Sayfa 260/1015 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: Viop LIX

1.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    Pdd 0,31 pddd 0,69, Pddd 0.85, pddd 1.00
    ve....pddd 1.02
    oyun burda bitmez, buda kenarda bulunsun
    .......
    ..

Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Hahhahahahha

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    https://twitter.com/haskologlu/statu...29179955654971

neresi yanlış? neresi komik? herkes piyasa gurusu olmuş alüminyum.

Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    en az 5-6 kez batınca palanın oyunu çözüyorsun
    Bugün kötü bir gündü maalesef... Şükür öğlenden SONRA düzeltildi.... aracı kuruma çalıtım ...normal bazen burunumuz sürtünerek olgunlaşma olmalıdır....

F-16 satışı itiraz süresi 10 Şubat'ta dolacak....
    Bu demek oluyor ki ayak sürtecek ... pazartesi sert hareketler olacak....hatta yarın bile başlayabilir....
    Buda burda not olarak kalsın...

5. Dayucuğum sizin hatanız yükselen trendde her hareketi yakalama isteğinden ötürü acele davranıyorsunuz, sabahın köründe piyasa açılır açılmaz ordan şort burdan lönk derken komisyon artı zarar ile akşam oluyor.
    Bi bekleyin tepeyi işaretleyelim
    Yaw o değilde bu endekis nerden döner acaba

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Dayucuğum sizin hatanız yükselen trendde her hareketi yakalama isteğinden ötürü acele davranıyorsunuz, sabahın köründe piyasa açılır açılmaz ordan şort burdan lönk derken komisyon artı zarar ile akşam oluyor.
    Bi bekleyin tepeyi işaretleyelim
    Yaw o değilde bu endekis nerden döner acaba
    Dönmedi mi daha yahu. Bana döndü dediler.

7. abka

sana bi sorum olacak, soru değil de ne düşündüğünü merak ediyorum.. mesela ölçtün biçtin bi seviye belirledin, burayı geçerse direnç kırılmış olacak ben işte o vakit mal alırım diye düşünüyosun, 292 üstünde mala girerim diyorsun, dün 292 değmiş ama kapanış 289 olmuş.. bugün hafif artı başladı, 10.30 tcmb sunumu başladı 290-291 dönüyor, soru cevapta cevdet -daha soru sormasını bilmiyosunuz diye camiayı haşladığı an 292 yukarı geçti.. o an o dakka alır mısın ?

yoksa mesela en az 2 saatlik 4 saatlik kapanışları göreyim, üzerinde kalıyor mu diye bakarım mı dersin ? mesela bugünkü örneğimizde fiyat 1-2 saat 292 üstünde tutunuyor, sonra öğle arasında bi saat kadar 292 altına sarkma yapıyor ve 14.05 itibariyle 292 üstüne attıktan sonra 2 saat boyu sakin tempoda 294 kadar yürüyor, son 2 saat bi miktar realize oluyor ve kapanış 292 üstünde

teorik olarak soruyorum, tam olarak günün hangi aşamasında 292 kırıldığına ikna olursun, yada fiyat kaçı geçtiğinde tam ikna olursun, çünkü yürümeye başlasa gitseydi günü yüzde 3 yukarıda kapatsaydı yani 300 kapatsaydı, ahhh 292 kırdığında alacaktım ben ya" diye hayıflanma durumlarını hepimiz yaşıyoruz

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,717
    Bu çok balldırılan kitap
    1850–1900 lü yıllarda yaşamış ve zamanının önemli borsacıları arasında gösterilen Larry Livingstone’un (gerçek adı Jesse Livermore) anılarını, tecrübelerini, borsada yaşadığı iniş/çıkış dönemleri ve çıkardığı dersleri anlatıyor .
    borsanın derin, regülasyonlara bağlı ve teknoloji kullanımı ile daha kontrollü bir yapıya ulaşmamış ortamda .çakalların az sazanların bol olduğu günümüzle uzaktan yakından alakası olamayan yıllardan bahsediyor evet heyecanlı güzel bir anı kitabı olabilir.

Astronomiye meraklı biri olarak Eric von Däniken’in Tanrıların Arabaları’nı ilk okuduğum zamanki
    Hazzı verebilir şahsen bana.

Muhterem kitapçı entelektüel arkadaşlar ayrıldığım nokta ‘’ efektif olarak işlem yaparken hiçbir katkı sağlamaz ‘’ sonuçta ben ve tuş vardır işlemle aramda .
    Yoksa okumak iyidir elbette kimse karşı değil ..Gereğinden fazla önem atfedilmediği sürece Gelelim kitabın ne önerdiğine

Kitapta belirli bir yatırım stratejisi sunulmamakta beraber

( Belirli borsa kâğıtlarında uzmanlaşmayı hissenin talep ve satış davranışlarını bilmek gerekir diyor )
    (bilmediğiniz araştırmadığınız kağıda atlamayın diyor )
    (Tecrübelerden ders çıkarmalı, hırslarımıza yenilmemeliyiz. Diyor)
    ( Borsa sadece formülasyonlar ile çalışan bir yer değildir. Hissenin davranışı önemlidir diyor )
    (Borsadan işlem yapmaya bir kumar gibi yaklaşmamalıyız. Beklemesini bilmeli, kendi yatırım yaklaşımımız ile uygun zamanda işlem yapmalıyız. Hatalı zamanda yapılan doğru yatırım da zarar getirebilir diyor )
    (İşlemleri tek parçada yapmak yerine, bir miktar işlem yapmak, hisse öngördüğümüz yönde hareket ediyorsa pozisyonumuzu parça parça artırmak daha güvenli bir yoldur.diyor)
    (Tüyolara karşı dikkatli olunmalı ve güvenilmemelidir.diyor )
    (Umut ve korku insan doğasının ayrılmaz bir parçasıdır. Kişi kendini tanımalı ve bu duygularını kontrol altına almayı öğrenmelidir.diyor )
    (Bir kâğıdın fiyatı çok düştü diye alım ya da bir kâğıdın fiyatı çok yükseldi diye satım yapılmamalıdır.diyor)
    (Belirli bir noktada kar almak, hissesin dönüşünü görmek ve normal davranışından farklı bir davranış yaptığını fark etmek önemlidir.diyor)
    (Aracı kurumların amacı daha çok işlem yapılması ve bunlardan komisyon alabilmektir.diyor)
    (Bir hisseyi elden çıkarmak isteyen büyük hisse sahipleri, aracı kurumlar ile anlaşarak yüksek fiyattan elden çıkarabilmek için bir satış stratejisi yapabilir.diyor)

yani
    hisse net veya benzer uygulamalarda tecrübeli arkadaşların bizzat yaşayıp aktardığı tecrübelerden farklı bir şey yok özetle .
    bu bilgilere haiz olmadan buralarda bir dakkada kayarlar adama ..

Yeni başlayacak olanların hiç işlem yapmadan uzun süre izlemelerini yazılan çizilenleri iyi takip etmelerini sonrasında ufak çaplı işlemle başlamalarını öneririm .

Boşverin kitabı defteri .

Sayfa 260/1015 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •