Sayfa 280/571 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380 ... SonSon
Arama sonucu : 4567 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Paranın ne tarafa aktığını kontrol ettiğim diğer bir veriyi de sizinle paylaşmak istiyorum.

Bu sene haftalık olarak bunu aşağıda görebilirsiniz.
    Rakamlar Milyona bölünmüş halde.

2. Para Piyasası Fonları / Dolar Analizleri

24 Ocak 2024 - 22 Aralık 2023 arası takip ettiğim bazı para piyasası fonlarının ve doların 33 günlük vadeli mevduat faiz eşleniği

Para Piyasası Fonları
    BGP 46.26%

Dolar (T.C.M.B. saat 11:00 kurlarına göre)
    USDTL 43.36%

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,845

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Mesela AFT veya YAY yerine neden CPU?

Çünkü CPU da hem %0 stopaj avantajı, hem de %2 yönetim ücreti. Akıllı olun. Her zaman alternatifler vardır. Yönetim ücreti düşük olanı tercih edin. Kuş konduruyorlarsa o ayrı. AFT ve YAY yüksek yönetim ücreti alıyorlarsa arayın şikayet edin ve CPU ya geçiyorum diyin. Bakalım ne tepki verecekler?

Hiç kimse müşteriden büyük değildir. Son sözü her zaman akıllı müşteri söyler.

AFT ve YAY milleti kazıklıyormuş. CPU geldi %2 yönetim ücreti ile mertlik bozuldu. Umarım fon alıcıları bilinçli olup daha düşük yönetim ücreti için portföy yönetim şirketlerine baskı yaparlar. Bizdeki kadar yüksek yönetim ücreti dünyada nerede vardır merak ediyorum.

Eğer fon benchmark hedefinin üstünde net getiri vermiyorsa yüksek yönetim ücretini hak etmiyordur. Hakkınızı her zaman arayın. Fonlarran düşük yönetim ücreti talep edin.

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    AFT ve YAY milleti kazıklıyormuş. CPU geldi %2 yönetim ücreti ile mertlik bozuldu. Umarım fon alıcıları bilinçli olup daha düşük yönetim ücreti için portföy yönetim şirketlerine baskı yaparlar. Bizdeki kadar yüksek yönetim ücreti dünyada nerede vardır merak ediyorum.
    Eğer fon benchmark hedefinin üstünde net getiri vermiyorsa yüksek yönetim ücretini hak etmiyordur. Hakkınızı her zaman arayın. Fonlarran düşük yönetim ücreti talep edin.
    CPU kendi bilgi formuna göre %10 stopaja tabi, bu yüzden 0 stopaj bilgisi hatalı.

https://www.aktifportfoy.com.tr/asse...ilgi-formu.pdf

İkincisi fon katılım fonuyum diyor, icazet belgem var diyor, yani öle her teknoloji firmasını alamaz fona, yabancı tarafta katılım esasına uygun faizsiz iş gören şirketi nereden bulacak merak ettim.

Ama AFT'ye göre 0.9 az yönetim ücreti var.

Ayrıca alım emrini girince aktifin kira sertifikası fonunda değerlendiririm paranızı diyor, bu da iyi çünkü çoğu katılım fonu alımında para ilk gün boşta bırakılıyor.

1 yılını doldursun düşünülebilir, umarım iyi bir seçenek olur.

Bu arada YAY'ın yönetim ücretinin de maaşallahı varmış.

6. rık +0,264
    rpd +0,471

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    CPU kendi bilgi formuna göre %10 stopaja tabi, bu yüzden 0 stopaj bilgisi hatalı.

https://www.aktifportfoy.com.tr/asse...ilgi-formu.pdf

İkincisi fon katılım fonuyum diyor, icazet belgem var diyor, yani öle her teknoloji firmasını alamaz fona, yabancı tarafta katılım esasına uygun faizsiz iş gören şirketi nereden bulacak merak ettim.

Ama AFT'ye göre 0.9 az yönetim ücreti var.

Ayrıca alım emrini girince aktifin kira sertifikası fonunda değerlendiririm paranızı diyor, bu da iyi çünkü çoğu katılım fonu alımında para ilk gün boşta bırakılıyor.

1 yılını doldursun düşünülebilir, umarım iyi bir seçenek olur.

Bu arada YAY'ın yönetim ücretinin de maaşallahı varmış.
    Bunları almışlar yabancı aralık dağılımı faizsize uyuyormuş bu şirketler demek ki.

Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

8. bana da aktiften gelen mesajda 0 stopaj yazıyor..

Sayfa 280/571 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •