Sayfa 455/833 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555 ... SonSon
Arama sonucu : 6660 madde; 3,633 - 3,640 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Ama bir şeyler oldu Hisse fiyatları düştü .
    O değilde keşke Koç holding büyük bir satın alma yapsa
    2009 da Jaguar fırsatı kaçmıştı
    Porsche alınca Volkswagen kontrol hisseleri de geliyor.
    Türkiye Cumhuriyetinin ikinci yüzyılı böyle dev bir alımla başlasa keşke.
    Sn miami
    Çok telaş ediyorsunuz hisseniz var mı merak ediyorum?
    Şu soruyu soruyorum varsa tedirginseniz satın gitsin değil mi burda neden uyararak vakit harcıyorsunuz ki?
    Ya da cok saygı gösteririm ben.
    Mektupla ceo ve aileyi uyarınız.Memleket namına düşünüyorsanız.

Benim herhangi bir çekincem yok.Olursa da baska sirketlere temettüyü cekerim ilk koydugum ana parayı cıkarmış olurum.
    Her şey olabilir hiçbir sey de olmayabilir.Hayat bir risktir.

2. Ewladım halen martaval okuyorsun, biz senin o ego dediğin şeyi yırtıp atalı 30 sene oldu. Öncesinde her boku biliriz ayaklarında takılırken yüzümüze küreği tersten yedik 2 yıl kendimize gelemeyip bu yola öyle girdik. Şimdi sana uzun uzun anlatacak ne enerjim var ne de umurumda.

Benden sana baba tavsiyesi; Tez zamanda en az 3 kaliteli kurumsal yabancı eşit oranlı ortağı olan rüştünü senin gibilere dahi ispat etmiş lakin nasipsizlikten senin gibilerin anlamadığı bileşik getirinin kayığına bin ve kurtar kendini o hayattan.

Bu lafım sert gelsin ki sana %0,0000000001 ihtimal kendine gelesin.

Hayde bakem şimdi ununu elemiş eleğini asmış, çok şeyi de aşmış ric dedeni daha fazla meşgul etme..Saunayı hazırlatıyorum bugün sauna sonrası soğuk havuz günüm.

Sana bol şanslar, çok ihtiyacın olacak.
    Az insan çok huzur

3. Bu akılları verdiğin kişi 30 senedir bu işin içinde.1998 den sonra mesleğim. Broker sertifikası teorik+pratik ileri düzey eğitim belgesi Spk dan sicil numarası olan lisanslı ve emin ol ki çok efendi biri. Senin yazdıklarından almam gereken olursa alırım rahat ol.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Adamı boş yere yemişiniz vadeye ihtiyacı varmıs;)
    Sepet yapmak mantıklı sepet yapın.

Nakti cok olan ya da eskiden almıs olana koymaz her durumu cevirebilir.
    Sizin fikriniz ne peki?
    Ytd
    Stili sizin gibi olanların 500 USD endeks gördükten sonra bir durum değerlendirmesi yapması lazım.Eğer sepet yapılacaksa da tek hisse FROTO taşıyan biri için sepet zamanı şimdi değil. Bunu FROTO piyasa üstü bir getiri yaptığında düşünmek lazım. Mesela Temmuz 2023 gibi düşünülebilirdi şimdi değil.

Ben tüm piyasa için olumluyum.Düşüşleri hep alım fırsatı olarak görüyorum 8150 geçerse endeks daha olumlu olurum.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    froto da yatırım stratejisi kesinlikle bileşik getiri üstüne olmalı..temel seviyede teknik ve temel analiz bilen biri evli olsun,çoluk çocuklu olsun,hanımı da çalışıyor olsun ve bugün yatırıma başlasın,hatta ikisi de memur olsun..genel froto yatırımcısının ekonomik olarak en standart kesimi..
    bugün yatırıma başlasın..sermayenin %60 ı froto da,uzun uzun vade..her ay maaşların %5 i min düzenli alım..geri kalan %40 ile kısa -uzun vade trade..alınan kar ın hepsi froto ya 0 maliyet lot artışı..o %40 trade için ayrılan sermaye ile senede 5 kere %10 yapsın ki yapar,sermaye sin yarısından fazla foto su artar(%40 ının)..
    temettüleri alsın yesin..o paraya dokunsun,bereketini alsın,ben öyle yapıyorum..2 sene sonra baksın....
    benim öyle bir pilot ailem var ,2022 den beri bu modeli uyguladığımız..karı koca memur ve 4 yaşında çocukları var..gayet iyi gidiyor..nacizane; froto da en en iyi strateji budur
    Gürsel hocam sermayesinin % 40 ile trade dediğiniz FROTO'da mı yoksa başka hisseler veya finansal araçlarda mı ya da karma bir yöntem mi ?
    Bu kısmını anlayamadım.

6.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Sn miami
    Çok telaş ediyorsunuz hisseniz var mı merak ediyorum?
    Şu soruyu soruyorum varsa tedirginseniz satın gitsin değil mi burda neden uyararak vakit harcıyorsunuz ki?
    Ya da cok saygı gösteririm ben.
    Mektupla ceo ve aileyi uyarınız.Memleket namına düşünüyorsanız.

Benim herhangi bir çekincem yok.Olursa da baska sirketlere temettüyü cekerim ilk koydugum ana parayı cıkarmış olurum.
    Her şey olabilir hiçbir sey de olmayabilir.Hayat bir risktir.
    Telaş yaptığımı nerden çıkarttınız?

Değer yatırımcısı olarak tüm sektörleri takip ediyorum

Turkcelldeki pozisyonum nedeni ile dolaylı olarak Togg ortağıyım da.

Türkiye'nin acilen batarya teknoloji ile ilgili karar alması gerekiyor.

Ford , Stellantis gibi global ölçekte ortaklıklari olan Koç holding bu konuda en doğru kararı verecek Türk şirketi olabilir.

Bu sebeplerle, Froto ve Toaso takip etmek zaman kaybı olmaz

7.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Sorma abi.
    Gevezelik ettim kusura bakmayın.
    Ama dua ederken diyorum Allahım keşke cok zengin olsaydım global çapta neler yapardım neler.Tarihe gececek işler yapardım.
    Bu memleketin cok calısmaya ihtiyacı var.
    Kütüphaneler acardım üniversiteler acardım ülkeme daha faydalı olurdum.
    Amazonun sahibine bakıyosun metrelerce uzunlukta yat alıyor ulan o parayla neler yapılır neler ufak yata binsen sanki denize acılmıcaksın.
    Zenginin tembeline, lüks harcamasına ayar oluyorum;)
    Syg
    Estagfurullah, şurada konuşup fikir alış-verişi yapıyoruz.

Syg

8.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Bir 30 senen daha varsa yaparsın....... Sen daha takma bakalım beni ne tecrübeler edineceksin......

Günün birinde ben buraya gelip bu piyasanın işi bitti diye yazdığımda biriktirmene devam etmezsen hatrım kalır. Sonra bakarsın öncesine benziyor mu?

Bak ben sana bir anımı anlatayım. Bende böyle senin gibi çok bilen bir Müdür vardı. 2000 yıllar önceki 20 yıla bakıp VESTL-TÜPRŞ-MGROS şirketin portföyünü bunlara yatırdı. O koltukta 6. ayı göremedi.

Ben alışkınım senin gibi abilere sıkıntı yapma. Egonu biraz olsun törpüle bu iş bu kadar ego kaldırmaz.
    Aslında o müdür madalya takılacak adammış, çünkü haklı çıkmış, 2000 den bu yana 24 yıllık mgros, tuprş hesabı yapmaya gerek var mı?

Sizin tarzınız ki sektörün sevdiği bol alışverişli müşterilere daha çabuk kazanç getirip onları cezbedici daha dinamik değişkenken sabirla daha az stresle uzun vadeli bileşik getiri kollayan da var. İkisi de yuzde yuz dogru diyemeyiz mesela ben agirlikli biriktiriyorum ama portfoyu dinamik degisen fon da tutuyorum o an ruzgari arkasina alan sektor kagitlarindan da al sat yapiyorum.

Bir de ogluma her ay basi fiyatina bakmadan sabit alim yaptigim ayri bir portfoy var.

Sayfa 455/833 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •