Sayfa 143/180 İlkİlk ... 4393133141142143144145153 ... SonSon
Arama sonucu : 1437 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

Aylık takasta yabancılar alım tarafında yatırım fonları satım tarafında yatırım fonları payı % 8,20 ciddi malı var.Yabancı payı Cıtıbank %6 tahminim yabancı oranı artmaya devam ederse yeni zirveler görülecektir ytd.Kaynak İş cep.

İş yatırım sayfasından baktım farklı kaynak yabancı oranı %7,08 geçmiş tarihlere baktım anadolu sigortada belirleyici olacak olan yabancı yatırımcı payı olacaktır ytd.sadece tahmin diyelim 3 ay sonra belli olur yanılıp yanılmadığım.

Neyse haftayı iyi kapattı fakat kaderinde hep ucuz olacaksın anadolu sigorta aynı ismen gibi kaderlerinizi yaşıyorsunuz.
    Kilidi kırarsa yabancılar kıracak kısmet ytd.

4. Anlamadigim Anadolu ve Turkiye sigorta gerek mevcut 9 .ay bilancolari gerek 12.ay beklentileri Faizlerin en az 4/5 ay daha yuksek seyredecegi( ki hersey yolunda giderse) artan police prim bedelleri gozonune alindiginda bu fiyatlar ucuz geliyor ama direncleri gecemiyor.100/150 lik kagitlardan ne eksikleri var? Enflasyon muhasebeside olmadigina gore bir hafta 10 gune kadar bilanco beklenebilir...

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Maile cvp geldimi acaba?
     Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Yine SEDDK'dan değişiklik haberi geldi. Muallak tazminatlar için indirgeme oranı %35 olmuş. Eskiden %28 idi. Şirkete mail attım umarım doyurucu cevap verirler. Bilançolar için olumlu mu anlayamadım. Anladığım kadarıyla, bugüne indirgeme oranı yüksek olacağı için Sermaye Yeterlilik Oranı nı yükseltir. Bu da daha fazla temettü demek. Şirketten mail gelirse buraya yazarım. Ayrıca bilanço tarihini de sordum. Büyük ihtimal "ileri zamanda açıklanacaktır" tarzı cevap gelecek

https://www.seddk.gov.tr/upload/2024...li_genelge.pdf
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. merhaba, sektörde çalışan ve aynı zamanda ansgr'de yatırımı olan biriyim. seddk'nın yayınladığı muallak tazminat karşılığı (mtk) genelgesindeki değişiklik sektörü olumlu etkileyecektir. çünkü şirketler mevcut dönem sonu muallaklarına ibnr dediğimiz gerçekleşen fakat raporlanmamış karşılıkları da ekleyerek (yeterlilik açısından önemli bir kalem ibnr) toplam muallağı hesaplar. özellikle de kara araçları sorumluluk ve genel sorumluluk branşları uzun kuyruklu olduğu için (bu şu anlama geliyor, ilgili branşlarda zaman aşımları süresi fazla olduğundan -kısacası uzun kuyruklu- bugün kesilen bir poliçe vadesi içinde hasara uğramışsa 6-7 yıl sonra sana talebi gelebilir) ibnr yükü diğer branşlara göre her zaman fazla olur.

kısaca özetlemem gerekirse ibnr hesaplanırkenki iskonto oranı %35'e yükseltildi. bu şirketlerin mevcut ibnr yükünü biraz olsun hafifletecek olup hem hasar prim oranı hesabına dolayısıyla da teknik kar-zarar hesabına olumlu yansayacaktır.

umarım basit bir şekilde açıklayabilmişimdir.

7. Hocam en doyurucu cevap bu oldu çok teşekkürler

Alıntı Originally Posted by tml Yazıyı Oku
    merhaba, sektörde çalışan ve aynı zamanda ansgr'de yatırımı olan biriyim. seddk'nın yayınladığı muallak tazminat karşılığı (mtk) genelgesindeki değişiklik sektörü olumlu etkileyecektir. çünkü şirketler mevcut dönem sonu muallaklarına ibnr dediğimiz gerçekleşen fakat raporlanmamış karşılıkları da ekleyerek (yeterlilik açısından önemli bir kalem ibnr) toplam muallağı hesaplar. özellikle de kara araçları sorumluluk ve genel sorumluluk branşları uzun kuyruklu olduğu için (bu şu anlama geliyor, ilgili branşlarda zaman aşımları süresi fazla olduğundan -kısacası uzun kuyruklu- bugün kesilen bir poliçe vadesi içinde hasara uğramışsa 6-7 yıl sonra sana talebi gelebilir) ibnr yükü diğer branşlara göre her zaman fazla olur.

kısaca özetlemem gerekirse ibnr hesaplanırkenki iskonto oranı %35'e yükseltildi. bu şirketlerin mevcut ibnr yükünü biraz olsun hafifletecek olup hem hasar prim oranı hesabına dolayısıyla da teknik kar-zarar hesabına olumlu yansayacaktır.

umarım basit bir şekilde açıklayabilmişimdir.

8. Maalesef, yanıtladıklarında buraya yazacağım

Alıntı Originally Posted by Wallstreetkartalı Yazıyı Oku
    Maile cvp geldimi acaba?

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 143/180 İlkİlk ... 4393133141142143144145153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •