Sayfa 761/783 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771 ... SonSon
Arama sonucu : 6264 madde; 6,081 - 6,088 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    bu mülakatta en çok ilgimi çeken ve önemsediğim cümle şu oldu:

"......Önce görev ve sorumluluklarım ile oyun alanımın nereye kadar olduğu konusunda Yönetim Kurulu’yla el sıkıştık..........."

Tekfen'in varlık zenginliği, kimi alanladaki mükayeseli avantajnı vb düşününce, bu malzemeden iyi bir ürün (Hakan Göral ve budaki kimi ortakların deyimiyle "helva") çıkacağına "normal koşullarda" kuvvetli bir inancım var..

tahmin ederim; ben de dahil, yatırımcının şüphe duyduğu konu, şirkette yönetsel erkin tesis edilmesidir.. Yani; öyle bir yönetici ki kuvvetli, etkili, tanımlanan sınırlar içinde bağımsız hareket eden, hakim ortakların zırt-pırt kısa devre ile müdahil olmadığı bir iş lideri...

umarım, yukarda söz ettiği "el sıkışma" konusunda masadan kuvvetlenmiş olarak kalkmış olsun ki tüm yatırımcıların (hakim ortaklar da dahil) işine kalıcı bir şekilde yaraycak bir dönüşüm olsun.. eski düzende devam bakımından "tekfende deniz bitmiştir", tekrar bir 300-500 mio USD kaybedecek alanı yoktur..

2.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sayın Maslak makbule geçti geçen internette aramış ama bulamamıştım.
    selamlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,299
    Merhaba Değerli Forumdaşlar,

Sizce Bist100 bu yılı nasıl kapatır?

Size uygun aralığı seçip, oy kullan butonuna bastık mı tamamdır.

Oyumuz memlekete millete hayırlı olsun.

Ayrıca bu başlıkta günlük Bist100 Kapanış tahminlerine katılım hepimize açıktır. Buyrun.:.

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=57694

4. danışman atanması olması gereken bir adımdı..

hayırlı olsun..

5. İstedigin kadar bas tahtacı...

İçeridekilerden biri/birileri emkelin bedellisinden beri kağıdı beklemiş olabilir mi acaba????

6.  Alıntı Originally Posted by balikci2 Yazıyı Oku
    https://www.global-solutions-initiat.../GSS21_TF9.pdf

Bakın başka kimler çalışmış burada
    teşekkürler. verdiğiniz bilgi üzerine, webe de baktım.. CEOluğunu da teklif ettiklerini görüyorum.. umarım seçkin , kaburüstü bir firmadır (aynı zamanda yatırım bankası olduklarını anlıyorum).. KAPtan anladığım kadarıya konu danışmanlıkla sınırlıdır. konu hakkındaki kısıtlı bilgime göre; bu tür yetkilendirmeler kısıtlı süre (6 ay, 8 ay vb) ile oluyor.. hayırlı haberleri de bekliyoruz..

esasında, tkfendeki olası projeler (satınalma, birleşme, stratejik orataklık, kısmı satış, bölünme, finansman vb olası model ve malzeme çok) ve iş büyüklüğü her danışmanı iştahlandıracak hacimde ve çeşitliliktedir. bir yandan, inşaat işini kontamine etmeye (zararsız hacim ve alana çekmeye) çalışıp, sadece karlılıklarından yüksek güvenlikte emin oldukları işlere girişeceklerini tahmin ediyorum (örn. Suudi A.) beyanları da öyle idi.. Suudi A hk Eylül faaliyet raporundan:

"............Suudi Arabistan'dan hem Oil & Gas da hem de üstyapılar için teklif talebi gelmektedir. Asya oyunları için stadyumlar, NEOM şehrinin altyapısı, ve Master Gaz Sistemi için boru hatları bunlar arasındadır...."

.. şimdiye kadar ihale almamalarını bu nedenle olumsuz karşılamıyorum.. yani; daha seçici olacaklarını düşünüyordum..

merakla beklediğim diğer 2 konu:
    1-enerji işi ve burdan üretilecek hidrojeden amonyum üretilmesi konusu
    2-gübre işindeki dikey entegrasyon dönüşümü (bunun marj artışına yol açacağını açıklamışlardı)..

tahmin ederim; danışman, bu konuların etrafında da çalışacaktır.

umarım dedikleri olur..

hisseye yeni girecek, yatırım yapmayı düşünen KYye dikkatli olmalarını ve kendileri incelemeden ve neye yatırım yaptıklarına emin olmadan girmemelerini öneririm.
    Son düzenleme : Maslak1; 11-12-2023 saat: 22:57.

Sayfa 761/783 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •