Sayfa 9/1006 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Viop LVIII

İsveç Sivil Savunma idaresi, büyük bir krizde olacaklara dair yol gösteren bir romanı 16 yaşındaki gençlere gönderdi.
    Romanda uzun süren elektrik kesintilerinden ve Tasarruf bilmeyen bazı gençlerin, son bataryalarını boşa harcamalarından da bahsediyor.
    Geçtiğimiz yıllarda da bu kitaptan gönderilmiş. Güneş patlamaları nedeniyle Dünya'da beklenen elektirik ve internet kesintileri haberleri sonrasında bu roman bazı AB haber kanallarında gündem oldu.
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

2.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    tabi ki çektim

https://www.youtube.com/watch?v=jqQfScoJAg4

4 kere hacca gittim geldim ben
    iyi akşamlar
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    İsveç Sivil Savunma idaresi, büyük bir krizde olacaklara dair yol gösteren bir romanı 16 yaşındaki gençlere gönderdi.
    Romanda uzun süren elektrik kesintilerinden ve Tasarruf bilmeyen bazı gençlerin, son bataryalarını boşa harcamalarından da bahsediyor.
    Geçtiğimiz yıllarda da bu kitaptan gönderilmiş. Güneş patlamaları nedeniyle Dünya'da beklenen elektirik ve internet kesintileri haberleri sonrasında bu roman bazı AB haber kanallarında gündem oldu.
    @The_Mahmut_1

Kıyamet kopuyor arkadaşlar . Dünyanın çekirdeği kaymış . Bu belgelendi . Bunun haber yapılması yasaklandı çünkü panik oluşabilir korkusu var. Kendiniz araştırın göreceksiniz .

https://twitter.com/The_Mahmut_1/sta...92120816398545

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    o karanlık gecelerde,
    sen teselli bulamazsın ne yapsan
    dünya yepisyeni bir dünya olacak
    tekrar bana döner benim olursan
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    @The_Mahmut_1

Kıyamet kopuyor arkadaşlar . Dünyanın çekirdeği kaymış . Bu belgelendi . Bunun haber yapılması yasaklandı çünkü panik oluşabilir korkusu var. Kendiniz araştırın göreceksiniz .

https://twitter.com/The_Mahmut_1/sta...92120816398545
    Dünyanın çivisi çıkmış derlerdi..nihayet gerçek oldu...

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    2026 yılına geriden 2 say. hepi topu 2 yılımız var. kaos korku olur da, eğer terso hoşlarına gitmeyecek hareketlerde bulunmazsak problem çıkmaz. haa ilk kez kendilerini gösterdiklerinde dünyada borsalar , para piyasaları iyi bir çalkalanır. belki de çakılır ? ya da her şey durur ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7. Savunma sanayisinin, son 10 yılda dünyanın dört bir yanına, farklı coğrafyalarda 185 ülkeye 230 çeşit ürün ihraç ettiğini bildiren Görgün, şunları kaydetti:

"Hiç şüphe yok ki bu büyüme, Türk savunma sanayisi ürünlerinin dünya savunma pazarında muteber bir marka haline gelmesinin tezahürüdür. Türkiye'de kilogram başına ihracat tutarı ortalamada 1,57 dolarken, savunma sanayimiz geçtiğimiz yıla oranla kilogram başına ihracat değerini yüzde 14 artırarak 65 doları aşmış ve Türkiye ekonomisine ve dolaylı olarak toplumsal refaha yüksek bir katkı sağlamıştır. Bu noktada sektörümüzün gerçekleştirdiği ihracatın 1,7 milyar dolarını tek başına üstlenen Baykar firmamız özel bir teşekkürü hak ediyor. Geliştirdiği teknolojilerle 'oyun değiştiren' ve bütün dünyanın takdirini toplayan Baykar firmamız, 2003'ten bugüne gelirlerinin yüzde 83'ünü ihracattan elde ediyor ve yüksek teknoloji ihracatıyla ülkemiz ekonomisine önemli bir katkı sağlıyor. Yakalanan başarıda katkısı bulunan vakıf firmalarımızdan özel sektör firmalarımıza, tüm sektör çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu gurur Türkiye'mizin."

Görgün'ün paylaşımına göre, 2023'te en fazla ihracat yapan Türk savunma ve havacılık sanayisi şirketleri ve ihracat miktarları şöyle:

1- Baykar: 1 milyar 766 milyon dolar

2- Türk Havacılık Uzay Sanayii: 864 milyon dolar

3- Makine ve Kimya Endüstrisi: 439 milyon dolar

4- TUSAŞ Motor (TEI): 337 milyon dolar

5- BMC: 255 milyon dolar

6- Roketsan: 161 milyon dolar

7- RAM Dış Ticaret: 160 milyon dolar

8- Pratt & Whitney THY Teknik: 111 milyon dolar

9- ASELSAN: 108 milyon dolar

10- Samsun Yurt Savunma: 104 milyon dolar

Kaynak : Anadolu Ajansı

Sayfa 9/1006 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon