Sayfa 25/52 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
Arama sonucu : 416 madde; 193 - 200 arası.

Konu: GOODY - Goodyear

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    goodyear= satış adedi (1000), 3 aylık gidişat...
    ................................2021............., ,,,,,,2022.....................2023
    yenileme kanalı=577-503-724-734...809-822-848-718....891-905-925
    ihracat............=938-926-832-828....857-788-838-631....806-588-722
    orjinal ekipman=436-326-377-404....405-388-389-469....411-384-395

--son tükeciden gelen talep giderek belirgin artmakta; bu çok iyi bir gösterge...
    2021 de kuvvetli olan ihracat, 2022 ve 2023 de azalmış (sektörün genelinde de var)
    orjinal ekipman da kayda değer değişiklik yok (ortalama; aylık 400 bin civarında)

2. Ft2 sürekli burada yazılarını görüyorum, beklentin çok yüksek belli. Ben de aynı yüksek beklenti ile geçen sene almıştım ama gördüm ki manda zihniyetine örnek ver desen bu şirketin icraatlarını gösteririm. Yönetimde iyi niyet görmediğimden ben çıktım sana da sabırlar dilerim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    Ft2 sürekli burada yazılarını görüyorum, beklentin çok yüksek belli. Ben de aynı yüksek beklenti ile geçen sene almıştım ama gördüm ki manda zihniyetine örnek ver desen bu şirketin icraatlarını gösteririm. Yönetimde iyi niyet görmediğimden ben çıktım sana da sabırlar dilerim.

--her şeyin bir sonu vardır...bıktırmanın da...bu zihniyetlerinde bir maliyetleri var...

4.  Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    Ft2 sürekli burada yazılarını görüyorum, beklentin çok yüksek belli. Ben de aynı yüksek beklenti ile geçen sene almıştım ama gördüm ki manda zihniyetine örnek ver desen bu şirketin icraatlarını gösteririm. Yönetimde iyi niyet görmediğimden ben çıktım sana da sabırlar dilerim.

İşi gücü senaryo yazıp yazdığı senaryolara başkalarının inanmasını ummak. Sübjektif ve senarist bir kişilik. Beni tanımadan hakkımda sırf kendini haklı konumda göstermek için senaryolar türetmesini de ayrıca keyifle okuyorum.

Lakin senaryolarına rakamları da uydurmaya çalıştığında cidden komik oluyor. Bunu biraz azaltırsa tiyatrosu biraz daha çekici olabilir.

Çok değişik bir karakter, bizler ''cahiller'' olarak allame-i cihan ft2 beyi ilgiyle takip ediyoruz.
    Az insan çok huzur

--bir şirket, finansalların gösteriminde sürekli değişiklikler yapıyor ve bazı kalemlerin gösterilmesini kısıtlıyor, hele ara dönemlerde gelir tablosunun ayrıntılı verilmesinden kaçınıyorsa; ayrıca ve en önemlisi, bilanço ve gelir-gider tablosu ile nakit akış tablosu arasında çok anlamlı farklılıklar var ise
    orada bir şeyler dönüyordur...Çünkü, SPK ya verilen bilançoların maliye yönünden esamesi okunmaz...SPK de son 10-15 yıldır bu tür konuların üzerine nedense gitmiyor...

--bu gösterim-daha doğrusu gösterilmeme durumu ne amaçla yapılır?...bu soruya vereceğiniz cevaba göre yatırım yaparsınız ya da yapmazsınız...bütün mesele bu...

--cahillerin bunu anlaması için 40 fırın daha okuması lazım...

--OSD aylık (dolayısiyle yıllık) raporu bugün yayınlanmış;

--iç ve dış lastik ihracatı son 3 ayda yaklaşık 372 milyon dolar; geçen sene 406 milyon dolar; geçen yıla (4 çeyreğe) göre %9.1; önceki döneme (3. çeyreğe) göre ise %21 düşüş var...

--Almanya'da FULDA da üretim kısıtlaması ve polanya fabrikasındaki yangın nedeniyle goody sektörden daha az etkilenmiş olabilir...
    --goody nin ihracat geçen yıl son çeyrekte çok sert düşmüş (bir önceki çeyreğe göre %33).. bu sene ihracatın geçen yıldan daha iyi olacağını düşünüyorum...

--geçen sene hem ihracat, hem de yenileme kanalında satılan ürün sayısı çok keskin düşmüş; 2023 1 çeyrekte çok sert yükselmiş; bazen şirketler değişik sebeplerden dolayı mevcut dönem gelirlerini gelecek döneme kaydırdıklarını bir kaç yerde okumuştum. Acaba goody de de2022/4. çeyrek gelirlerinin bir kısmı sonraki döneme mi aktarıldı??...
    Son düzenleme : ft-2; 15-01-2024 saat: 20:52.

--BOFA son 3 gündür alım yönünde (son iki günü 1. ve 2 sırada); dün daha önce pek görülmeyen BULLS ( MEKSA) 200 bin lotun üzerinde alım yaparak ilk sırayı almış; alımların devamı gelir ise, 2.22 ler kısa sürede görülebilir...2.22 nin üzerinde kalabilirse yeni bir trend başlayabilir...

--2024 zor yıl olacak, GOODY, avrupadaki yeni yapılandırmadan olumlu etkilenecek olması, ana şirketin karlılık için yeni stratejiler geliştirmesi, endeksi ve rakibine göre çok ucuz, takasının nispeten toplu ve dolaşımdaki hisse oranının düşük, enflasyon muhasebesinden olumlu etkilenecek olması nedenleriyle önümüzdeki süreçte iyi yerlere geleceğini düşünüyor ve temenni ediyorum..

--yazılar kendimedir.

8. Otomotiv de iç piyasa ve ihracat satışları faizlerin artması ile düşecek denilmesine rağmen gücünü koruyor. Bu da OE kanalını güçlü kılıyor. Buna ilaveten yenileme kanalı en güçlü kas olarak OE satışlarından çok daha iyi ve artan performans ile devam ediyor. Goody de durum nedir vakıf değilim ancak Japon da durum böyle.

Japon'un ihracat oranı %33 iken Goddy'nin %40

Her şeyden bağımsız faaliyet bazlı konuşuyoruz, çokta karamsar olmamalısınız gibi.
    Az insan çok huzur

Sayfa 25/52 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •