bir yatýrýmcý ile alakalý bir hisse satýþý ve yenilenebilir enerjiye yatýrým haberi gelebileceðini düþündüðümü paylaþmýþtým. Sadece böyle bir haber tüm bu operasyonu açýklýyor olabilirdi. Ama kýrk fýrýn ekmek yemiþ ermiþ bile Venezuela'da petrol yatýrýmý konusunda açýklama yapýlacaðý gibi ütopik bir olayý tahmin edemezdi...

Odaþ neden bunu kendi yapmadý sorusunun cevabýný er geç öðreneceðiz ama benim ütopik düþüncem þöyle:

Odaþ'ýn halka açýklýk oraný %79'larda. Patron Odaþ'taki Cante hisselerini borsada satarak kendine aldý. Odaþ eli ile Cante'yi borçsuz bir þirket haline getirirken, Cante'de fazladan %15-20 gibi bir paya sahip oldu. Bu operasyon sayesinde Cante'nin bu yatýrýmýndan diðer Odaþ hissedarlarýndan daha büyük bir fayda saðlayacak. Kýsacasý pastanýn tamamýný Odaþ'ýn halka açýk kýsmý ile paylaþmaktansa Cante operasyonu ile bir koyup, beþ alacak...

Aklýma baþka bir açýklama gelmiyor...

Alýntý Originally Posted by kartalcý53 Yazýyý Oku
    Dil aslandýr, yatar eþikte...

7. Büyük bir operasyon olduðu çok belli idi.Yaklaþýk 200 milyon lotu alanýn hesabý da büyüktür. Ancak Venezuella da petrol ve doðalgaz çýkartýlacaðý kimsenin aklýna gelmemiþtir.Benim anladýðým oradaki kamu þirketine %60 ortak olunacak.Açýkcasý hakim ortak konumunda olacak.Çýkartýlan petrol ve doðalgaz dünyaya satýlacak.Bu pilav çok su kaldýrýr.Yapýlan operasyondan nakit akýþý baþladýðýnda vay anasýný diyerek herkes dudaðýný ýsýtabilir.Önümüzdeki günler çok þeye gebe diyorum. YTD

8. Böyle bir operasyon ile karþýlaþtýrabileceðim tek olay Gübre Fabrikalarý. Çýktýkça çýktý, kimse neden çýkýyor anlamadý..

Sn. Hissedarxd, yanlýþ hatýrlamýyorsam þöyle bir tespitte bulundu: Söz konusu alanlardaki kuyular zaten önceden çalýþan ama Amerika'nýn yaptýrýmlarýndan dolayý iþlemez hale gelen kuyular. Bunlarý tekrardan iþletmeye almak görece olarak daha kolay...
    Dil aslandýr, yatar eþikte...

Sayfa 180/388 ÝlkÝlk ... 80130170178179180181182190230280 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •