Sayfa 235/270 İlkİlk ... 135185225233234235236237245 ... SonSon
Arama sonucu : 2156 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Tabi ben trade açısından söyledim hocam, trendi yukarı ve takasıda iyi olmasından sebeple. 4 er saatlik periyotlarla 7 liradan beri heikin ashi ile takip ediyorum. İlk sat sinyalini 10-10:20 arasında verdi 9.99 dan çıktım 10.30 da tekrar girdim. Hala devam ediyorum. Sistemi tüm duygulardan arındırılmış olarak uygulayacağım kağıt olarak bunu belirledim bakalım ne olucak. Biliyorsunuz bazen çıkmak kolay ama geri girmek zor oluyor. Umarım üstesinden gelip tam performanslı olarak kullanabilirim

2.  Alıntı Originally Posted by Nevser84 Yazıyı Oku
    Tabi ben trade açısından söyledim hocam, trendi yukarı ve takasıda iyi olmasından sebeple. 4 er saatlik periyotlarla 7 liradan beri heikin ashi ile takip ediyorum. İlk sat sinyalini 10-10:20 arasında verdi 9.99 dan çıktım 10.30 da tekrar girdim. Hala devam ediyorum. Sistemi tüm duygulardan arındırılmış olarak uygulayacağım kağıt olarak bunu belirledim bakalım ne olucak. Biliyorsunuz bazen çıkmak kolay ama geri girmek zor oluyor. Umarım üstesinden gelip tam performanslı olarak kullanabilirim
    Sisteme sadık kaldıkça, faydasını görmemek imkansız hocam.. Kazancın daim ve bereketli olsun.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

3.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Son zamanlardaki istatistiklerini inceledim TUPRS'ın, birkaç gün hariç, genelde açılışları hep kapanışlara göre daha iyi yapmış. Hafta sonu absürt bir durum olmazsa açılış hareketinden istifade etmeyi umuyorum.
    TUPRS için bugünlük hesaplar iyi tuttu. Yarın için de strateji geliştirmem gerekiyor. TUPRS, THYAO VE EREGL arasında bir tercihte bulunacağım.
    Clausewitz

4. Endeksteki geri çekilme ihtimalleri üzerine de iyi çalışmak gerekiyor. Bugün yine boşluklu açılmıştı. "Bu boşluklar tükenme boşlukları olabilir mi?" sorusu kafamı meşgul etmeye başladı işin açıkçası.
    Clausewitz

5. Kapanışta yine THYAO'ya dönüş yaptım. Allah utandırmasın.
    Clausewitz

6. #THYAO

Sabah seansında sattıktan sonra tekrar girdiğim 2 pozisyonu da % 0,25 civarı daha aşağıdan satmak zorunda kaldım ve sonrasında da tekrar pozisyona girmeye cesaret edemedim. Alım için kapanış seansını bekliyordum, ama kapanışta da tekrar alım yapmaya cesaretimi toplayamadım. Verimli bir gün olmadı. Sabahki kârın önemli kısmı uçtu. Sabah duruma göre belki bir pozisyon açarım, belki beklerim dönüşe ikna olana kadar. Kafam karışık. Yarın ola hayrola.

Endeksteki genel görünümle ilgili çok da negatif değilim, ancak bugünkü görüntü çok hoşuma gitmedi. Yarın satışlara tepki gelir umarım. Dün boşlukla ilgili "inşallah tükenme boşluğu değildir" yorumu yapmıştım. Bunu düşme devam ederse ancak anlayabileceğiz, diğer türlü sadece sallamasyon olacak, emin olduğumuzda da zaten geç kalınmış olunacak. Yani bunu bilmek ya da bilmemek arasında bize bir fayda sağlaması açısından hiç bir fark yok. İlk boşluk doldu, ancak 2 boşluk daha var aşağılarda, umarım oralara kadar inilmez.

Herkesin kafasını kurcalayan endeksin neden satış yediği.. Piyasadaki üstadlarımız konuyla ilgili türlü türlü açıklamalar yapacaktır. Kimisi kâr satışları diyecek, kimisi düzeltme diyecek, kimisi ABD verilerini filan bahane edecek, kimisi daha sağlıklı çıkmak için bunun şart olduğunu filan dile getirecek. Hangisi daha çok tatmin ediyorsa ona daha çok inanılacak. 3 haftadır her gün gece gündüz endeks düşecek diyenler de kalkıp 'ben demiştim' diye kendilerinin ne kadar büyük öngörülü olduklarının lansmanını yapacaklar.

Ben neden düştüğü ile çok da ilgilenmiyorum açıkçası. O sebepten ya da bu sebepten düşmüş olması benim açımdan farketmiyor, insanlar para kaybedince düşüşün mazeretini bilmek oluşan kaybı geri çevirmiyor. "Ha öyle miymiş?" demekten öte de bir faydası yok.

Sonuçta her şey olacağına varacak ve herkes heybesine nasibi kadarını dolduracak.
    Clausewitz

7. 299 dolardan satış yermiş gibi yaptı. Tahtaların genelinde öyle kayda değer bir satış yoktu. Sadece doaşta bir delinin satışı vardı. Yerli bir vatandaş kendisi, zamanı geldiğinde tepesine binilecek itinayla

300 psikolojik bir limit gibi, burayı daha çok vadelide kullandılar. Yarın olmadı perşembe yön yine yukarı çevrilir diye düşünüyorum. Yarın favori, perşembe plase, cuma sürpriz

8.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    299 dolardan satış yermiş gibi yaptı. Tahtaların genelinde öyle kayda değer bir satış yoktu. Sadece doaşta bir delinin satışı vardı. Yerli bir vatandaş kendisi, zamanı geldiğinde tepesine binilecek itinayla

300 psikolojik bir limit gibi, burayı daha çok vadelide kullandılar. Yarın olmadı perşembe yön yine yukarı çevrilir diye düşünüyorum. Yarın favori, perşembe plase, cuma sürpriz
    Pozitif insanları severim.. Bünyem negatiflikleri kaldırmıyor
    Clausewitz

Sayfa 235/270 İlkİlk ... 135185225233234235236237245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •