Sayfa 299/571 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399 ... SonSon
Arama sonucu : 4567 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=DPI

DPI fonun grafiği tam bir merdiven dedigimiz arbitraj grafiği.

Hisse alırken aynı anda viopta aldığı hisseden short açmış.

Beklemiş, spotla vadeli arasındaki fark azalınca pozisyonları kapatıp kar yazmış.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HDA

HDA fonun grafiği ise farklı. Neredeyse pürüzsüz bir şekilde PPF fonlar gibi sürekli yükseliş var.

Bir şeyleri kesinlikle farklı yapıyor.
    Sanırım serbest fon olduğu için izahanemesini farklı yapmış, aynı işi yapıp sadece 30 gün fiyat açıklamıyor. Ay sonunda kar gerçekleşince fiyat açıklıyor.

2. Nereye el atsam kurutuyorum !! HDA dediler inceledim '' ula sen neden bunu göremedin '' diyerek el attım. Tam 1 haftada belini düzeltemedi.

CPU dediniz, Aktifinmiş... çekinerek accık ucundan alayım dedim , ertesi gün %1 anaparadan ısırdı kopardı. Borsa güya yükseliyor ve bu fonlarda borsadan nasipleniyor.

Benim anladığım; parasını kendi değerlendiremeyenlerin ( esnaf kafası olmayan) çarpılması amaçlı , işsiz kalan iktisat mezunlarına ekmek kapısı açmak için portföy şirketleri kurulmuş ve abidik gubidik işlerle vatandaştan adeta aidat alır gibi geçiniyorlar. Tıpkı , bina-site yöneticilik şirketleri, temizlik - güvenlik şirketleri vb.

Sözün özü, vatandaş birbirini besliyor.

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Nereye el atsam kurutuyorum !! HDA dediler inceledim '' ula sen neden bunu göremedin '' diyerek el attım. Tam 1 haftada belini düzeltemedi.

CPU dediniz, Aktifinmiş... çekinerek accık ucundan alayım dedim , ertesi gün %1 anaparadan ısırdı kopardı. Borsa güya yükseliyor ve bu fonlarda borsadan nasipleniyor.

Benim anladığım; parasını kendi değerlendiremeyenlerin ( esnaf kafası olmayan) çarpılması amaçlı , işsiz kalan iktisat mezunlarına ekmek kapısı açmak için portföy şirketleri kurulmuş ve abidik gubidik işlerle vatandaştan adeta aidat alır gibi geçiniyorlar. Tıpkı , bina-site yöneticilik şirketleri, temizlik - güvenlik şirketleri vb.

Sözün özü, vatandaş birbirini besliyor.
    PPF veya Direk borsa fonları alacaksın ; yok HDA yok bilmem ne a.q...Bu HDA ilk çıktığında aldım birkaç gün kar verip sonra a.q..unca bende salladım gitti...

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amarikan borsalarına after market ciddi satış geldi. Yarın biberli olacak. Düşüş trendi başladı ise yarın belli olur.
    Düşüşler alım fırsatıdır. Seçim üzeri batık ekonomide pembe tablo çizecekler.
    Göz boyama işleri..Ayriyeten bu sene borsa yılı onu da şimdiden söyleyeyim. Tek engel dünkü olaydan sonra 30 milletvekili istifası ile sine-i millete dönülmesidir. Keşke yapsalar tüm varlığımı kaybedeciğimi bilsem bile isterim. Ülkede hukuk oldu guguk..

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Akportföy fonu dönüştürmüş. Yönetim ücreti %2 den %3.65 olmuş. Halka ırz olacak dönüşerek.

AK PORTFÖY BIST TEMETTÜ 25 ENDEKSİ HİSSE SENEDİ (TL) FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    ALC
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1240772

kardan alıyor değil mi..

6.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    kardan alıyor değil mi..

Fonun tamamından alınıyor. Kardan değil. Fonun brütünden.

9-Fon Yönetim Ücreti Nedir? Fonun yönetimi karşılığında ödenen ücrettir. Fon yönetim ücreti her gün için fon toplam değerinin belirli bir oranı olarak hesaplanmaktadır ve aylık olarak fonun içinden tahsil edilmektedir. Fon yönetim ücreti oranlarına fon izahnamelerinde yer verilmektedir.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Düşüşler alım fırsatıdır. Seçim üzeri batık ekonomide pembe tablo çizecekler.
    Göz boyama işleri..Ayriyeten bu sene borsa yılı onu da şimdiden söyleyeyim. Tek engel dünkü olaydan sonra 30 milletvekili istifası ile sine-i millete dönülmesidir. Keşke yapsalar tüm varlığımı kaybedeciğimi bilsem bile isterim. Ülkede hukuk oldu guguk..
    aynen katılıyorum. hatta daha ileri gideyim, yarın %50 bist ve %50 nasdaq alım girenler kısa vadede güzel kar yazmazsa, şahsen benim için büyük süpriz olur. faiz indirimleri kapıda. şimdi para kazanma zamanı egzotik fonlarla fantezi yapma zamanı değil. onu bist 12k olunca denersiniz yok arbitraj, yok temettü ödeyen, yok dengesiz agresif: ))

8. Bakalım şimşek bize ne çakacak.

https://www.birgun.net/haber/mehmet-...tecegiz-502923

Verginin tabanını büyüteceğiz. Yani şu anda verginin hakkıyla alınmadığı alanlarda çaba göstereceğiz. Şu anda harıl harıl çalışmalar var.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 299/571 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •