Sayfa 767/819 İlkİlk ... 267667717757765766767768769777817 ... SonSon
Arama sonucu : 6551 madde; 6,129 - 6,136 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. SASANIN VİZYONU

SASA, Türkiye'nin ilk ve en büyük polyester & polimer üreticisi,

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin lideri olarak; Sürdürülebilir

büyüme bakış açısıyla Türkiye'yi dünyanın en büyük ilk üç polyester

üreticisinden biri haline getirmeyi, petrokimya yatırımları ile birlikte

küresel ölçekte önde gelen oyunculardan biri olmayı hedeflemektedir.

SASANIN MİSYONU

Sürdürülebilir büyümeyi sağlamak

Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, müşterilerimiz, pay sahiplerimiz ve toplumumuz

başta olmak üzere tüm paydaşlarımız için değer yaratmak

Bu değeri kurumsal ve toplumsal sorumluluk ilkeleri doğrultusunda bütün paydaşlarımız

ile adil biçimde paylaşmak, Yenilikçilik ruhunu koruyarak kendimizi sürekli geliştirmektir.

https://www.sasa.com.tr/kurumsal/kur...isyon-degerler
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

2. PTA tesisinin yardımcı ünitelerinden Yangın Suyu Sistemi, Eylül 2023

itibarıyla tamamlanmıştır. Soğutma Kulesi, Hava Ünitesi ile Azot Üretim

ve Sıvı Depolama Ünitesi, Ekim 2023 itibarıyla tamamlanmıştır.

Tamamlanan ünitelere ait videolar linkte mevcut

https://www.sasa.com.tr/pta-yatirimi

3. PTA tesisinin devreye girmesi ile birlikte

Üretim sırasında ekzotermik reaksiyonla ortaya çıkan

atık gazdan (off-gaz) faydalanarak tesisin ihtiyacı olan

1.360.785 GJ elektrik üretilecektir. Tesisin tüm elektrik ihtiyacı

bu şekilde dışa bağımlı kalmadan kendi sistemleri ile karşılanmış olacaktır.

4.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    Hep birlikte törenle kestirelim ortak
    patron saolasun hepimiznikini kestirip attı

5.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    pta tesislerinin 4 ünitesini şirket tamamlamış... kendi internet sitesinde açıklamışlar... geriye kaç ünite kaldı bilmiyorum. pta tesisleri devreye girdiğinde inşallah bilançoda olumlu bir tablo görürüz...
    pta tesisi sasanin belkide en onemli fabrikasi cunku , sasanin sahip oldugu elyaf, polyester, iplik, pet cips gibi fabrikalarinin tamaminin hammaddesi pta urunudur , simdiye kadar Cin den satin aldigi ,yani kar marji odeyerek satin aldigi pta yi kendi urettiginde tum bu fabrikalarin yazmis oldugu kar marji tamamen degisecek , bu yuzden bu pta fabrikasi sasanin en stratejik fabrikasi olacak , 2024 yilinin martinda planlandigi gibi ilk faz calismasi gerceklestirilirse ,2024 bilancolarini kismen etki edecektir ama asil etkisi tam performans ile calistigi 2025 yilinin bilancosunda 12 aylik etkisi ile gormus olacagiz insallah

6. Şirketin 2022'deki ihracatı 500 milyon dolar iken, pta tesislerinin devreye girmesi ile tahmini olarak ihracat 1 milyar doların üstüne çıkacak ki bu hakikaten ülke ekonomisi için çok büyük bir katkı. Üstelik polyester üretiminde kullanılan hammadde ithalatı da sıfıra düşerek şirket kendisi üretecek. Çok ciddi yatırımlara imza atan sasa'yı kutluyorum. Sasa tam bir uzun vade hissesi. Kısa vadeli düşünenler sasa'da zarar edebilir. Düşüncelerim kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Sadece kendime ait düşünce ve yargılarımdır. Saygılar
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

7.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Dev milyarlık yatırımları ile gündem olan sasa'ya

aylardır adeta batak şirketmiş gibi algı yaratanları

şirketin de talebiyle SPK elbet inceleyecektir. Bu algıyı

yaratanların yaptıkları işlemlerde ortaya dökülür
    Gerçekten her mecrada sasa ya haksız saldırılar var. Benim anladığım kadarıyla şirket; çok büyük mali kaynak gerektiren yatırımları altından kalkılamaz borçlara girmeden yapma ve bitirme gayreti içinde. Bu da hisseyi ve yatırımcıyı 1 senedir karamsarlığa itti.

Ama 2025'ten itibaren sasa ülkemizin en büyük ihracatçıları arasında yer aldığında, bu zorlu günler unutulacak, herkes alkış tutmak için sıraya girecek. Şu anda herkes karalama yolunu seçmiş, günlük ve saatlik para kazanma hırsı ile şirkete saydıran saydırana.

Şirketin bu tip söylentilere en güzel cevap şekli ise bir an önce yatırımlarını tamamlayıp tam kapasite ile üretime geçmesi ve çabalarını bilançoya yansıtması olacaktır.

Sasa hissesi özellikle VİOP piyasasında short pozisyonuna çok müsait hale geldi. Bunu herkes biliyor. Bir yıldır hisse düşerken para kazanan insanlar var. Yatırım halindeki şirket hissesinde bunlar normal. Şayet sasa'da short pozisyonu açıp bu forumda tuhaf şeyler yazan olursa ben de bunu çok yadırgarım ve ayıplarım. X sayfası ise zaten çığrından çıkmış, ne ahlak kalmış ne edep kalmış.

Sasa PTA tesislerini devreye soktuğunda, çin ve kore'den hammadde ithalatımız sıfıra düşecek. Üretim maliyetleri düşecek ve müthiş bir rekabet gücüne ulaşacak. O gün geldiğinde, sasa'nın nasıl bir aşama kaydettiği konusundaki 3-5 senelik hikayelerimizi sık sık paylaşacağız. Saygılarımla
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

8. [QUOTE=karayel09;6673830]Şirketin 2022'deki ihracatı 500 milyon dolar iken, pta tesislerinin devreye girmesi ile tahmini olarak ihracat 1 milyar doların üstüne çıkacak ki bu hakikaten ülke ekonomisi için çok büyük bir katkı. Üstelik polyester üretiminde kullanılan hammadde ithalatı da sıfıra düşerek şirket kendisi üretecek. Çok ciddi yatırımlara imza atan sasa'yı kutluyorum. Sasa tam bir uzun vade hissesi. Kısa vadeli düşünenler sasa'da zarar edebilir. Düşüncelerim kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Sadece kendime ait düşünce ve yargılarımdır. Saygılar[/QUOTE

kredi derecelendirme kuruluslari tarafindan ulkelere verilen kredi notunu etkileyen en buyuk unsurlardan biri Cari Acik konusudur , maalesef tc nin kredi notunun dusuk gosterilmesinin en buyuk ana sebebi cari acigimizin yuksek olmasidir , ithalat oraninin ihracata gore fazla vermesi yani .... iktidardaki devlet bunun bilincinde bu yuzdende cari acigi dusurebilmek icin ellerinden gelen her seyi yapiyorlar , erdemoglu bizzat giderek cumhurbaskaniyla gorusup ithalati dusurerek ihracatimizi yukseltmemizde rol oynayacak sasa sirketine tesvik istemesini cumhurbaskani bigun kursuden dillendirmisti isim vermeden bi isadami bana gelip bunu gerceklestirmek istiyorum diye devletten destek istedi dedi ve devlet olarak bu tur destekleri tum isadamlarimiza verecegiz demisti ayni gun sasadanda aciklama yapilmisti tesvik icin devlet ile gorusmeler yapildi diye ,halen aklimda ogunku haberler.... 1 milyar dolar hic ama hic kucumsenecek bi rakam degil ,ciddi bi pay , heleki cift tarafli dusunmen gerekiyor cunku hem ithalat yapmayacaksin , ithalat meblagin azalicak hemde ihracat yaparak ihracati yukselteceksin , yani cift tarafli makas calisiyor , 1 milyar dolarlik bi islem demek 2 milyardolarlik bi etki yaratacak demektir !! bu yuzdende devletten en fazla devlet tesvik kredisi alan sirket oldu sasa , sasanin sadece kendisine degil ulkeye bi katma deger vergisi var bunun farkinda olmak lazim , sasadan 1 milyar dolar baykar teknolojiden iha siha ihracati ile 1 milyar dolar boyle boyle bizim cari acik kapanacak , basarili sirketlerin hem ulkeye ve millete faydasi oldugu tartisilmaz , aklima geldi baykar bu yil 1 milyar dolar ihracat yapmis , seneye 2 ye katlayacaktir muhakkak ..... sadece kendi menfaatlerimizi dusunmek yerine sasa sirketinin ulkeye verdigi katma degeride gormek lazim diye dusunuyorum

Sayfa 767/819 İlkİlk ... 267667717757765766767768769777817 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •